קורס שייט

תוכן עניינים

אוהבים את הים? אתם יכולים לבלות בים שעות על גבי שעות? למה שלא תעשו מזה כסף? קורס שייט נחשב לקורס יוקרתי שיכול לשמש אתכם גם לצורך תחביב וגם לפרנסה. יש סוגים שונים של קורס שייט, לכל קורס יש את הדרגה שלו, בדיוק כמו ברישיון רכב. אם אתם רוצים לשוט בים בשישי בבוקר, אם אתם רוצים להשיט נוסעים בחופי הים התיכון, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת.

הסמכות

לפני שניגע בהסמכות שיש בשוק, אתם יכולים ללמוד קורס שייט גם בשביל פנאי, גם בשביל ספורט וגם בשביל עבודה קבועה. יש ענפי ספורט שונים בתחום השייט אשר תוכלו להתחרות בהם כבר מגיל צעיר, אם זה בוער לכם בדם כמובן. קורס שייט יכול לאפשר לכם להשיט יאכטה וכלי שייט אזרחיים בתשלום כמובן. המחיר משתנה ממקום למקום, אתם לא חייבים להחזיק ביאכטה בכלל, אתם יכולים גם לשכור יאכטה למספר שעות ולהשיט אותה בהתאם למה שקבעתם. ניתן לעבוד באופן פרטי או תחת חברת שייט. רישיון שייט מאפשר לכם לשוט בין חופי הים התיכון, תוכלו גם להתקדם ולהשיט יאכטה למקומות רחוקים יותר לצורך

חופשות, סיורים ועוד. קורס שייט הוא אחד המסלולים המהנים ביותר שיש.

כפי שציינו, קורס שייט די דומה לרישיון רכב. אתם לא יכולים להוציא רישיון אחד ולאחר מכן לנהוג עם משאית או כלי רכב שלא הוכשרתם אליו. על מנת שתוכלו להשיט כלי שייט שונים עליכם לעבור את ההכשרה המתאימה. יש מסלול אשר מתאים לשייט באזור הטריטוריאלי של ישראל, יש מסלול מתקדם יותר בו תוכלו לצאת מגבולות הארץ. חשוב להדגיש, על מנת שתוכלו להיבחן למסלול המתקדם עליכם להחזיק ברישיון שייט בסיסי ולהיות בעלי ניסיון של שנה.

מה לומדים בקורס?

לא כל הקורס הוא מעשי, יש גם חלקים עיוניים. מסלול הקורס משתנה בהתאם להסמכה המבוקשת ולאילו כלי שייט אתם רוצים לקבל הכשרה. הנושא המרכזי בו קורס שייט עוסק הוא ימאות, הפעלת כלי שייט, כללי הים, קשירות, חבלים ועוד. כמו כן, נלמד איך להתמודד עם תקלות בלתי צפויות הכוללות את מערכת כלי השייט. כחלק מהלימודים העיוניים גם נלמד ניווט בעזרת מפות, איך להתמודד על תנאי טבע שמקשים עליכם, עזרה ראשונה ועוד. כמובן שאת רוב הלימודים העיוניים אתם גם עושים באופן מעשי בסופו של דבר, עליכם ליישם את מה שלמדתם.

בסיום הקורס אם עברתם את כל המבחנים בהצלחה אתם קבלו תעודת משיט. תוכלו לאחר שנה להמשיך לעוד הכשרה ולקבל רישיון להשיט כלי עד 24 מטר. כמו כן, הלימודים הטובים ביותר הם הלימודים בפועל, לאחר שקיבלתם את הרישיון, כאשר אתם קופצים למים, תרתי משמע.

פרטים טכניים אודות קורס שייט

פרטים טכניים

כדי להירשם לקורס יש תהליך הרשמה, עליכם לבחור את מוסד הלימודים המתאים. בדרך כלל התהליך לקבלת רישיון יהיה בצורה הבאה: עליכם יהיה להשאיר פרטים בסוף דף ההרשמה, בין אם מדובר על הרשמה מקוונת או פרונטלית, לאחר בחינה של כל הפרטים שהזנתם יצרו אתכם קשר. לאחר מכן, תגיעו להפלגה לצורך ניסיון, כדי מה לומדים בקורס שייט באמת לקבל אומדן עד כמה זה רלוונטי עבורכם. לאחר הפלגת ניסיון והסכמה להתחלת התהליך יתחיל החלק העיוני. למעשה, החלק העיוני והמעשי כמעט קורים במקביל. אך אופן המסלול בדרך כלל ישתנה ממקום לימודים כזה לאחר. לאחר השלבים העיוניים והמעשיים יהיה עליכם לעבור מבחן כדי לקבל את הרישיון.

לאחר קבלת הרישיון יש מספר חוקים שעליכם לקחת בחשבון. אסור לכם להשיט אף אדם או להיות אחראים על כלי שייט בכל סדר גודל אם אין עליכם תעודת משיט. אסור להשיט כלי שייט אם אין עליכם תעודה בתוקף, עליכם להיות מעל גיל 18, אין להשיט כלי שייט שלא מתאים להגדרות של הרישיון שלכם.

קורס שייט מתחלקים לכמה נושאים: קורס ימאות, קורס ניווט חופי, קורס ניווט מכשירים וקורס מכונה. סך כל שעות הקורס יהיו כ-50 שעות. המחיר של הקורס משתנה בהתאם למוסד הלימודים, המחיר עומד על כמה אלפי שקלים בודדים בהתאם לקורס שבחרתם.

סוגי הרישיונות:

  • משיט 12 – הסמכה להשיט סירת מנוע שעוצמתה לא עולה על 150 כ"ס.
  • משיט 13 – הסמכה להשיט סירת מנוע או ספינת מנוע שאורכה עד 8.5 מטר, אין הגבלה של כ"ס.
  • משיט 20 – הסמכה להשיט סירת נוסעים בשכר.
  • משיט 21 – הסמכה להשיט מפרשית במסגרת אגודות ספורט ובתי ספר ימיים.
  • משיט 30 – הסמכה להשיט ספינה לשייט.
  • משיט 40 – הסמכה להשיט נוסעים בשכר עד 55 נוסעים.
  • משיט 50 – הסמכה להשיט ספינה גוררת שעוצמת המנוע שלה לא עולה על 500 כ"ס.
  • משיט 60 – הסמכה להשיט ספינה בכל העולם.

חשוב לזכור, כל התנאים ואופן הקורס יהיו בעלי אותו בסיס אשר קבוע בחוק. עם זאת, יש הרבה פרטים שמשתנים בהתאם למוסד הלימודים, בדגש על מסלולים שונים. עליכם לבחור את מוסד הלימודים שיהיה הכי גמיש לנוחות שלכם ובעל מוניטין חיובי.

אהבתם? שתפו את המאמר!
רוצים ייעוץ והכוונה ללימודים ללא עלות? השאירו פרטים