קורסים מקוונים

קורסים מקוונים הפכו למשהו מאוד פופולרי בשנתיים האחרונות עקב נגיף הקורונה. עם זאת, גם בעבר לימודים מקוונים היו אמצעי עבור אלו שיש להם פחות זמן, לו"ז צפוף אך רצון עז להעשיר את הידע שלהם. קורסים מקוונים אינם נחשבים לפחות מאשר קורסים פרונטליים. אבל, לא לכל אחד קורס מקוון מתאים ולכן יש לוודא היטב לפני שאתם נרשמים שזה באמת משהו שאתם עומדים להתמיד בו. יש קורסים שונים, חלקם עובדים בצורה כזאת וחלקם עובדים בצורה אחרת. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על קורסים מקוונים.

מה הם קורסים מקוונים?

היום יש מקצועות שונים אשר ניתן יהיה ללמוד באמצעות קורסים מקוונים, ריכזנו עבורכם את הסוגים השונים של הקורסים המקוונים.

קורס משולב – קורס משולב הוא קורס שהוא גם מקוון אך גם מעשי. לדוגמה, כאשר אתם מעוניינים ללמוד קורס נגרות או קורס אשרמה מייחד קורסים מקוונים דורש ביצועים מעשיים כמו הדברה, עליכם יהיה לעבור מבחנים מעשיים. לכן, את כל התיאוריה מסביב לקורס ניתן יהיה ללמוד מהבית באמצעות קורסים מקוונים. ומצד שני, כאשר יש שיעורים פרונטליים אשר מחייבים אתכם לגעת בחומר עצמו לצד מומחה, תצטרכו להגיע למוסד הלימודים הקרוב לבית שלכם ולעבור את המבחן.

קורסים מקוונים בלבד – יש מקצועות אשר לא מחייבים אתכם לצאת מהבית, מדובר על קורסים מאוד נוחים אשר אין שלבים מעשיים למעט שלבים מעשיים באמצעות המחשב. אם אתם מעוניינים ללמוד קורס תזונה, קורס מחשבים, עיצוב גרפי, הנהלת חשבונות וכד', אתם יכולים לעשות את זה מהבית. המבחנים אשר תצטרכו לעשות כדי לקבל את התעודה הינם מבחנים עם משגיחים לכל דבר ועניין. זאת אומרת, בעת המבחן ברוב המקרים עליכם יהיה להפעיל מצלמה לצורך ביקורת מצד הבוחנים וגם כאן הזמן מוגבל.

קורסים לייב – לא תספיקו להגיע היום אל מוסד הלימודים? מוסדות לימודים רבים מעניקים לתלמידים שלהם אפשרות להצטרף לשיעור בלייב, אבל זה לא פשוט כמו שזה נשמע. כאשר אתם נמצאים בשיעור לייב, גם אם הקליטה שלכם אבדה או תרחיש כלשהו קרה ולא שמעתם מה אמר המנחה, לא תוכלו לעצור את השיעור. עם זאת, כפתרון לבעיה הזאת יש לכם את האפשרות לעבור על השיעור שוב מכיוון שכל השיעורים המקוונים מוקלטים. לגבי שאלות, בסוף השיעור תמיד יהיה זמן לשאלות ויהיה לכם צ'אט עם המנחה בכל אחד מהקורסים המקוונים.

מהם היתרונות של קורסים מקוונים?

אפשר לומר שצריך להסתגל לקורסים מקוונים, במיוחד מי שהיה בקורסים פרונטליים עד עכשיו. ראינו את זה בקורונה, בהתחלה הציוניםהיתרונות והחסרונות של קורסים מכוונים של התלמידים בכל רחבי הארץ ובמוסדות הציבוריים ירדו משמעותית. עם זאת, לא עבר זמן רב עד שהסתגלו התלמידים ללימודים מקוונים והתוצאות התהפכו. היום לא רק שתלמידים עובדים בנוח עם לימודים מקוונים, אלא רבים בוחרים בלימודים אלו מכיוון שזה מקל עליהם מבחינת הנסיעות, הריכוז וכן הלאה. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על היתרונות של קורסים מקוונים:

זמינות – יתרון גדול של קורסים מקוונים הוא בזמינות של המידע עבורכם. יש היום כל קורס שתדמיינו באינטרנט. החל מקורסים ללימודי שפה ועד קורסים שקשורים ברפואה ותזונה. כמו כן, רוב מוסדות הלימודים מעניקים לכם את כל השיעורים מוקלטים ככה שאין צורך בכלל לסכם בלחץ כמו שרבים עושים כאשר מדובר על לימודים פרונטליים.

מלווה צמוד – החשש הגדול של רבים מהתלמידים הוא שבעצם הם לא יוכלו לקבל את הגישה שיש במפגש פרונטלי. עם זאת, כדי להעניק לתלמידים את מלוא הביטחון יש לכל קורס מלווה צמוד וכמו כן, גם המרצה לוקח חלק בפרויקט ובתום השיעור יש קבוצה בה תוכלו לשאול שאלות, תוכלו לדבר בצ'אט עם נציג מטעם הקורס ולעלות כל שאלה שעולה בראשכם.

פיג'מה – אפשר להגיד שזה היתרון הגדול ביותר, פיג'מה. גם אתם קמים כל בוקר ובקושי מספיקים לשתות את הקפה של הבוקר וכבר בדרך ללימודים ברכב במקרה הטוב? כעת אתם יכולים ללמוד מהבית, מהחדר שלכם במזגן כשאתם עוד לבושים בפיג'מה. ומה שנוח לכם הוא כנראה מה שיעשה לכם יותר טוב להעשרת המידע.

כמה עולה קורס מקוון?

המחירים של קורסים מקוונים משתנים בהתאם לקורס עצמו. המחיר הוא לאו דווקא יותר זול מקורס פרונטלי ברוב המקרים. המחיריםטווח המחירים שלקורסים מקוונים באינטרנט משתנים בהתאם להיקף הקורס, סוג התעודה, האם מדובר על קורס שמקנה לכם נקודות לתואר או קורס מקצועי. המחירים יכולים לנוע בין אלפי שקלים בודדים עבור קורס במוסד לימודים מוכר ועד עשרות אלפי שקלים עבור לימודי תעודה יוקרתיים. יש חשיבות רבה למוסד הלימודים בו אתם בוחרים ללמוד. בין אם מדובר על קורס פרונטלי או מקוון, כל עוד אתם לומדים דרך מוסד לימודים מוכר אתם תוכלו להתקבל לכל העבודות אשר תדמיינו בראש שלכם. יש מוסדות לימודים אשר פחות נחשבים ויש להם מוניטין פחות טוב, במקרים כאלה על התלמיד לערוך את הסקר הראשוני לפני שהוא משלם את שכר הלימוד. ולפני הכל, גם לקורסים מקוונים יש תנאי קבלה.

 

תוכן עניינים