לימודי קוסמטיקה

לימודי קוסמטיקה… מי צריך את זה בכלל? היום קוסמטיקה היא בכלל לא מה שאתם חושבים, יש הרבה במקצוע הזה מעבר לציפורניים, מדובר על עולם שלם שאתם לא מכירים אלא אם כן אתם עובדים במקצוע. יש חשיבות רבה לחומרים בהם נבחר ואפשר לומר שקוסמטיקה היא טיפול רפואי באופן כזה או אחר, טבעי בהרבה ממה שאנחנו מכירים. יש גופים שונים אשר יקנו לכם קורסים של לימודי קוסמטיקה, חלק מהקורס יכול להיות מקוון אך נדרש גם ניסיון מעשי לפני שאתם יוצאים לשוק.

האם באמת צריך לימודי קוסמטיקה?

תחילה חשוב לדבר על זה, קוסמטיקה הוא טיפול רפואי לכל דבר ועניין. מדובר על קוסמטיקה רפואית אשר כוללתקורס קוסמטיקה למי זה מתאים טיפולים חדשניים שכל שנה ושנה רק הביקוש לא מפסיק לגדול. לדוגמא, יש טיפול אנטי אייג'ינג אשר הוכח כמוצלח להאטת קצב הזדקנות העור. כמו כן, בשביל לערוך טיפולי לייזר או כל דבר דומה לכך אתם חייבים בידע קודם. יש צורך בטיפול מעמיק אשר אינו ייפגע באדם, יש לדעת מול מי להשתמש בציוד שלכם, איך משתמשים בו, מי אינו יכול לקחת חלק בטיפולים בשל בעיות רפואיות כאלה ואחרות. לימודי קוסמטיקה הם חלק בלתי נפרד מהמקצוע, אלא אם כן אתן מעוניינות לעסוק רק בתחום ספציפי של בניית ציפורניים, שאגב, לדעת רוב גם בשביל זה יש צורך בלימודים. לימודי קוסמטיקה מעניקים לכם ידע מעשי ותיאורטי בדגש עם נושאים חשובים ומורכבים כמו פיגמנטציה, אקנה, הכרה עם המכשור המקצועי ביותר ועוד.

למי זה מתאים?

לימודי קוסמטיקה לא מתאימים לכל אחד, אלא רק למי שיש לו באמת זיקה למקצוע ומוכן ללמוד ויש עבודה בשפע. קוסמטיקאיות הן נשות מקצוע אשר מכירות את הצרכים שיש לגוף שלנו. רבים מאיתנו סובלים מאקנה, קמטים ולכן, טיפולים קוסמטיים הפכו לפתרון מאוד נפוץ בעולם. לבעל המקצוע יש את התכשירים המסוימים איתם הוא עובד, רק לאחר שחקר אותם כמובן. מדובר על מקצוע אשר דורש ידע מקיף בחומרים הקוסמטיים וכיצד להתאים אותם לאותו אדם נמצא מולכן. הלימודים מתאימים למי שרוצה לעבוד מהבית בתור קוסמטיקאית או כחלק מחברה כלשהי, בין אם מדובר על חברה תחת מרפאה או חברת טיפולים קוסמטיים חיצונית.

מה ההבדל בין לימודי קוסמטיקה רפואית לבין קוסמטיקה רגילה?

יש הבדל בין קוסמטיקה רפואית לקוסמטיקה רגילה, ולכן גם הקורסים או יחולקו לשתי האפשרויות או יהיו ככלל.מה ההבדל בין קורס קוסמטיקה רפואית לקורס רגיל קוסמטיקה רפואית נחשבת לדי חדשה, מדובר על שילוב של מודרניזציה עם טיפולי הקוסמטיקה המסורתיים. למעשה, קוסמטיקה כפי שהיא כבר קיימת עשרות שנים ומאז ומתמיד הייתה קשורה לטיפולים רפואיים. ההבדל העיקרי בין שתי האפשרויות הוא מבחינת חומר. זאת אומרת, כאשר מדובר על קוסמטיקה רפואית יש חומרים אחרים לשימוש, פחות שילוב של דברים כימיים אשר לאו דווקא בריאים לעור וכמובן כן, מכשור מקצועי ומתקדם.

פרטים נוספים אודות לימודי קוסמטיקה

אז לאחר שיש לנו כבר את כל האינפורמציה שאנחנו צריכים לדעת, מה עושים עכשיו? חשוב לדעת את הפרטיםהיכן ניתן ליישם בעתיד קורס לימודי קוסמטיקה הטכניים של מוסד הלימודים בו אתם מתכוונים לעבור את ההכשרה. לימודי קוסמטיקה מועברים במקומות שונים, חשוב לדעת איזה מוסד לימודים אתם בוחרים ומהו המוניטין של אותו מקום, במיוחד כאשר אתם רוצים לעבוד כשכירים לאחר ההכשרה. קורס קוסמטיקה הוא קורס מאוד מקיף, הוא יכול להימשך בין עשרה חודשים לשנה וחצי. כמו כן, יש מסלולים שונים אשר מתאימים לתכנים יותר ספציפיים או מסלול לימודים אשר נוח לשלב עם העבודה. על מנת שתוכלו להתקבל ללימודי קוסמטיקה עליכם להיות עם 12 שנות לימוד, עבר פלילי לעיתים צריך, וועדת קבלה ומבחן. יש מסלולי ערב ומסלולי בוקר. המחיר אותו תשלמו עבור הקורס משתנה בהתאם למוסד הלימודים בו בחרתם ובהתאם לאם בחרתם מסלול מקוצר או לא. המחיר נע בין 7,000 ש"ח ועד 13,000 ש"ח. המחיר כולל את כל הציוד הנדרש עבור לימודים מעשיים ותיאורטיים ברוב מוסדות הלימודים.

מה עושים עם זה בחוץ?

אתם משלמים עבור לימודי קוסמטיקה, אבל בואו נדבר בכנות, אנחנו רוצים לדעת כמה נרוויח בחוץ. יש הבדל בין שכר של שכיר ובין שכר עצמאי, כמו כן, ניהול חשבון. כאשר אתן יוצאות החוצה תוכלו לעבוד במכוני יופי ועוד משרות שונות במקומות שונים. השכר תלוי בהיקף שעות העבודה ויכול להתחיל מ-6,000 ש"ח, כנראה שבהתחלה גם תהיו צמודים לבעל מקצוע מנוסה. עם צבירת הניסיון תוכלו להגיע לשכר של 10,000 ש"ח ואפילו 14,000 ש"ח בתפקידים יותר ניהוליים.

כאשר מדובר על עצמאית השכר כבר משתנה בהתאם לכמות הלקוחות שלכן. עבור כל טיפול שתעשו יש מחירון שונה, ככה שהשכר הוא באמת בהתאם אליכן. אנחנו כמובן ממליצים לא לרוץ לטיפולים ביתיים ולרכוש ציוד בשווי של עשרות אלפי שקלים. נסו את העולם קצת בתור שכירות, צברו ניסיון ומוניטין ורק אז תוכלו לפתוח מקום משלכן.

תוכן עניינים