קורס מסאז

תוכן עניינים

אתם מהאנשים שאוהבים לפנק אחרים? מאלו שאוהבים מגע? למה שלא תעשו מזה כסף? כולנו אוהבים לקבל מסאז' אבל מעטים אוהבים לעשות. אם אתם אוהבים לעשות מסאז בתור תחביב תדעו שיש עולם שלם מלפניכם עם למעלה מ-300 סוגים שונים של עיסוי. בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר מעסים מקצועיים אשר עובדים תחת חברה גדולה או באופן עצמאי. המטרה של כל מוסד לימודים שמכבד את עצמו הוא להעניק לתלמיד כלים בהם הוא יוכל לעמוד ברף הבינלאומי. אנחנו רואים מסאז כדבר יומיומי, אבל מדובר על מלאכה עתיקה אשר מחייבת אותנו להכיר ולעמוד בכללים מסוימים.

מה לומדים?

קורס מסאז יכול להעניק לכם את התעודה וההסמכה שאיתה תוכל לעבוד באופן בינלאומי. מה שאתם לומדים בקורסשמנים לשימוש במהלך לימודים בקורס מסאז' הם תכנים שונים ותוכנית לימודים אשר מוגדרת על ידי איגוד מקצועות העיסוי בישראל. התוכנית משלבת בתוכה טכניקות שונות של עיסוי, טאי צ'י, נשימה, מדיטציה בשילוב עם נושאים של רפואה משלימה ומערבית. בדרך הזאת אתם מקבלים היצע רחב יותר של מקומות עבודה. הנושאים העיקריים שנלמד בקורס הם עיסוי רפואי משולב, עיסוי שוודי הוליסטי, עיסוי רקמות עמוקות, עיסוי ספורטאים ועוד. כחלק מהלימודים אנחנו גם נדע לזהות מתי נדרש עיסוי אצל המטופל, איך הוא אמור לתפקד בימים הקרובים וכן הלאה. מלבד לכך, ישנה התנסות מעשית שהיא למעשה הסטאז' שלכם. ללא התנסות מעשית לא תוכלו בעצם לקבל את ההכשרה של מטפל מוסמך.

 

הקשר בין פיזיות לנפש

לימודי מסאז' בקורס וההבנה של קשר גוף נפשאמנם אנחנו מדברים על קורס מסאז, אבל יש קשר ישיר בין הגוף שלנו לנפש שלנו. זה החוק הראשון אשר לומדים בקורס. המטרה שלנו במישור הפיזי היא הנעה מסיבית של זרימת הדם ונוזלי הלימפה. בדרך הזאת אנחנו יכולים לתרום לזירוז חומרי המזון והחמצן להגיע אל המקומות המיועדים לכך. כמו כן, נוכל לשמור על זרימת דם תקינה ופינוי פסולת ורעלים דרך מערכת הלימפה. כמו כן, יש סוגים שונים של עיסויים אשר משפיעים לנו על פעולת המעיים, שרירים, פעילות מטבולית ועוד.

כאשר אנחנו נוגעים במישור הנפשי אנחנו כמובן יודעים שזה משפיע גם על הפיזיות שלנו. הטיפול הוא טיפול במגע, לעיתים מדובר על מגע בעל עוצמה ולעיתים על מגע חלש. טיפול במגע נועד גם כדי להפיג לחצים שאנחנו שרויים בהם. המטרה היא להוריד את המתח הנפשי, ברגע שהמתח הנפשי יורד כך גם התפקוד הפיזי שלכם יהיה תקין יותר. ככל שהמטפל הוא יותר מקצועי ככה העיסוי יהיה יותר אפקטיבי מבחינה נפשית ומבחינה פיזית. קורס מסאז הינו אחד הקורסים המעניינים והמגוונים ביותר שקיימים במוסדות הלימוד היום. מדובר על נושא מקיף מאוד, טכניקות מגוונות, לימודי אנטומיה, פיזיולוגיה, לעיתים גם פסיכולוגיה ועוד כלים רבים אשר יכולים לסייע לכם במקרים רבים בחיים.

פרטים טכניים

הדרכה מעשית בלימודים בקורס מסאז'רוב מוסדות הלימוד לא ידרשו ממכם ידע קודם בשביל להתקבל לקורס. עם זאת, רוב המקומות כן מקנים את הכניסה שלכם בפגישה אישית וראיון. בראיון ניתן יהיה לראות את הזיקה שיש לכם ללימודים. כמו כן, בדרך כלל ידרשו לפחות 12 שנות לימוד ותעודת בגרות מלאה. במקומות אחרים הדרישות יכולות להיות אפילו יותר גבוהות. מוטב לציין, יש היום מגוון רחב של מוסדות לימוד אשר דרכם תוכלו לקבל את ההכשרה המתאימה. שימו לב אילו מקומות מציעים לכם הכשרה עם תעודת הסמכה בינלאומית ומהו המוניטין של אותו מוסד לימודים. המטרה שלכם היא להתאים את מוסד הלימודים בהתאם לתנאים שלכם, למסלולים אשר מוצעים ולשכר הלימוד. המחיר משתנה ממקום למקום ובהתאם למסלול אותו בחרתם. יש לימודי בוקר, לימודי ערב, קורסים מזורזים וכן הלאה. המחירים יכולים להתחיל מאלפי שקלים בודדים ועד עשרות אלפי שקלים.

קורס מסאז קצר

האם ניתן ללמוד עיסוי בקורס מסאז' קצראם אתם עסוקים ורוצים לקבל את ההכשרה המקסימלית בזמן הקצר ביותר תוכלו לבחור קורס מסאז קצר. מדובר על קורס אשר נוגע כמעט בכל הפרטים של הקורס הארוך, אך יותר מתמקד בביצוע המעשי של הדברים ולכן הקורס הוא מהיר יותר. לא כל אחד יכול להתקבל לקורס קצר, עליכם להיות בהכשרה מספקת עבור מוסד הלימודים. שלא תטעו, קורס מסאז קצר לא חוסך עליכם במידע, להפך, הוא מעניק לכם את כל המידע אותו אתם צריכים במכה אחת. בדרך הזאת אתם חייבים להיות ממוקדים וזמינים.

בין אם אתם בוחרים בקורס סטנדרטי ובין אם אתם בוחרים קורס מסאז קצר עליכם לדעת לבחור את מוסד הלימודים שלכם. אתם רוצים ללמוד באווירה טובה, לבחור במכללה שנמצאת ברמה גבוה. כמו כן, עליכם לבדוק את כמות התלמידים שיש בכל כיתה, אנחנו רוצים לקבל יחס אישי בסופו של דבר. זכרו, אתם לא אמורים לבחור את הקורס היקר ביותר ולצפות לקבל איכות גבוהה. כמו כן, אל תפשרו את הקורס הזול ביותר ותצפו להרים וגבעות. זכרו להיות ממוקדים בבחירה שלכם בהתאם לאיפה אתם רוצים לעבוד לאחר הקורס, בין אם מדובר על מכון בינלאומי ובין אם מדובר על עצמאי בארץ.

אהבתם? שתפו את המאמר!
רוצים ייעוץ והכוונה ללימודים ללא עלות? השאירו פרטים