מכללת אברוצקי – מה חשוב לדעת לפני שנרשמים?

תוכן עניינים

מכללת אברוצקימכללת אברוצקי

רוב הסטודנטים יעדיפו ללמוד במוסד אקדמי וותיק ומוכר. מכללת אברוצקי פעילה מזה שנים רבות ומאפשרת קבלת תואר B.A מטעם האוניברסיטה הפתוחה. המכללה מציעה מסלולי לימוד אטרקטיביים שמעודדים התפתחות אישית ומקצועית. אם אתם מחפשים מכללה ללימודי פסיכולוגיה, כלכלה וניהול, חינוך, תקשורת, אומנות, קולנוע או תקשורת – מכללת אברוצקי תהיה בחירה מתאימה (זוהי רק רשימה חלקית של תחומי הלימוד). צוות אקדמי מקצועי ומסור מלווה את הסטודנטים לכל אורך הדרך. 

כמה שווה תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה?

מסלולי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה מאתגרים לא פחות מאלו של מוסדות אקדמיים אחרים. אם חשבתם עד היום שהלימודים באוניברסיטה הפתוחה לא דורשים כל מאמץ, הגיע הזמן שתדעו שהם נחשבים אינטנסיביים ולא פשוטים כלל. מעסיקים רבים רואים בתואר מטעם האוניברסיטה הפתוחה הוכחה ליכולות גבוהות. השלמת תואר באוניברסיטה הפתוחה דורשת מחויבות, משמעת עצמית ועבודה קשה. בוגרי תואר ראשון של מכללת אברוצקי מצליחים להתקבל למסלולי תואר ראשון במוסדות אקדמיים נחשבים. 

מה אפשר ללמוד במכללת אברוצקי?

כמוסד אקדמי שמבקש לעודד התפתחות מקצועית ואישית מציעה מכללת אברוצקי לימודי תואר ראשון ולימודי תעודה. ניתן להירשם ללימודי תואר ראשון מטעם האוניברסיטה הפתוחה במסלולים של כלכלה וניהול, פסיכולוגיה, חשבונאות, תקשורת, חינוך, יהדות, מגעי המדינה, מוסיקה ועוד. המכללה מציעה גם קורסים למטרה השתלמות. מכללת אברוצקי מציעה גם מסלולים של לימודי טכנולוגיה ומחשבים. 

היכן מתקיימים הלימודים?

מכללת אברוצקי מציעה כיתות לימוד מרווחות ונוחות עם כל הציוד הדרוש ללימוד. הכיתות ממוזגות לשמירה על טמפרטורה אחידה ונעימה בכל חודשי השנה. לרשות צוות המרצים עמדת מקרן וציוד טכנולוגי נוסף. קיימת במכללה עמדת שתייה קרה וחמה. האזור מציע קיוסקים, בתי עסק ותחבורה ציבורית. 

איך נרשמים ללימודים?

מעוניינים להתקדם צעד אחד קדימה ולשוחח עם נציג מטעם המכללה? מבקשים להתחיל בהליך ההרשמה? פנו אל צוות השירות של מכללת אברוצקי ותגלו מענה סבלני ומקצועי. הצוות יידע לכוון אתכם אל ההחלטות הנכונות ולהמליץ על מסלול הלימוד שמתאים לכם. קהל היעד של מכללת אברוצקי הוא חיילים משוחררים, צעירים, שכירים, עצמאיים, פנסיונרים, מורים, בעלי מקצוע שמעוניינים בהסבה מקצועית. השלמת כל החובות האקדמיות במסלול מזכה אתכם בתעודת גמר. 

איך בוחרים נכון מכללהאיך בוחרים נכון מכללה?

כאן בישראל השכלה גבוהה היא מצרך מבוקש ובהתאם לכך פועלים מרכזים אקדמאים בכל רחבי הארץ. על מנת להתחיל בלימודים עליכם לבחור את תחום הלימוד ואת מוסד הלימודים. את התחום תבחרו בהתאם לשאיפות המקצועיות העתידיות, מקצוע קיים, תחומי עניין והעדפה אישית. מכללה נבחר נכון בהתאם לקריטריונים הבאים. בחירה נכונה מגדילה את הסיכויים שלכם להשלמת הלימודים במועד. את המכללה שלכם תבחרו בהתאם לרמת הלימוד, צוות המרצים, המיקום, העלויות ונתוני הצלחה של סטודנטים קודמים. 

האם חייבים לבחור דווקא במסלול הכי קשה?

מסלולי הלימודים אינם אחידים בין מוסדות הלימוד. אם תבחרו ללמוד מדעי המחשב במכללה או באוניברסיטה דרגת הקושי לא תהיה זהה וכך גם תכני הלימוד. יהיו קורסים חופפים אך הסילבוס אינו זהה. כיום כאשר ניתן לבחון סילבוסים של שנים קודמות ולשוחח עם סטודנטים שלומדים כעת במסלול – אין סיבה שתקבלו החלטה כלשהי מבלי לקבל מידע מלא. שימו לב שתנאי הקבלה אינם זהים בכל המוסדות האקדמיים. ייתכן וישתלם לכם יותר ללמוד במסלול שנחשב פחות יוקרתי או מאתגר על פני המסלול היוקרתי ביותר שקובע תנאי קבלה בלתי אפשריים. 

תהיה אתם חכמים יותר ותקבלו החלטה ריאלית שתואמת את היכולות שלכם. אם אתם מתכננים לעבוד במשרה מלאה במהלך תקופת הלימודים, חשוב לבחור במסלול שמאפשר זאת. במידה ואין בכוונתכם להעתיק את מקום המגורים או לעזוב את בית ההורים, תבחרו בהתאם במוסד אקדמי נגיש מבחינה תחבורתית. 

קהל היעד של המכללה

כולנו נהנים יותר ללמוד בסביבה חברית ונעימה. בכדי להבטיח שתרגישו שייכים ותשתלבו בקלות מבחינה חברתית, יש לוודא מראש התאמה לקהל היעד. חשוב להגיע אל המכללה טרם הרישום, לסיור בה ולוודא שאתם מתחברים לאווירה ולאוכלוסייה. 

מכלולות עם שיעור סיום גבוה

ההצלחה שלכם בלימודים תלויה בעיקר בכם. אם אתם לא תגיעו לשיעורים ולא תשקיעו זמן בלימוד, סביר להניח שלא תצליחו לסיים את המסלול במועד או בהצלחה. על אף החשיבות הרבה שיש להשקעה שלכם כדאי לבחון גם נתונים של שיעורי סיום בשנים האחרונות. אם רוב הסטודנטים אינם מצליחים לסיים את מסלול הלימודים במוסד אקדמי מסוים – כדאי לבדוק היטב מדוע זה קורה. 

כמה סטודנטים יש בכל כיתה?

יחס אישי מצוות ההוראה מגדיל את הסיכויים שלכם להצלחה בלימודים. בהתאם, כדאי לשאול את יועץ הלימודים מהו גודל הכיתה בממוצע. כמו כן, חשוב לשאול מהו מספר המשתתפים בכל סמינר או בשיעורי מעבדה. 

איך אפשר לקבל סיוע כספי ללימודים אקדמאים?

שכר הלימוד באוניברסיטאות ומכללות ציבוריות הוא שכר לימוד אקדמאי אחיד. המחיר מושפע ממספר הקורסים שתבקשו להירשם אליהם. במכללות פרטיות המחירים גבוהים יותר. סיוע כספי ללימודים אקדמאים ניתן לקבל במתכונת של מלגות ממפעל הפיס, עמותות, רשויות מקומיות, הקרן להכוונת חיילים משוחררים ועוד. אופציה נוספת היא הלוואת לימודים מהבנק או מכל גוף פיננסי אחר. 

גיל פנקו
גיל פנקו

אנו מתמקדים בפיתוח תכניות לימוד מקיפות ומעודכנות, המועברות על ידי מורים מנוסים ומומחים בתחומם. הלימודים במרכז שלנו מתאפיינים בשילוב של תיאוריה ופרקטיקה, כדי להבטיח שהסטודנטים יקבלו את הכלים הנדרשים להצלחה בשוק העבודה.

אהבתם? שתפו את המאמר!
073-3753289
רוצים ייעוץ והכוונה ללימודים ללא עלות? השאירו פרטים