מכללת מישלב

תוכן עניינים

מכללת מישלבמכללת מישלב

מכללת מישלב היא אחת מן המכללות המובילות בישראל ללימודים מקצועיים, מכללת מישלב היא בעלת סניפים במרכז הארץ ובצפון הארץ. מכללת מישלב היא מוסד לימודי מוכר לקורסים מקצועיים עיוניים ומעשיים, לימודי תעודה, קורסים לגמול השתלמות, ימי עיון והשתלמויות בנושאים שונים. 

במאמר זה נציג בפניכם חלק מן הנושאים שניתן ללמוד במכללת מישלב.

 

קורס שף סוג 5

כאשר מדובר על קורס שף סוג 5 מודבר בעצם על מסלול הסמכת שפים בכירים מטעם משרד העבודה והרווחה. שף הוא אחד התפקידים החשובים והמבוקשים ביותר בתחום הקולינריה, השף הוא המנהל אשר אחראי על נושאים רבים ביניהם: יצירת תפריטים ומתכונים שונים, בטיחות הסועד, הכשרת סגל המסעדה, פיקוח על הבישול ועוד. השף הוא הסמכות הבכירה בתכנון אופי המסעדה, תכנון המנות ותמחור, כמו כן השף אחראי גם על חישוב עלויות של חומרי גלם, חישוב עלויות של שטחי אחסון ועוד. 

על מנת להיות שף סוג 5 יש לשלוט במגוון רב של תחומים ניהוליים עסקיים, קורס שף סוג 5 שנערך במכללת מישלב הוא בסיס מושלם להצלחה שלכם בתחום. 

מטרות הקורס הן: העברת ידע מקצועי לסטודנטים בתחומים הקולינריים השונים, הקניית כלים פרקטיים מקצועיים שישמשו את הסטודנטים בעתיד, היכרות מעמיקה עם סטנדרטים, תקנות, חקיקה, חידושים, תזונה, התייעלות וניצול כוח אדם בצורה האידיאלית, ניהול נכון של תקציב, בדיקת תפריטים ועוד. 

חלק מן נושאי הלימוד הנלמדים במהלך הקורס הם: יסודות בתכנון תפריטים, תכנון חישובי עלויות, ניהול רכש וקניינות, היגיינה ובטיחות מזון, דרישות של משרד הבריאות, תקנות חובה, חזרות ומיקוד מעשי בניהול מערכות מזון, חזרה ותרגול לקראת בחינות סיווג 5, ניהול מערכת הזנה, בטיחות בעבודה ועוד.

קורס מפקח בנייה בכירקורס מפקח בנייה בכיר

תחום הבנייה והתשתיות הוא אחד מן התחומים המשפיעים ביותר בעשור האחרון בארץ ומחוץ לארץ, בשל מורכבות הפרויקטים ועקב כניסה של טכנולוגיות חדשות, שיטות בנייה מתקדמות וחומרי בנייה חדשים עלה הצורך באנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים, מפקחי בנייה אשר שולטים בכל הידע הנדרש משלב התכנון ועד למסירת המבנה. 

מטרות הקורס מפקח בנייה בכיר הן: הענקת כלים מקצועיים בניהול איכות בבנייה ותשתיות, מניעה של ליקויים וכשלים שונים, בקרת ביצוע הבנייה, הכרת חוקים ותקנות, תכנון, ביצוע ומסירה. כמו כן במהלך הקורס הסטודנטים ילמדו כיצד לבצע בחירה נכונה של המתכננים והקבלנים, הסטודנטים ילמדו על הצעות מחיר, על חומרי הבנייה והגימור השונים, על חלוקת משאבים נכונה ועל בניית לוחות זמנים. 

מעבר לכך, הסטודנטים ילמדו כיצד לשלב ולתאם בין דרישות המתכנן לדרישות היזם, הקבלן וזכויות הדיירים.

הסטודנטים יכירו את כל תהליך הבנייה, משלב התכנון, דרך שלב הרישוי וקבלת היתר בנייה, הסטודנטים יכירו את הגורמים המאשרים ואת הסמכויות שלהם, את דרישות החוק, את התקנים והנהלים בהתאם לחוק התכנון והבנייה ועוד שלל נושאים.  

תלמידים אשר סיימו בהצלחה את קורס מפקח בנייה בכיר יקבלו: תעודת גמר מטעם מכללת מישלב.

 

קורס חוקרי תאונות דרכים ובטיחות

כפי שכולנו יודעים, תאונות אינן קורות מעצמן, הן נגרמות. 

חוקר תאונות דרכים הוא אדם בעל הכשרה מקצועית, חוות הדעת שלו היא בעלת משקל משמעותי בהליך משפטי. לחוות הדעת של חוקר תאונות הדרכים יש השפעה רבה בשיקולי פסק הדין. 

בכל שנה ושנה נפתחים בבתי המשפט השונים מאות ואלפי תביעות אזרחיות או פליליות, במקרים רבים בית המשפט זקוק לעזרתו של גורם מקצועי ואמין אשר יכול לעזור לבית המשפט, כל כשל הוא הזדמנות מצוינת לבחינה מקיפה של תהליכי העבודה ושל הנהלים, כל כשל הוא הזדמנות נהדרת להפקת לקחים ולמניעת תאונות בעתיד. 

קורס חוקרי תאונות הוא הקורס המקצועי והמקיף ביותר שהתקיים עד היום בשילוב של טכנולוגיות עזר. במהלך הקורס הסטודנטים ילמדו כיצד לכתוב ולהציג תחקיר ביטחוני בצורה נכונה, כיצד להפיק לקחים על מנת למנוע ולצמצם תאונות, כמו כן תלמידי הקורס ירכשו במהלך הלימודים כלים מעשיים לביצוע חקר של תאונות דרכים.

חלק מן הנושאים הנלמדים בקורס חוקרי תאונות דרכים ובטיחות הם:

מהות חקירת תאונות דרכים, מבוא לחקירת תאונות דרכים, כלים מבצעים לחקירת תאונות דרכים, תפקידיו של מפקח הדרכים, התלמידים בקורס ילמדו גם על וועדת הבטיחות ועל ממונה הבטיחות בהקשר של תאונות דרכים, מודלים לתחקור אירועי בטיחות, הבנת החשיבות של חקירת תאונה בסיוע במניעת תאונות דרכים עתידיות,  שאלות יסוד בחקירה של תאונות דרכים, כתיבה נכונה של מסקנות, ממצאים, המלצות ולקחים, שחזור תאונות דרכים הכוללות הולך רגל, חידושים טכנולוגיים שונים בבטיחות כלי רכב לצורך מניעת תאונות, תרגול פרקטי של הצגת תחקיר ביטחוני, הסטודנטים ילמדו כיצד לתשאל בצורה נכונה עדים אשר ראו חלק מאירוע קשה, הסטודנטים יתרגלו גביית עדויות בצורה נכונה, הסטודנטים ילמדו כיצד לנתח בצורה נכונה חומרים שנמצאו במהלך חקירה, שחזור של תאונות דרכים, הסטודנטים יכירו כלים ואמצעים שונים לחקירת תאונות דרכים,  הסטודנטים ילמדו מהם העקרונות בכתיבת דו"ח מסכם לתחקיר, הסטודנטים ילמדו כיצד להתנהל במהלך הופעה בבית משפט ועוד שלל נושאים רלוונטים ומעניינים. 

גיל פנקו
גיל פנקו

אנו מתמקדים בפיתוח תכניות לימוד מקיפות ומעודכנות, המועברות על ידי מורים מנוסים ומומחים בתחומם. הלימודים במרכז שלנו מתאפיינים בשילוב של תיאוריה ופרקטיקה, כדי להבטיח שהסטודנטים יקבלו את הכלים הנדרשים להצלחה בשוק העבודה.

אהבתם? שתפו את המאמר!
073-3753289
רוצים ייעוץ והכוונה ללימודים ללא עלות? השאירו פרטים