קורס שרברבות

תוכן עניינים

קורס מערכות ניקוז ומערכות סניטריות עוסק בקודי אינסטלציה ומושגים בניהול פסולת

אחד המקצועות היותר מבוקשים כאן בישראל הוא מקצוע האינסטלטור או בשפה העברית המקצועית – שרברב. אינסטלטור הוא הרבה יותר מרק אדם שפותח סתימות. אינסטלטור מקצועי שעבר הכשרה יכול לקחת חלק במגוון של משימות ותיקונים מורכבים, להרחיב את הידע לכיוון של איתור נזילות ורטיבויות, לתכנן מערכות אינסטלציה מורכבים, לסייע בפרויקטים של שיפוץ ובניה ועוד. אם אתם מחפשים מקצוע מתגמל, מעניין, כזה שבו תמיד תהיה לכם עבודה, הירשמו לקורס שרברבות. תלמידים שלומדים קורס שרברבות מקבלים הסמכת תואר או תעודה בתחום זה. הקורסים דורשים בדרך כלל שעות בכיתה וניסיון מעשי. חלק מהנושאים המכוסים בשיעורי טכנולוגיית אינסטלציה כוללים התאמת צנרת, ניקוז, מערכות סניטריות וקודי אינסטלציה.

התלמידים לומדים גם על תכנון והתקנה של מערכות חימום. מושגים נפוצים שתלמידי קורס שרברבות נתקלים בהם כוללים:

 • חשמל בסיסי
 • טכנולוגיות מים אפורים
 • הצטברות מי גשם
 • מערכות מים לשתייה
 • מכשירי חשמל עתירי מים.

יסודות אינסטלציה ובנייה

קורס שרברבות לטכנולוגיית אינסטלציה מתמקד בהבנת מושגים כלליים של ענף הבנייה. התלמידים לומדים את תפקיד האינסטלציה בבנייה. הם רוכשים ידע במיומנות מפותחות ביסודות אינסטלציה כגון מבנים בסיסיים של מערכת ניקוז, אספקת מים ודרישות קוד.

קורס זה מועבר בפורמט בסגנון הרצאה עם הזדמנויות לפיתוח מיומנויות יישומיות שישמשו בהמשך לתוכנית טכנולוגית אינסטלציה.

קורס שרברבות מלמד שרטוטים לטכנולוגיית אינסטלציה ברמה מתקדמת.קורס ניקוז ומערכות סניטריות

קורס מערכות ניקוז ומערכות סניטריות עוסק בקודי אינסטלציה ומושגים בניהול פסולת. מיומנויות מפותחות באוורור צינורות, משאבות בורות ומערכות ביוב. התלמידים לומדים את האופן בו יש לחשב את הצרכי של מערכות ספציפיות לסילוק שפכים.

אם הם לא פיתחו מיומנויות במסגרת קורס שרברבות קודם, ניתן ללמד את התלמידים פרטים על מערכות ביוב וזוויות. ניתן להדגים יישום של מיומנויות שנלמדו בקורס זה במהלך התלמדות באינסטלציה מאוחר יותר בלימודים.

קורס שרטוטים

קורס שרברבות מלמד שרטוטים לטכנולוגיית אינסטלציה ברמה מתקדמת. התלמידים מפתחים מיומנויות ספציפיות בחישוב מדידות שרטוט. זמן הקורס מוקדש גם להבנת פריסת התוכנית והשפה.

סמוך לסיום קורס זה, התלמידים ייבחנו על קודי שרטוט, סמלים וסימנים שכן הם מתייחסים לא רק למערכות אינסטלציה, אלא גם למבני בנייה כלליים.

קורס מערכות חימום מים

קורס שרברבות מתקדם כולל למידת טכנולוגיית אינסטלציה, ומכסה מערכות חימום פנימיות וחיצוניות.קורס מערכות חימום מים

נושאי לימוד ספציפיים כוללים מערכות אספקת מים, לחץ מים, צנרת מדיאלית, צנרת קורוזיבית ומרככי מים. התלמידים לומדים גם על התקנת ג'קוזי ובריכת שחייה בנוסף למושגי חימום מים.

קורס התאמת והרכבת צנרת

התאמת צנרת היא מיומנות שניתן להשתמש בה במקרים שונים, מרשת הביוב ועד לניקוז הרצפה. במהלך קורס שרברבות, התלמידים לומדים התאמת והרכבת צנרת בשיטות חיבור צנרת, התקנת ניקוז גגות וטכניקות חיתוך צנרת כלליות.

תחומים אחרים של פיתוח מיומנויות כוללים תעלות, בדיקות הידרוסטטיות, בדיקות פניאומטיות והשחלת צינורות. סטודנטים בקורס התאמת צנרת לומדים באמצעות הרצאה ופורמט למידה יישומי.

קורס קודי אינסטלציה

שרברבים נדרשים לדעת את הקודים והתקנות הספציפיות לתחום העיסוק. קורס שרברבות מלמד קודי אינסטלציה ומכסה את כל הדרישות והקודים יחד עם קודים ותקנות אינסטלציה ספציפיים.

הנושאים כוללים תקנות חומרים, מתקנים, קודים מיוחדים ותהליכים במעבר מבחני קודים ספציפיים. זהו קורס בסגנון הרצאה שנלקח באמצע הקריירה של סטודנטים לטכנולוגיית אינסטלציה.

אילו אפשרויות תעסוקה ייפתחו בפניי לאחר קורס אינסטלציה?

לאחר סיום הקורס תוכלו להשתלב במגוון של מסלולי תעסוקה. האופציה הראשונה היא להיות עצמאיים. כלומר,איך בוחרים קורס שרברבות לפתוח עוסק פטור ולעבוד באופן עצמאי לקריאות באזורים הגיאוגרפיים שמתאימים לכם ובהתאם להכשרה שלכם. כמוב שייקח קצת זמן עד שתצטברו את הידע והניסיון המתאים, אך אם תקפידו על מה שלמדתם במהלך הקורס ותשדרגו את עצמכם, השם שלכם יעבור מפה לאוזן ותוך זמן קצר כבר יהיה לכם מעגל לקוחות קבוע. אופציה נוספת היא לעבוד בתור שכירים אצל קבלן שיש לו חברה המתמחה בעבודות אינסטלציה או קבלן עם התמחות בכל סוגי העבודות שיספק לכם עבודה קבועה על בסיס יומי או שעתי. ניתן גם לעבוד בחברות גדולות, מפעלים או ספקים אשר צריכים אינסטלטור קבוע במקום העבודה לתחזוקה שוטפת של המקום.

עלות קורס שרברבות

המחירים הנדרשים ללימוד מלא של קורס שרברבות נעים בסביבות 15,000 ₪, כולל ספרות מקצועית בתחום, ותיק מקצועי לכלי עבודה.

איך בוחרים קורס שרברבות?

ובכן, יש כמה דברים שחשוב לבחון אותם לפני שנרשמים לקורס כזה או אחר. בשלב הראשון עליכם לבחור קורס שמתאים לכם בהיבט של הגעה ושיהיה לכם נוח מבחינה לוגיסטית. שימו דגש על בחירת לוח זמנים נוח התואם את אורח החיים שלכם. בנוסף, בחרו קורס מקצועי בו תקבלו את כל הידע הנדרש לכם ובדקו כמה זמן נמשך הקורס, איזו תעודה תקבלו בסיום ומה העלות.

רוצים לקבל מידע נוסף על קורס שרברבות? דרך האתר Limudin index תוכלו לקבל את כל המידע הנדרש לכם בלי מאמץ ולהנות ממענה על כל השאלות הרלוונטיות לכם. כל שעליכם לעשות הוא למעשה להשאיר את הפרטים שלכם אצלנו באתר ונשמח לחזור אליכם במהרה תוך זמן קצר.

קורס אינסטלציהקורס אינסטלציה

כיום יותר מתמיד הרי שחשוב להגיע לאפשרות בה נדע שאנחנו תלויים אך ורק בעצמנו. המצב הפשוט שנוצר הוא שאנשים מרקעים שונים נקלעים לאירועים לא נעימים ולכן הם זקוקים לאנשי מקצוע. מרגע שהפנמנו את דבר זה הרי שכעת עלינו להבין כיצד אנחנו מסוגלים להושיט עזרה לאנשים אלו. מקצוע האינסטלציה אכן נותן לנו את היכולת ללמוד דבר אשר יכול לעזור לכל אחד. למען האמת אם מסתכלים על זה בצורה הנכונה, זהו מקצוע שהוא בגדר שליחות.

כיום כאשר ישנה אפשרות ללמוד בצורה מקצועית את המרכיבים השונים של נושא. נסו להבין כיצד הדבר עצמו משתלב בחיינו שלנו. המאמר הבא מבקש לתת מידע על קורס אינסטלציה ולגרום לכם להבין מדוע הוא מתאים דווקא לאנשים כמוכם.

לימודי אינסטלציה לכול אחד

יש להבין כי מקצוע שכזה הוא איננו מקצוע מורכב כלל וכלל. ההיפך הוא הנכון, מדובר בתחום אשר כול אחד יכול להתחבר אליו מכיוון שהוא משלב שתי יכולות אשר כול אחד מאתנו ניחן בהם ברמה כזאת או אחרת: עבודת ידיים וחוכמה. כך גם אתם תוכלו להביט על החומר הקיים בתוך תחום האינסטלציה ולהבין כיצד לפתור בעיות פשוטות.  תחום זה יכול להיות המקום שלכם גם אם כעת אתם לא רואים זאת כך.

אם נהיה כנים עם עצמנו הרי אין מישהו שנולד עם תשוקה לתקן צינורות ואסלות, זהו דבר שאנחנו לומדים וחוקרים עם הזמן. מצד שני, אנחנו מסוגלים להסתכל על הדרך בה מתקיימים חיינו, על הרצון ליצור שגרה יציבה למען העתיד וכך תבינו עד כמה אפשרות זאת יכולה להתאים במיוחד בשבילכם.

לימודי אינסטלציהאנשים שונים, לימודים שונים

כיוון שזהו תחום אשר מרכז אליו אנשים מרקעים מגוונים כך הלימודים אליו מתקיימים על פי מתכונות שונות. דבר זה אומר שגם אם גיליתם את המקצוע בשלב מאוחר בחייכם וגם אם אתם אחרי צבא ויש לכם את כול הזמן שבעולם, הרי שזהו מצב בו כול אחד מכם יכול למצוא את מסלול הלימודים המתאים לו.

קורס אינסטלציה מתקיים על פי תקופות זמן שונות כאשר ככול שתלמדו יותר תהפכו למקצועניים. תוכלו לפרוס את הלימודים או לשנה אחת או למספר שנים כאשר זה תלוי באורח החיים שלכם. בנוסף מדובר במצב בו אתם אלו ששולטים על כמה שתלמדו. תוכלו ללמוד בצורה מגוונת בעזרת לימודים מעמיקים או ללמוד בצורה ממוקדת בעזרת לימודי נושא אחד או שניים. לבסוף כיום אנחנו חיים בעידן טכנולוגי המאפשר לנו ללמוד בצורה דיגיטאלית. 

קורס אינסטלציה ברחבי הארץ

הציוויליזציה הביאה לכך שמערכות מים שונות מתקיימות להם איפה שלא נסתכל. כך במקום בו יש בעיות, צצים להם גם פתרונות. על מנת שיהיו אנשי מקצוע בעלי יכולות ברחבי הארץ הרי שנפתחו בשבילם מקומות לימוד איכותיים . כך נוצר מצב מעניין בו אם הבנתם את היעילות והיציבות שבמקצוע , תוכלו למצוא מוסד לימודים שילמד אתכם את הדבר.

עליכם להבין כי ברמה מסוימת, ההצלחה שלכם תלויה בטיב המוסד שאתם עומדים לבחור. כאשר אתם מבקשים לרגע להבין היכן מוטב ללמוד הרי שעדיף שתשקיעו כמה שעות טובות של מחקר. בכול זאת מדובר במקום אשר בו תלמדו לאורך זמן ולכן עליכם להבין אם הוא מתאים לכם. גם אם לא תמצאו אותו בפעם הראשונה, אין מה לפחוד, ישנם מקומות רבים במיוחד בשבילכם.

מחירי קורס אינסטלציהמחירים ונגישות

המוסדות השונים יציעו לכם קורס אינסטלציה אשר המחיר שלו משתנה על פי כמות הזמן שתלמדו באותו מסלול. מין הסתם, מסלול קצר של 3 חודשים יעלה פחות מכזה של שנה.
כך קורס אינסטלציה במכללה יכול להגיע למחיר של 15,000 ₪ בשנה. לעומת זאת קורס קצר יותר יעלה לכם כמה אלפי שקלים בודדים. הכול תלוי בהרכב הקורס אשר אתם מבקשים ללמוד.

בנוסף כיום ניתן ללמוד קורס דרך האינטרנט בעזרת שיעורי וידאו מצולמים על פי צורות נגישות שונות. גם לימודים אלו עולים כסף אך הם עולים פחות מכיוון שאתם לומדים בבית שלכם ולא מתקיים לו מוטיב הבניין החיצוני אשר אליו אתם צריכים להגיע. כמובן שלימודים אלו חסרים את היתרון בעמידה פנים מול פנים עם מורים שיעזרו לכם. במיוחד במקצוע כזה אשר כולל את הצורך ללמוד דרך הידיים ודוגמא אישית.

לסיכום, הרי שקורס אינסטלציה הפך בשנים האחרונות ללהיט אשר אין לזלזל בו. בנוסף תוכלו לזכות ביתרון של מקצוע זה בעזרת הבנה לעומק של הנושאים השונים הקיימים בו. כעת כאשר אתם יודעים על האפשרויות הרבות הקיימות כאן הרי שתוכלו להחליט בעצמכם עד כמה מקצוע האינסטלציה הוא כזה המתאים לכם. בכל מקרה עליכם להבין שתוכלו לעסוק בדבר ולהפוך למקצוענים גם ללא רקע קודם. הלימודים מחכים במיוחד בשבילכם, אל תגבילו את היכולות שלכם.

קורס אינסטלציה בצפון אידיאלי לאנשים שמעוניינים להתחיל קריירה ארוכת טווח בתחום. קיימים מספר מרכזי הדרכה טכניים ומקצועיים שמציעים קורסים כאלה. בעבר, הדרישות היו פשוט התלמדות אצל אינסטלטור מיומן וצבירת ניסיון, אבל היום יש צורך להתחנך בנבכי המקצוע.

זוהי הסמכה רצויה שמתאימה לאנשים שמעוניינים להיות מועסקים בארגון שיש לו מוניטין מעולה בתחום. קורס אינסטלציה בצפון יאפשר לכם לחפש ולהשיג את המשרות הטובות ביותר בתחום המקצוע, וחשוב להבין שיש היום ביקוש הולך וגובר למומחים בתחום.

קורס אינסטלציה בצפון – למי זה מתאים?

קורס אינסטלציה בצפון יכול להתאים למגוון של אנשים כמו למשל בנים אחרי צבא או אחרי לימודים אחרים שרוצים לפתח לעצמם את הקריירה ולקדם את עצמם מבחינה מקצועית ומחפשים מקצוע מתגמל שתמיד תהיה בו עבודה. הקורס גם מתאים לאנשים מתחום החשמל, השיפוצים, הקרמיקה שרוצים לדעת עוד תחומים וכך לספק שירותים למגוון רחב של לקוחות. הקורס מתאים למי שמחפש להעשיר את הידע שלו ומחפש להרוויח אחלה של משכורת.

אילו אפשרויות תעסוקה קיימות לאחר סיום קורס אינסטלציה בצפון?

יש בעיקרון כמה אפשרויות. האפשרות הראשונה היא לפתוח עסק עצמאי, כלומר להיות אינסטלטורים בעצמכם.ניתן לבחור מתכונות של קורס אינסטלציה בצפון שמועבר במסגרת קצרת מועד תוכלו לפתח את זה עוד יותר וללמוד גם את התחום של איתור נזילות ואז לשלב בין השניים, מה שעוד יותר יגדיל לכם את מעגל הלקוחות וגם את ההכנסות. האפשרות השניה היא לעבוד בתור שכירים אצל קבלנים למשל או חברות המתעסקות בתחזוקה ואחזקה של מבנים בין אם מדובר בבנייני מגורים ובין אם במבנים ציבוריים או מגדלי משרדים. תוכלו גם לעבוד בחברות גדולות ומפעלים אשר זקוקים לאינסטלטור באופן קבוע.

סקירת קורס אינסטלציה בצפון

כשרוב האנשים חושבים על שרברב, הם מדמיינים אדם שנושא תיק כלים כדי לתקן ברז או צינורות דולפים. אבל אינסטלציה עוסקת בהרבה מעבר לתיקוני צנרת ביתית פשוטים. התחום כולל הרבה יותר מסתם הצבת צינורת ופתיחת סתימות ביוב. זה מה שתלמדו במהלך קורס אינסטלציה בצפון שמוצע במרכז להכשרה מקצועית.

קורס אינסטלציה בצפון משלב ידע מעשי ותיאוריה. המשתתפים לומדים את יסודות האינסטלציה כמו גם את הנושאים המורכבים יותר הכרוכים בתחום. זוהי עבודה קשה ופיזית מאוד. תורת האינסטלציה תכלול שיעורים בנושא:

 • בטיחות
 • ניקוז
 • מגוון תהליכי אינסטלציה
 • התמודדות עם בעיות מים קרים וחמים
 • איתור תקלות בבעיות אינסטלציה
 • תחזוקת צנרת
 • לימוד יסודות החשמל
 • לימוד תקנות המים.

קורס אינסטלציה בצפון משקיע זמן בלימוד ההיבט המעשי של התחום

תלמידי קורס אינסטלציה בצפון לומדים לעבוד עם הכלים השונים, ומתוודעים לידע המקיף של המקצוע. הם לומדיםתלמידי קורס אינסטלציה בצפון לומדים לעבוד עם הכלים השונים, ומתוודעים לידע המקיף של המקצוע ממומחים בתחום, אנשי מקצוע שיש להם ניסיון של שנים בתחום. ההכשרה המעשית מאוד מקיפה וקפדנית, וכוללת את התחומים הבאים:

 • כיפוף וחיבור צינורות
 • התקנת צינורות פלסטיק
 • עבודה על צינורות נחושת
 • הלחמה
 • התאמת והחלפת ברזים, צינורות, שסתומים ובורות מים
 • התקנת והחלפת אביזרי אמבטיה, מקלחות, מקלחונים וברזים מסוגים שונים
 • התקנת ציוד מים, כגון מכונות כביסה
 • זיהוי ופתרון בעיות ביתיות ומסחריות.

שימוש בכלים הטובים ביותר ותחזוקתם

תוכנית איכותית של קורס אינסטלציה בצפון למתחילים מספקת לתלמידים כלים שהם יכולים להשתמש בהם במהלך ההכשרה, והם לוקחים אותם איתם להתלמדות. אבל במשך הקריירה יש צורך להוסיף כלים לאוסף הראשוני, וכל שרברב טוב יודע ששווה להשקיע בכלים הטובים ביותר שניתן להשיג.

לכלים מתקדמים ומתוחזקים כראוי יש השפעה משמעותית על איכות העבודה, ויתרונות גדולים בכל הנוגע למניעת תסכולים ובזבוזי זמן. הציוד כולל גם מגפי עבודה, ציוד בטיחות וביגוד מתאים לעבודה בסביבות משתנות.

אין צורך בידע קודם באינסטלציה

ניתן לבחור מתכונות של קורס אינסטלציה בצפון שמועבר במסגרת קצרת מועד, וכן קורסים ארוכים יותר. התשלום מותאם לסוג הקורס בו תבחרו. והמחיר ללימודים במסגרת מלאה יכול להגיע ל-15,000 ₪, בתשלום שכולל תיק יד מקצועי לכלי עבודה, וחומרי לימוד.

רוב השיעורים, העיוניים והמעשיים, מתקיימים במרכז הדרכה שמספק לכם את הכלים והחומרים הנדרשים על מנתניתן לבחור מתכונות של קורס אינסטלציה בצפון שמועבר במסגרת קצרת מועד, וכן קורסים ארוכים יותר. שתוכלו לבצע את המשימות. לאחר השתתפות בקורס, אתם מקבלים את היכולת להמשיך בקריירה בכל אחד מתחומי ההתמחות הבאים:

 • הנחת והתקנת צינורות
 • הבנת תפקיד אינסטלטור בעבודות בניה
 • התאמת ספרינקלרים
 • התאמת צינורות קיטור
 • הבנת תפקיד מפקח אינסטלציה באתר בנייה
 • תיקון בעיות אינסטלציה שונות בסביבות ביתיות.

איך בוחרים קורס אינסטלציה בצפון?

בהיותכם בוחרים קורס, עליכם להבין קודם כל איפה המיקום של הקורס, באילו ימים ושעות הוא מועבר, כמה זמן לוקח לסיים את הקורס ואיזו הכשרה עוברים. בדקו מי מעביר את התכנים, עלויות, איך ניתן לשלם ומה הדרישות מכם במהלך הקורס.

רוצים לקבל מידע נוסף על קורס אינסטלציה בצפון? דרך האתר Limudim index תוכלו להיחשף לכל המידע הרלוונטי ולקבל מענה על שאלות. דרכנו תוכלו להבין אילו קורסים קיימים בישראל, איזה תכנים מועברים בכל קורס, איזו הסמכה מקבלים בסיום הקורס, כמה זמן כל קורס נמשך וכמה זה עולה. כעת, כל שעליכם לעשות הוא להשאיר את הפרטים שלכם אצלנו באתר ונציג מטעמנו יחזור אליכם במהרה עם מענה.

אהבתם? שתפו את המאמר!
רוצים ייעוץ והכוונה ללימודים ללא עלות? השאירו פרטים