קורס cnc

תוכן עניינים

בעשורים האחרונים חלה התתקדמות טכנולוגית עצומה ואט אט מכונות ייצור אוטומטיות רבותאשר מופעלות על ידי מחשב החלו להכנס לשימוש אינטנסיבי יותר ויותר. שימוש במכונות אלו נעשה בכל ענפי הייצור אך השימוש הנרחב ביותר בהן נעשה בענפי המתכת והעץ. הפעלת מכונות אלו נעשית על ידי שימוש במעבדי שבבים ויש צורך באנשי מקצוע אשר הינם בעלי מומחיות בתחום על מנת שיוכלו לבצי בקרה יעילה ואיכותית.

על מנת להתמקצע בתחום זה יש לקחת את הקורס אשר יקנה לבוגרי הקורס מיומנות טכנית ובקיאות במקצוע נדרש זה. המשתתפים בקורס יקחו חלק בפרוייקטים מעשיים אשר יכללו הפעלה ותכנון של מכונות cnc . קורס cnc מתאים לאנשים בעלי יכולות טכניות, מחשבה יצירתית וקליטה מהירה.

מהי תוכנית הלימודים כוללת?

למעשה, CNC הוא מושג המתאר בקר ממוחשב . בקר זה תוכנת לקבל קלט בשפת מחשב ועל פי אותו קלט אותו קבל להניע כלי חשמלי כמו מקדחה או מחרטה .למעשה, קורס CNC מכשיר את אנשי המקצוע העתידיים לתכנת במפעלים שונים בהם מעבדים שבבי מחשב. במהלך הקורס ילמדו הסטודנטים את תכונותיהם של מכונות ה- CNC השונות על מנת שבעתיד יוכלו לתכנן ולתפעל מכונות מתקדמות יותר.

מהו משך הזמן של קורס CNC?

קיים מגוון של קורסי CNC  בשוק ואורך הלימודים נע בין 100 ל- 500 שעות אקדמיות. אורך הקורס נקבע על פיקיים מגוון של קורסי CNC  בשוק ואורך הלימודים נע בין 100 ל- 500 שעות אקדמיות. מספר חומרי הלימוד המועברים בו. במהלך הקורס ישנו שילוב בין תרגול מעשי במעבדות השונות לבין לימודים תיאורטיים פרונטליים. ההרצאות מועברות על ידי אנשי מקצוע שונים מתחום החומרים, התוכנה העיבוד השבבי ומהנדסים. במהלך הלימודים ינתנו עבודות בית שונות לסטודנטים וכן יתקיימו במבחנים.

נושאי הלימוד כוללים בתוכם מגוון רחב של נושאים: כרסום וחריטה, שרטוט בעזרת מחשב, עימוד מכונות, תכנות מוצר בשפת מחשב, תהליכי ייצור ועוד.

מהם תנאי הקבלה לקורס CNC?

הקורסים היותר רציניים בתחום זה דורשים מינימום של עשר שנות לימוד ולעיתים אף ישנה דרישה לעבור ראיון קבלה.

מהן אפשרויות התעסוקה לבוגרי קורס CNC?

למעשה, כל בוגר קורס CNC יכול להשתלב בחברות רבות בהן ישנו צורך קבוע במתכנתים, בקרים ומפעילים. לבוגריכל בוגר קורס CNC יכול להשתלב בחברות רבות בהן ישנו צורך קבוע במתכנתים, בקרים ומפעילים. הקורס ישנו יתרון מאחר והם מכירים את תכונות מכונות CNC ועל כן יהיה להם קל יותר להתשלב בתחום זה.

בוגרי הקורס יוכלו ללמוד בהמשך דרכם המקצועית תוכנות נוספות שהינן חלק מעולם התכנון והשרטוט כמו SOLIDWORKS  או אוטוקד. תוכנות אלו משמשות לרוב מהנדסים והנדסים. ככל שהסטודנט יגדיל את מאגר הידע שלו הרי שזה יתרום לקידום המקצועי העתידי שלו ועל כן רבים מבוגרי קרוס CNC פונים בהמשך דרכם ללימודי המשך.

בוגרי הקורס יוכלו להשתלב באופן מיידי בסיום הקורס בשוק העבודה ולמצוא את דרכם בעולם ההייטק, עיבוד שבבי, תעשיות החומרים ,תעשיות אלקטרוניות, הנדסת פלסטיקה ועוד.

מהו השכר לבוגר קורס CNC?

השכר ישתנה על פי הניסיון המעשי של העובד והוותק שלו בתחום. אדם אשר סיים קורס CNC ונמצא בתחילת דרכו המקצועית ירויח כ7500 ש"ח בקירוב. לאחר כחמש שנות ניסיון וותק השכר יכול לעלות בצורה משמעותית ולהגיע לשכר של כ- 10000 ש"ח . כמובן שבמידה והעובד יקודם למסלול הניהולי בתחום זה שכרו יעלה בהתאם ויכול להגיע אף לכ- 20000 ש"ח.

מהי עלות קורס CNC?

מאחר וקורס CNC נלמד במספר מוסדות הרי שכל מוסד קובע את שכר הקורס בעצמו ולמרות זאת ניתן להכלילאדם אשר סיים קורס CNC ונמצא בתחילת דרכו המקצועית ירויח כ7500 ש"ח בקירוב ולאמר כי הקורס בהקיף שעות של כ-360 שעות יעלה כ- 8000 ש"ח .

אונליין או פרונטלי?

תוכלו לבחור בין שתי אופציות הקיימות בתחום של קורס CNC ובכלל בעולם הקורסים והלימודים. בעקבות משבר הקורונה, בתי ספר רבים, אקדמיות ומכללות מאפשרות לסטודנטים שלכם ללמוד את ההכשרות אונליין. יחד עם זאת, יש עדיין סטודנטים שמעדיפים לקבל את המידע בצורה המסורתית, בכתה, בה החומר מועבר באופן פרונטלי. כמובן, שלכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה וזה משהו שאתם צריכים לבחון עם עצמכם ועם היכולות הלימודיות שלכם לפני שאתם מקבלים החלטה.

לפני שבוחרים מסלול או קורס CNC כדאי לבדוק:

  1. בדקו היכן הקורס מועבר, האם באופן פרונטלי או בדיגיטל. במידה ואתם עוברים את הקורס בכתה, שווה לבדוק דרכי הגעה האם נוח לכם בשעות ובימים שבהם הקורס מועבר, האם יש חניה וכדומה.
  2. תשאלו אילו תכנים מועברים בקורס ובקשו לראות סילבוס מסודר.
  3. תשאלו מי המרצים.
  4. בדקו כמה זמן הקורס נמשך, כמה שעות, האם יש שילוב בין ידע מעשי לעיוני ואילו משימות נדרשות מכם במהלך הקורס.

רוצים לקבל מידע נוסף על הקורס? דרך האתר Limudim index, תוכלו להיחשף לכל המידע הרלוונטי אודות הקורס ולקבל את ההחלטה הכי נכונה עבור העתיד המקצועי שלכם. צוות האתר ישמח לתת לכם מענה על כל שאלה ולכוון אתכם מבחינה מקצועית. כל שעליכם לעשות הוא להשאיר את הפרטים שלכם אצלנו ונציג מטעמנו יחזור אליכם במהרה.

אהבתם? שתפו את המאמר!
רוצים ייעוץ והכוונה ללימודים ללא עלות? השאירו פרטים