קורס פיתוח אפליקציות

קורס פיתוח אפליקציותקורס פיתוח אפליקציות

קורס פיתוח אפליקציות הוא קורס מבוקש ופופולרי מאוד, במיוחד בשנים האחרונות. המונח פיתוח אפליקציות תופס תאוצה ואנשים רבים פונים ללמוד את התחום. מה זה בכלל פיתוח אפליקציות ומה לומדים בקורס זה? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מה זה פיתוח אפליקציות?

לפני שנתחיל להסביר על קורס פיתוח אפליקציות ומה לומדים בו, כדאי להבין מה זה בכלל פיתוח אפליקציות. 

מכירים את זה שאתם גולשים בטלפון הנייד באתר מסוים ואז קופצת לכם הצעה לגלוש באתר מותאם לטלפון הנייד? למעשה מדובר באפליקציה שמאפשרת גלישה נוחה המותאמת במיוחד לטלפונים הניידים. גלישה בטלפון הנייד באתרים שלא מותאמים אליו יכולה להפוך את הגלישה לסיוט ולכן על מנת להימנע מכך, בעלי האתרים בוחרים לבנות אפליקציה שתתאים את האתר שלהם לגלישה בטלפון הניידים וכך לא תבריח גולשים שיכולים להפוך ללקוחות פוטנציאליים. 

האפליקציות מאפשרות לבעלי הטלפונים הניידים דרך קלה ונוחה להשתמש בנייד כמחשב קטן ואישי. 

הצורך בפיתוח אפליקציות נדרש כיוון שכל משחק או יישום כלשהו (חברת תחבורה, מידע מהבנק ועוד) מצריכים הורדת אפליקציה בהתאם. 

מהו קורס פיתוח אפליקציות?

זה קורס בו תרכשו את כל הידע הנדרש לפיתוח אפליקציות. בקורס תלמדו את השלבים לפיתוח אפליקציות. הקורס נמשך בין 200 לבין 500 שעות לימוד אקדמאיות ובדרך כלל תוכלו לבחור בין מסלולי בוקר למסלולי ערב, לפי הנוחות שלכם. 

תוכלו לבחור במסלולי לימוד שונים לדוגמא- 

  • פיתוח אפליקציות ומשחקים בסביבת Apple
  • פיתוח אפליקציות ומשחקים בסביבת Android
  • פיתוח אפליקציות Mobile

בקורס  תלמדו מגוון נושאים שונים ביניהם- בניית אתרי אינטרנט באמצעות HTML, עיצוב ואפיון ממשק משתמש למובייל, פיתוח אפליקציות iOS, תוכנות JAVA לאנדרואיד, פיתוח אפליקציות ומימוש SDK, לימוד סביבה ניהולית Developer Program ושליחת אפליקציות לאפל, לימודי שפת Objective-c, העלאת אפליקציות לחנות האפליקציות, לימוד סביבת הפיתוח X-code ועוד מגוון רחב של נושאים מעניינים. 

יש לקחת בחשבון כי פיתוח אפליקציות יש תנאי קבלה. בדרך כלל רוב המוסדות דורשים תנאי קבלה מינימלים הכוללים אנגלית ברמה טובה (קריאה וכתיבה), 12 שנות לימוד ויכולת בסיסית של עבודה מול מחשב. שימו לב כי לעתים דורשים גם מבחן התאמה. 

 

שוק העבודה בפיתוח אפלקציהשוק העבודה

הביקוש למפתחי אפליקציות הוא גבוה מאוד, במיוחד בישראל. הישראלים אוהבים את החידושים הטכנולוגים והם צרכן מספר אחד של סמארטפונים (טלפונים חכמים). מסיבה זו, הדרישה לפיתוח אפליקציות בישראל גבוהה ואין צפי לכך שהדבר הולך להשתנות בשנים הקרובות. לכן, אם אתם מחפשים עבודה עם ביקוש גבוה והיצע גדול לעבודות פיתוח אפליקציות הוא בהחלט התחום המתאים. 

בתחום זה תוכלו לבחור להשתלב בחברות קיימות שונות או לפתוח עסק עצמאי. שימו לב שקיימים  מוסדות לימוד שונים המציעים התחייבות לעבודה כבר בסיום הקורס, כך תוכלו לצבור ניסיון שהופך אתכם למועמדים חזקים מאוד למשרות בתחום זה. לכן, אם מציעים לכם התחייבות כזו מומלץ לנצל אותה. 

 

מה המשכורות?

רוב האנשים שהולכים ללמוד קורס פיתוח אפליקציות שואלים מה המשכורת, כמה אני הולך להרוויח. לא ניתן לענות על כך באופן חד משמעי כיוון שזה תלוי במגוון גורמים כשבראשם השאלה אם תעבדו כשכירים אצל חברה קיימת או אם תפתחו עסק עצמאי. 

בממוצע, בוגרי קורס פיתוח אפליקציות מתחילים לעבוד בשכר של כ-7,000 שקלים לחודש. כאשר הם צוברים מספיק ניסיון השכר עולה בהתאם ויכול להגיע אף ל-15,000 שקלים לחודש ויותר. 

 

מדוע כדאי ללמוד קורס פיתוח אפליקציות?

יש סיבות רבות ללמוד פיתוח אפליקציות. ריכזנו לכם את המרכזיות בהן- 

  • ביקוש- כאשר בוחרים ללמוד מקצוע מסוים חשוב לדעת האם זה מקצוע שתוכלו לעבוד בו בסופו של דבר או לא. קיימים מקצועות רבים שהביקוש להם הוא לא גבוה כלל ולכן רבים מבוגרי הקורסים לא עובדים בהם בסוף. קורס פיתוח אפליקציות מבטיח לכם שאתם לומדים את אחד התחומים המבוקשים ביותר כיום. חברות הייטק שונות, בתי תוכנה ומגוון חברות פרטיות מחפשים בלי הפסקה בוגרים של הקורס לאיוש של משרות שונות בחברה. לכן, אם אתם רוצים לבחור במקצוע שיש בו עבודה פיתוח אפליקציות הוא בהחלט התחום המתאים לכך. 
  • שכר- כפי שציינו קודם, אפשרויות השכר של מפתחי אפליקציות גבוהות מאוד. ככל שמפתח האפליקציה יצבור יותר ניסיון בתחום כך הוא יהפוך למבוקש יותר והשכר שלו יעלה בהתאם. אם אתם מחפשים ללמוד תחום שבסופו תוכלו להשתכר טוב, הקורס  עונה לכם על הצורך הזה. 
  • עסק עצמאי- הקורס מעניק לכם את הידע הנדרש בתחום הפיתוח ומאפשר לכם לפתוח עסק עצמאי ולא לעבוד רק כשכירים בחברות אחרות. על ידי פתיחת עסק עצמאי אתם יכולים לבחור להתעסק באיזה תחום שאתם בוחרים ולפתח כל מיני אפליקציות ותוכנות מקוריות שלכם. כך אתם יכולים להתנהל לפי בחירתכם ולהתעסק בתחומים שמעניינים אתכם יותר מכל. 
  • הסבה מקצועית- אנשים רבים מתעניינים בקורס  כהסבה מקצועית. הקורס מאפשר לכם לרענן את תחום ההתעסקות שלכם וללמוד תחום שונה ומרתק. 

תוכן עניינים