קורס קואוצ'ינג: איך לבחור את הקורס שיספק את כישורי האימון הטובים ביותר

אחד הקורסים שהפכו פופולארים בשנים האחרונות על ידי אנשים שמחפשים לעשות שינוי מהותי ומשמעותי בקריירה שלהם הוא קורס קואצ‘ינג. מדובר בתחום שנחקר כל הזמן בכל העולם ורק הולך, מתפתח ותופס תאוצה. למעשה, כישורי אימון משתנים בהתאם לרמת ההכשרה שמאמנים עוברים. מאמר זה בוחן את כל מה שאתם צריכים לדעת על כישורי אימון ואיך לבחור קורס קואוצ'ינג שהכי יתאים לכם.

אילו סוגים של קורסי קואצ‘ינג יש?

ניתן להשתלב במגוון של הכשרות כמו למשל קורס קואוצ‘ינג עם התמחות באימון פיננסי, קורס קואצ‘ינג כללי שהמטרה שלו היא לסייע לאנשים למצוא כיוון מקצועי, זוגיות ולהשתחרר מתקיעויות שמגבילות אותם במגוון של היבטים. יש גם מאמנים שמתמחים בתזונה ואורח חיים בריא, קואצ‘רים שמעודדים אנשים לעשות שינוי ולצאת מאזור הנוחות שלהם ועוד.

הצורך בכישורי אימון

האמת היא שאין חובה חוקית או רגולטורית לרכישת כישורי אימון. אבל גישה זו היא קצרת רואי ומגבילה את קריירתבחירת קורס קואוצ'ינג שבסיומו ניתן להשיג הסמכה מאחד מגופי ההסמכה העיקריים לאימון האימון הפוטנציאלית שלכם, ותפקוד כקואוצ'רים אישיים או עסקיים עשויה להיות על גבול העיסוק שאינו אתי. לא מדובר במקצוע שמתאים לכל אחד ולכן לפני שאתם בוחרים קורס קואצ‘ינג שמתאים לכם, כדאי לבחון האם אתם באמת רוצים את זה מצד אחד, מצד שני כדאי להבין האם יש לכם את התכונות שמתאימות להיות מאמנים מוצלחים.

אמנם אימון אינו מקצוע מוסדר לחלוטין, אבל חיוני שאלו שבוחרים להיות מאמנים, בין אם מאמנים לחיים, מאמנים עסקיים, מאמני קריירה או כל תחום אחר של קואוצי'נג, יבחרו להוביל את הדרך ולסגל לעצמן מוניטין מצוין בתחום, וכישורים אלו נרכשים רק במהלך קורס קואוצ'ינג.

הסמכה לכישורי אימון

היעדר רגולציה עקבית במקצוע גורם למצב בו עדיין אין כישורי ליבה וכישורים מוגדרים מראש שמכסים את מכלול הקואוצ'ינג. לכן אתם צריכים להבין את כישורי האימון ששווים השקעה בתחום. הבנה זו מושגת כאשר בוחנים את כישורי האימון וההסמכה הנדרשים.

כלומר, בחירת קורס קואוצ'ינג שבסיומו ניתן להשיג הסמכה מאחד מגופי ההסמכה העיקריים לאימון, מאפשרים לבוגרי הקורס לבנות קריירה מצליחה בתחום. בחירת כישורי האימון מגוף רשמי שמספק הדרכות מקצועיות מאפשרת להשיג מטרות שלא ניתן לקבל במקומות אחרים: הדגמה של איכות וסטנדרטים.

לקוחות סומכים על אנשי מקצוע שהוכשרו לעסוק בתחום

כישורים מקצועיים מאפשרים למצוא לקוחות שמעוניינים לבחור את המאמן העתידי שלהם, שילווה אותם בדרכים חדשות בחיים, או שיעזור להם לפתור בעיות שהם מתמודדים איתן בהווה.

וזה לא הכול. בחירת כישורי אימון מאחד הגופים שמציע קורס קואוצ'ינג מספקת ביטחון לתלמידים, בידיעה שאינם מבזבזים את זמנם, את הכסף ואת הפוטנציאל העסקי העתידי שלהם על המסלול השגוי.

לא כל קורס קואוצ'ינג מפתח את הכישורים באופן הולם

חשוב לבחור קורס קואוצ'ינג נכון, שמאפשר להשיג הכשרה בתחומי אימון עם השמה והערכה מעשית. בהתחשבבחירת כישורי אימון מאחד הגופים שמציע קורס קואוצ'ינג מספקת ביטחון לתלמידים בעובדה לפיה האימון, בכל צורה שתבחרו בסופו של דבר, הוא מטבעו ממוקד באנשים, זוהי אחריות עצומה. לכן חשוב להימנע מכישורי אימון שאינם נאותים מכיוון שמאמנים מציעים שירותים שיש להם ערך עצום ללקוחות וגם למאמנים.

בחירת קורס קואוצ'ינג שכולל היבטי תרגולים מעשיים מגבירה גם את הביטחון העצמי של התלמידים ומחדדת את הכישורים. היופי בכישורי האימון ממרכז למידה מוסמך ומורשה הוא שאתם באמת מקבלים את ההכשרה המדהימה ביותר, מכיוון שאתם מיומנים באימון על ידי האנשים המקצועיים מאוד שאתם יכולים ללמוד מהם.

הכרת השאיפות והחוזקות

לאחר צמצום כישורי האימון למרכז הדרכה שמגיע עם הסמכה ומסלולי קורס קואוצ'ינג לקבלת הכשרה לעסוק בתחום, לצד תרגול מעשי, אז הגיע הזמן לשקול את סוג האימון שאתם מעוניינים להציע ללקוחות. ניתן לבחור קריירה ייעודית של מאמן אישי, לעסוק כמאמן בכיר בארגון או ללוות אנשי עסקים על מנת לחזק את יכולותיהם.

חלק מבוגרי הקורס מעוניינים להיות מאמני בריאות, ואחרים שואפים להתחיל קריירה של ייעוץ. חשוב להבין אתעלות קורס קואוצ'ינג משתנה ותלויה במרכז הלמידה החוזקות שלכם כמאמנים.

כשלומדים מאנשי מקצוע מומחים בתחום, ניתן להפוך למומחים בתחום

אם אינכם מנצלים את הקשרים האלה עם מאמנים מנוסים, אז אתם מפסידים את היכולת להפוך למאמנים מעולים! לכן הסמכה ותעודות לאחר קורס קואוצ'ינג, בשילוב עם הכשרה מעשית, הם שתי התכונות המשמעותיות של בחירת הסמכה לאימון.

עלות קורס קואוצ'ינג משתנה ותלויה במרכז הלמידה. המחירים עשויים לנוע בין 8,000 ₪ ל-18,000 ₪, בהתאם למשך הקורס, המרצים, ותוכניות ההתמחות. העלות של הקורס תלוי באופי הקורס, עד כמה התכנים בו מעמיקים, עם איזו הכשרה אתם יוצאים ומשתנים נוספים שכדאי לקחת בחשבון לפני שבוחרים מסלול מקצועי כזה או אחר בתחום הקואצ‘ינג.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על קורס קואצ’ינג? דרך האתר לימודים אינדקס תוכלו לקבל מענה לכל השאלות שלכם גם באופן פרטי וגם באופן מקצועי. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להשאיר את הפרטים שלכם אצלנו באתר ונשמח לחזור אליכם במהרה.

תוכן עניינים