לימודי פסיכומטרי: מה זה ואיך עושים את זה?

לימודי פסיכומטרילימודי פסיכומטרי

לימודי פסיכומטרי הם המדע של מבחנים חינוכיים ופסיכולוגיים. זהו היבט חיוני של הערכה, אבל רוב האנשים אינם מבינים היטב בתחום. יחד עם זאת, הבנה בסיסית חשובה לכל מי שעובד בתעשיית הבדיקות, במיוחד אלה שמפתחים או מוכרים בדיקות.

לימודי פסיכומטרי חשובים בזכות התרומה שלהם לארגונים, ולשיפור תהליכי עבודה. מאמר זה מפרט את השיטות בהן ניתן לשפר את הציונים במבחנים עם לימודי פסיכומטרי, אבל ראשית בואו נבין מה פסיכומטרי יכול לעשות עבורכם.

הגדרת ההיבטים שצריכים להיות מכוסים בבדיקה

לפני כתיבת פריט כלשהו, יש להגדיר באופן פרטני מאוד מה יהיה במבחן. לימודי פסיכומטרי מלמדים מחקר ניתוח עבודה על מנת ליצור בסיס כמותי ומדעי למאפייני המבחן. ניתוח חלקי המבחן הכרחי על מנת שניתן יהיה להשיג ציון גבוה.

לימודי פסיכומטרי מלמדים איך לעבור בהצלחה את חלקי המבחן. הידע כולל את הגישה הפופולרית של פריטים מרובי בחירה, עם מינוף הידע על שיטות עבודה מומלצות על מנת להשיג תוצאות טובות. הלימודים מספקים את השיטה היעילה ביותר להשלים כמה שיותר חלקים מהמבחן, כמו גם לימודי מידע היסטורי חשוב כמו סטטיסטיקות פריטים.

קביעת ציוני חיתוך

ברוב המקרים, ציוני המבחנים משמשים כדי לסווג מועמדים לקבוצות, כגון עובר או נכשל, שמקבילים בעולם התעסוקה להסמכה או רישיון, שכיר או עצמאי, ומיומנויות השכלה מתקדמות

עם השלמת לימודי פסיכומטרי, ניתן להציג את הציון במבחן כדי להתקבל ללימודים באוניברסיטה או להתקדם בקריירה המבוקשת.

ניתוח סטטיסטי של התוצאות

לימודי פסיכומטרי חיוניים להתקדמות בקריירה, שכן הניתוחים הסטטיסטיים יכולים להיות מורכבים למדי. ארגוני בדיקה קטנים משתמשים בדרך כלל בתורת המבחנים הקלאסית, שמבוססת על מתמטיקה פשוטה כמו פרופורציות ומתאמים. ארגונים גדולים שיש להם פרופיל גבוה משתמשים בדרך כלל בתיאוריית תגובת הפריטים, שמבוססת על סוג של ניתוח רגרסיה שאינו ליניארי

לימודי פסיכומטרי מאפשרים הערכת מהימנות כוללת של המבחן, הקושי וההבחנה של כל פריט, ניתוח מסיחים, הטיה אפשרית, רב ממדיות, קישור בין טפסי מבחנים שונים מרובים, וכן הלאה. הבוגרים שמשיגים תוצאות גבוהות במבחן בזכות הלימודים, יכולים להתקבל לעבודה בארגונים גדולים.

משמעות ציוני פסיכומטרימשמעות ציוני פסיכומטרי

ציונים במבחנים פסיכומטריים משקפים ידע באנגלית, במתמטיקה וידע כללי, לצד קביעת מיומנויות אחרות. קיימות מספר שיטות להציג ידע נרחב בתחומים השונים של המבחן, עם לימודי פסיכומטרי

הלימודים מתאימים לכל רמת ידע ומלמדים איך לפתור את השאלות ולהשיג ציונים גבוהים. ביצוע המבחנים בקלות וביעילות חיונית להשגת התוצאות המבוקשות.

תעודה

לימודי פסיכומטרי מאפשרים לבוגרים לקבל תיעוד על רמת הידע שלהם, וארגונים גדולים רבים מכירים בתעודת הלימודים כסמן לכישורי המועמד לעבודה.

הלימודים שימושיים מכיוון שרוב חלקי המבחן מעידים על תחומי מומחיות שנדרשים בתעשיות רבות בארץ או אפילו ברחבי העולם, כך שציון גבוה במבחן מאפשר כניסה בקלות לעבודה בכל ארגון גדול.

טרום עבודה

בבדיקות טרום תעסוקה, מעסיקים מסתמכים בעיקר על מבחנים פסיכומטריים ועל ציוני המבחנים כקריטריון חשוב לדירוגי ביצועי עבודה

המבחנים הופכים להיות נפוצים כחלק מתנאי ההעסקה של מועמדים מכיוון שהם מספקים מספר תובנות לגבי המועמדים, כולל יכולת עמידה בזמנים שחשובה לתאגידים גדולים שבוחנים אלפי מועמדים מדי שנה. לימודי פסיכומטרי הופכים את המועמדים למומחים שנחשבים למועמדים מובילים במשרות נחשקות.

לימודי פסיכומטרי לקבלה ללימודים באוניברסיטה

רוב האוניברסיטאות מקדישות חשיבות רבה לפסיכומטרי לפני שהן מקבלות מועמדים להשכלה גבוהה

בהתחשב בעובדה לפיה רוב המבחנים מעידים על ידע מתקדם במגוון תחומים, לימודי פסיכומטרי חשובים כדי להתקבל ללימודים בתחומים מועדפים.

לימודי פסיכומטרי כמה זה עולהלימודי פסיכומטרי כמה זה עולה?

העלות לקורס פסיכומטרי נעה בין 4,000-6,000 שח. לרוב מדובר בקורס הנפרס על פני כמה חודשים בודדים

מה צריך לבדוק לפני שנרשמים לקורס פסיכומטרי?

כדאי לבדוק את הימים והשעות של הקורס, מה המבנה של הקורס, כמה זמן הוא נמשך. שווה להשוות בין 2-3 בתי ספר ולראות את אחוזי ההצלחה של התלמידים באותם בתי ספר. אם ניתן תמיד עדיף לבחור מקום דרך המלצות שמקבלים מחברים או אנשים שמכירים שכברו עשו את הקורס והיו מרוצים.

קורס פסיכומטרי DIY או בבית ספר?

יש כמה דרכים ללמוד קורס פסיכומטרי. דרך אחת היא בשיטת עשה זאת בעצמך. כלומר ניתן לרכוש קורס אונליין וספר לימוד וממש לעשות את הלימודים שלב אחר שלב בעצמכם. כמובן שלא כל אחד מסוגל לעשות את זה וזה דורש המון סבלנות, התמדה ויכולת לימוד עצמית. דרך נוספת ללמוד לפסיכומטרי היא בשיטה של אחד על אחד. כלומר, ניתן לקחת מורה פרטי מקצועי המתמחה בלימוד פסיכומטרי. לשיטה זו יתרונות וחסרונות. בכל אופן, הדרך הטובה והמומלצת ביותר היא להירשם לקורס פסיכומטרי וללמוד בקבוצה

רוצים לקבל מידע נוסף על לימודים וקורס פסיכומטרי? דרך האתר limudim index תוכלו לקבל מידע מקצועי ורלוונטי לקורס שהכי מתאים לכם! צרו איתנו קשר דרך האתר ונציגנו יחזרו אליכם במהרה.

תוכן עניינים