מה אפשר ללמוד בלי בגרות?

תוכן עניינים

חלפו הימים שבהם תעודת בגרות הייתה כרטיס הכניסה היחיד לקריירה מצליחה.  זה נכון, בעבר כדי להצליח, להתקדם, כדי להתקבל לבית ספר נחשב כמו אוניברסיטה או מכללה ולהתקדם אל עבר התואר הראשון, היינו צריכים לסיים בגרות מלאה ואז להמשיך את דרכנו האקדמית אל עבר עתיד טוב יותר. היום, גם בלי בגרות אפשרויות העבודה שלכם אינסופיות. כל מה שאתם צריכים הוא סט הכישורים הנכון ותוכלו לטפס לראש הסולם של החברה. אז אם אתם תוהים מה אפשר ללמוד בלי בגרות, קיימים שפע קורסים במכללה שיאפשרו לכם להתחיל. בשורות הבאות נציג בפניכם מה אפשר ללמוד בלי בגרות. הסיבות לכך שיש צעירים ומבוגרים שפונים ללימודים גם בלי בגרות, הן מגוונות ומשתנות בין אדם לאדם.

קורסים שניתן ללמוד בלי בגרות

מיופי ועד ניהול, קורסים שניתן ללמוד בלי בגרות הם אינסופיים. ניתן להמשיך בלימודים ולהתקרב צעד אחד לקריירה שתמיד רציתם. מרכזי הדרכות ברחבי הארץ מציעים מגוון רחב של קורסים שניתן ללמוד ללא תעודת בגרות. אלו כוללים בין השאר:

קורסים להסמכה במקצועות

ניתן להשיג תעודת הסמכה ללא בגרות. קורסים להסמכה מאושרים על ידי גוף בחינות חיצוני. הסטנדרטים שנקבעומיופי ועד ניהול, קורסים שניתן ללמוד בלי בגרות הם אינסופיים על ידי גופי הסמכה אלו הם באיכות גבוהה. המשמעות היא שהשלמת קורס מוסמך מציעה לכם סיכוי טוב יותר להיות מועסקים.

קורסי הנהלת חשבונות

לאנשי מקצוע שמתמחים בעבודה עם מספרים וכלכלה, מומלץ ללמוד לקריירה בחשבונאות והנהלת חשבונות. מרכז הדרכה מציע מגוון קורסי הנהלת חשבונות שתוכלו ללמוד ללא בגרות.

הקורסים ילמדו אתכם כישורים עסקיים ופיננסיים קשורים, כולל תעודת יזמות ניהול עסקים קטנים; ותעודת ניהול פיננסי לעסקים קטנים.

קורסי גישה פתוחה

לאנשים שמעוניינים לשפר את כישוריהם, מרכז הדרכות מציע מגוון רחב של קורסים מבוססי מיומנויות שתוכלו ללמוד ללא בגרות. אין זה משנה לאיזה תחום אתם מעוניינים להיכנס, הקורס יכסה את הידע שתזדקקו לו. הקורסים כוללים:לאנשים שמעוניינים לשפר את כישוריהם, מרכז הדרכות מציע מגוון רחב של קורסים מבוססי מיומנויות שתוכלו ללמוד ללא בגרות.

 • קורסי ניהול משאבי אנוש.
 • קורסים לטיפול בילדים.
 • קורסי מחשבים.
 • קורסי עיצוב וצילום.
 • קורסי עיצוב פנים.
 • קורסי ניהול פרויקטים.
 • קורסי יופי.
 • קורסי מזכירות.
 • קורסים קצרים.
 • קורסי ניהול תיירות ובתי הארחה.
 • קורסי ניהול פיננסי.

לימודים לבגרות

ללמוד בלי בגרות מעולם לא היה קל יותר. אבל אנשים שעדיין מעוניינים לקבל את תעודת הבגרות שלהם, יכולים להשיג אותה במרכז הדרכות, ולהשלים את הבגרות שלהם על ידי הרשמה לתוכנית לבגרות למבוגרים.

תלמידים שעברו את בחינת הבגרות אבל מעוניינים לשפר את הציונים שלהם, יכולים להגיש בקשה לתוכנית השדרוג לבגרות.

קורסים מקוונים

קורסים מקוונים משלבים למידה בכיתה ובמרחב הווירטואלי. מרכז הדרכות מאפשר השתתפות בשיעורים, קבלת שיעורי בית ועריכת מבחנים, הכול באמצעות פלטפורמות מקוונות. זוהי בחירה מצוינת עבור אנשים שגרים רחוק.

יש גם לא מעט מרכזי הדרכה שמאפשרים ללמוד קורסים מקצועיים בלי בגרות, אז מומלץ לבחון את תוכניות הלימודים השונות, לבחור את הקורס שאתם מעוניינים בו ולהתחיל את הלמידה.

כמה זמן נמשכים קורסים שניתן ללמוד בלי בגרות?

אין קורס זהה, וכל קורס מלמד ידע ומיומנויות שונות ברמות שונות, ומשך הקורסים משתנה. קורסים שאתם יכוליםיש גם לא מעט מרכזי הדרכה שמאפשרים ללמוד קורסים מקצועיים בלי בגרות ללמוד ללא בגרות עשויים להיות קצרים ולהימשך עד שלושה חודשים, או עד יותר משלוש שנים. מרכז הדרכות מציע יתרונות מדהימים בכל הנוגע למשך הקורסים.

האם אפשר למצוא עבודה בלי תעודת בגרות?

כן. אפשר למצוא עבודה ללא תעודת בגרות. התהליך יהיה מאתגר בהתחלה, אבל נחישות מאפשרת להפוך לחלק ממקומות עבודה ולהשיג את העבודה שתמיד רציתם. יחד עם הניסיון המעשי הנרכש באמצעות הכשרה מעשית ותרגולים במהלך הקורסים, יש צורך גם בכישורים לביצוע מטלות יומיומיות.

השלמת הכישורים הקיימים שלכם אפשרית על ידי לימוד מגוון קורסים מקצועיים מדהימים שמקרבים אתכם צעד אחד יותר להשגת עבודת החלומות שלכם.

עלות לימודים ללא בגרות

קורסים ללימודי מקצועות שונים ללא בגרות, מתומחרים בגישות שונות על ידי מרכזי הדרכות שונים. רוב הקורסיםקורסים ללימודי מקצועות שונים ללא בגרות, מתומחרים בגישות שונות על ידי מרכזי הדרכות שונים עשויים להתחיל בנקודות מחיר של 1,228 ₪, ולהגיע עד 2,700 ₪ לקורס.

איך בוחרים קורס ללא בגרות?

ובכן, יש כמה דברים שכדאי לשים אליהם לב בהיותכם בוחרים קורס או הכשרה ללא בגרות. קודם כל, אתם צריכים להבין או לחשוב מה פחות או יותר מעניין אתכם. המטרה היא בעצם להתקדם בקריירה על סמך תחום מסוים שמרתק אתכם ודוחף אתכם קדימה אל עבר ההצלחה. לאחר שבחרתם תחום אחד או שניים, תוכלו להתחיל לברר על אילו קורסים קיימים בתחומים הללו מה התכנים שלומדים, אילו אפשרויות תעסוקה יפתחו בפניכם לאחר סיום הלימודים, מה העלות של הקורסים, כמה זמן הם נמשכים ואז להחליט.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על הרשמה ללימודים ללא בגרות? דרך האתר Limudin-index תוכלו להיפתח בפני מגוון עצום של אפשרויות…כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להתחיל לברר מה מעניין אתכם, איזה תחום, ומשם אנחנו כבר נסייע לכם ונענה לכם על כל השאלות. השאירו את הפרטים שלכם ונציג מטעמנו יחזור אליכם במהרה.

השתחררתם מהצבא לא מזמן ואתם רוצים להתחיל ללמוד? הדעה הפופולרית בעבר הייתה שמי שאין לו תואר לא יכול להתקדם ולהרוויח יפה בשוק. הדעה הזאת בעינינו שגויה ומטעה. היום יש לכם לא מעט מקצועות בהם תוכלו לעסוק ללא בגרות בכלל. ואם ניקח לדוגמא, יש לא מעט אנשים עשירים מאוד היום שלא סיימו עם בגרות. כמובן, אין כאן עידוד לוותר על בגרות, אבל תדעו תמיד שיש לכם אלטרנטיבה. כמו כן, יש קורסים ומכינות עבור השלמת בגרויות. מצד שני, יש קורסים ללא בגרות, זאת אומרת שאתם יכולים להגיע אליכם תחת תנאי המקום אשר אינם דורשים בגרות.

מה עדיף תואר או קורס?

ההבדל בין תואר לקורס אינו משנה היום, מה שרוב המקומות מחפשים הוא ניסיון. לכן, תוכלו לעסוק במקצועות אשרקורסים ללא בגרות אשר מקנים לכם את הכלים כדי לעבוד בחוץ בעבודות עם ביקוש גבוה ומשכורת גבוהה. צריך כביכול תואר כדי לעסוק בהם, אבל אתם יכולים לסיים את הקורס הרבה יותר מהר ולהתחיל לצבור ניסיון. כמו כן, יש קורסים ללא בגרות אשר מקנים לכם את הכלים כדי לעבוד בחוץ בעבודות עם ביקוש גבוה ומשכורת גבוהה. בדרך כלל, מי שלומד תואר לומד לימודים הרבה יותר היקפיים אשר מתפרשים על גבי לפחות שלוש שנים. הבעיה העיקרית של תואר הוא שאתם גם צריכים פסיכומטרי, המון זמן פנוי וכסף בצד לצורך מחייה. יש מסלולים שונים של תארים אשר לא מחייבים אתכם ללמוד כל יום, אבל אז אתם צריכים לפרוש את הלימודים שלכם לאורך מספר שנים, מעל 3. היתרון של קורסים ללא בגרות הוא שאתם יכולים ללמוד את המקצוע שאתם אוהבים ולעסוק בו לאחר מכן. כמו כן, יש קורסים ללא בגרות אשר הם למטרות תחביב ולאו דווקא תעסוקה. לדוגמא, יש לנו קורס ציור ורישום שיכול להתאים גם למי שרוצה לעסוק באדריכלות וגם למי שאוהב לצייר בתור תחביב. לכן, השאלה מה עדיף, תואר או קורס, מאוד תלויה במה אתם רוצים לעשות עם המקצוע אותו אתם לומדים ועל איזה מקצוע מדובר. אם תרצו ללמוד רפואה, תצטרכו לעשות תואר. אם תרצו לעסוק ברפואה משלימה, תוכלו ללמוד את זה דרך קורסים ללא בגרות.

מהם קורסים ללא בגרות?

קורסים ללא בגרות הם בעלי מנעד רחב מאוד. מגוון הקורסים בהם תוכלו לבחור גם תלוי במוסד הלימודים בויש קורסים ללא בגרות אשר יכולים להימשך לאורך שנתיים, לא כל קורס הוא כמה חודשים בלבד. בחרתם. הנה רשימה קצרה של קורסים ללא בגרות: קורס בטיחות, קורס מדריך ירי, קורס מזכירות, קורס מזכירות רפואית, קורס אקסל, קורס חשמלאי מוסמך, קורס נגרות, קורס ספרדית, קורס רפואה משלימה, קורס גרפיקה, קורס תכנות, קורס Java, קורס אנימציה, קורס אומנות, קורס פסיכודרמה, קורס בישול, קורס השקעות בשוק ההון, קורס פרסום, קורס תקשורת, קורס רכש ולוגיסטיקה, קורס אחזקה, קורס מורה נהיגה, קורס כלבנות טיפולית והרשימה עוד ארוכה… המטרה שעומדת מאחורי קורסים ללא בגרות היא להעניק לכם את האפשרות לעבוד במקצוע אותו אתם רוצים. אם ניקח לדוגמא את עולם המחשבים דרך תואר או קורס, נוכל לראות שתואר של מדעי המחשב מעניק לנו מידע מאוד מקיף על כל הניהול של תכנות. עם זאת, כאשר אנחנו מעוניינים ללמוד שפת תכנות אחת או נושא ספציפי כמו פיתוח אפליקציות, אנחנו לא צריכים ללמוד 4 שנים בשביל זה. מוטב לציין, יש קורסים ללא בגרות אשר יכולים להימשך לאורך שנתיים, לא כל קורס הוא כמה חודשים בלבד.

מה המחיר אותו אשלם?

המחיר אותו תשלמו עבור קורסים ללא בגרות משתנים בהתאם לבחירה של הקורס שלכם והאורך שלו. יש קורסיםהמחיר אותו תשלמו עבור קורסים ללא בגרות משתנים בהתאם לבחירה של הקורס שלכם והאורך שלו. אשר המחיר שלהם לא עולה על 2,000 ש"ח. מצד שני, קורסים יותר אינטנסיביים שיהיו לאורך שנתיים ואפילו פחות יכולים לעלות לכם למעלה מ-12,000 ש"ח. היתרון של קורסים ללא בגרות הוא שלרוב אתם יכולים לקבל סבסוד מהתמ"ת. כמו כן, גם לקורסים אלו יש מלגות שונות ועליכם לבדוק למה אתם זכאים בהתאם למוסד הלימודים בו בחרתם.

איפה לומדים?

איך בוחרים מוסד לימודים מתאים? יש היום לא מעט מוסדות לימודים אשר יציעו לכם ללמוד דרכם קורסים ללא בגרות. היתרון הוא שהכל נגיש באינטרנט היום, יש לכם אינספור מכללות אשר יעניקו לכם את האפשרות ללמוד אצלן. עם זאת, חשוב לבדוק את המוניטין של אותה מכללה או מוסד לימודים אחר, במיוחד כאשר מדובר על לימודים לצורך תעסוקה. תוכלו גם לעשות השוואת מחירים, אבל ברוב המקומות המחירים יהיו זהים כל עוד מדובר על קורס ומסלול זהה. בחרו גם את הקורס שלכם בהתאם לנוחות שהוא מעניק לכם. יש לימודי ערב, לימודי בוקר, לימודים פעם בשבוע בימי שישי, לימודים מקוונים וכן הלאה. בחרו את האזור שנוח לכם ונגיש לכם, אל תתפשרו על איכות המכללה בגלל המקום.

מהם תנאי הקבלה?

תנאי הקבלה משתנים בהתאם לסוג הקורס. בדרך כלל, קורס ללא בגרות ירצו מכם ראיון אישי כדי לבדוק את ההתאמה שלכם לקורס. חלק מהמקומות ידרשו שתעברו מבחן כלשהו שעליו מקבלים תשובות במקום בדרך כלל. רוב הקורסים ידרשו מכם מינימום של 10 שנות לימוד, אך לא תמיד.

אם אתם מחפשים קורסים ללא בגרות, עליכם לוודא שהקורס רלוונטי לשוק העבודה. אם לא, ייתכן סטודנטים צריכים גם להיזהר מלקחתקורסים ללא בגרות בתחום פרזול, נגרות, אלקטרוניקה וחשמל, בניית אתרים, שיווק דיגיטלי ועוד רבים. קורס ממישהו או ממוסד לימודי שאין לו כישורים פורמליים, ולכן יהיו מוגבלים בבחירות הקריירה שלהם. מחפשים קורסים ללא תעודת בגרות? בואו נדבר על זה.

ישנם קורסים רבים שאינם מצריכים תעודת בגרות. הם מוצעים בעיקר בפלטפורמות מקוונות ומתמקדים במיומנויות שניתן ליישם בתחומים שונים, אבל בהחלט ניתן להירשם למכללות ולאוניברסיטאות בארץ גם ללא תעודת בגרות. למעשה, החל מגיל מסוים (30+), המדינה עשויה לממן לכם תואר אקדמאי גם אם אין לכם תעודת בגרות. אבל לפני שתחליטו שאתם מעוניינים להוציא תואר BA, בואו נדבר על חלק מהקורסים הניתנים ללא תעודת בגרות. כמו כן, נדבר על טיפים למציאת קורסים ללא בגרות.

למה לבחור ללמוד קורסים ללא בגרות?

אנשים רבים בוחרים בקורסים אלה מכיוון שהם יכולים לקבל הזדמנויות עבודה מבלי להיות בלי 12 שנות לימוד או בעלי תעודת בגרות. יש מספר הולך וגדל של קורסים מקוונים זמינים לאנשים עם מערכי מיומנויות, כותרות ותחומי עניין שונים. בעוד שלחלקם יש זמן מוגדר, אחרים יכולים להימשך שבועות או אפילו חודשים.

הלומדים יכולים לבחור אם להיכנס לקריירת החינוך, לתעשיית הדיגיטל, למסלולים של עבודות טכניות, מחשוב ועוד. בסופו של דבר, ישאם אתם מחפשים קורסים ללא בגרות בחינם, כדאי לדעת שיש כאלו גם במימון המדינה. בימינו לא מעט אופציות לימודים ואופציות תעסוקה למי שמעוניינים ללמוד ללא בגרות את הכשרתם המקצועית. למשל, קורס ציפורניים, קורס חשמלאי, קורס בדיקת QA בחלק מהמקומות, קורסי בניית אתרים, קורסים של שיווק דיגיטלי, קורסי סייבר, אבטחת מידע, קורס ניהול רשתות ללא תעודת בגרות ועוד.

היכן לומדים קורסים ללא תעודת בגרות?

ישנם כיום סוגים שונים של קורסים ללא תעודת בגרות המוצעים בארץ. חלק מהקורסים מוצעים על ידי אוניברסיטאות, בעוד שקורסים אחרים מוצעים על ידי מוסדות פרטיים וחלקם אף מציעים קורסים מקוונים שהלומדים יכולים לקחת מהבית. הכישורים המתקבלים בקורסים אלה משתנים, אך הם יכולים להיות מוכרים על פי חוק או לא מוכרים כלל בחלק מהמדינות.

כל הקורסים הללו עשויים להיות מוצעים על ידי חברות פרטיות, כמו גם על ידי מכללות אונליין שמציעות את רשימות הקורסים שלהן באינטרנט ובמדיות החברתיות. חלק מהקורסים הללו מוצעים על ידי חברות פרטיות והם אינם מצריכים תעודת בגרות. ניתן להציע קורסים אלו במונחים של תעודה, תעודה או הסמכה. ארגוני הכשרה פרטיים למשל, מציעים השכלה גבוהה ללא צורך בתעודת בגרות בחלק מהתחומים.

קורסים פופולאריים ללא תעודת בגרות נדרשת

חלק מהקורסים הפופולאריים ללא תעודת בגרות יכולים לכלול קורסים באנגלית, קורסי עסקים, קורסי כתיבה יוצרת, קורסי כתיבה טכנית, קורסים ללא בגרות בתחום פרזול, נגרות, אלקטרוניקה וחשמל, בניית אתרים, שיווק דיגיטלי ועוד רבים.

ריכזנו רשימה של קורסים מקוונים פופולריים המוצעים באינטרנט בחינם כאן למעלה, אבל שימו לב שזוהי רשימה חלקית בלבד. אם אינכם בטוחים לאיזה קורס כדאי לכם להירשם, אנחנו ממליצים להתייעץ. מעבר לכך שתוכלו להתייעץ עם יועץ לימודים, תסתכלו על מגוון הקורסים הזמינים ללמוד ושתפו אותם עם החברים והמשפחה שלכם. בטוח יהיה להם דבר-עצה חכמה לתת לכם.

מדוע קורסים מקוונים הם מומלצים יותר?

לא עבור כולם ולא בכל תחומי העיסוק, אבל בחלק נכבד מהמסלולים יהיה עדיף להירשם לקורסים מקוונים. קורסים מקוונים הם דרךבנושאים כמו שפות תכנות, מדעי נתונים, טכנולוגיה, עיצוב ופיתוח, כישורי מנהיגות ועוד. עבור חלקם, לא תצטרכו תעודת בגרות. מצוינת להתעדכן במגמות, הכישורים או הנושאים האחרונים בתעשיות השונות. כמה מהקורסים המקוונים העצמאיים הפופולריים ביותר בנושאים כמו שפות תכנות, מדעי נתונים, טכנולוגיה, עיצוב ופיתוח, כישורי מנהיגות ועוד. עבור חלקם, לא תצטרכו תעודת בגרות.

בשנים האחרונות, השימוש בקורסים מקוונים צבר פופולריות בקרב סטודנטים המעוניינים לקדם את השכלתם. ישנן סיבות רבות לכך שקורסים מקוונים הופכים פופולריים יותר ויותר. קורסים מקוונים הפכו לאופציה פופולרית עבור סטודנטים שרוצים גמישות ואפשרויות משתלמות, עם יכולת ללמוד מתי שהם רוצים ומכל מקום שיבחרו. עם הנוחות הזו מגיעה היכולת ללמוד בקצב מהיר יותר, מה שמועיל לסטודנטים שצריכים להתעדכן במגמות התעסוקה או בתעשיות השונות.

אם אתם מחפשים קורסים ללא בגרות בחינם, כדאי לדעת שיש כאלו גם במימון המדינה. אחרי הכול, זה הרווח של המדינה אם אתם תרכשו השכלה או מקצוע, ככה שזו הסיבה שלה לסבסד עבורכם קורסים ללא תעודת בגרות. נצלו את מה שנותנים לכם! ואם אתם מחליטים ללמוד במוסד פרטי, גם מעולה.

אהבתם? שתפו את המאמר!
רוצים ייעוץ והכוונה ללימודים ללא עלות? השאירו פרטים