הנדסאי מכשור רפואי: תוכנית הכשרה

תוכניות תעודה בטכנולוגיית ציוד ביו רפואי זמינות באמצעות לימודי הנדסאי מכשור רפואי. הסטודנטים לומדים את תיאוריית האלקטרוניקה הביו רפואית, נהלי פעולה בטוחים ואת העקרונות הפיזיולוגיים הבסיסיים של מכשירים רפואיים נפוצים בתוכניות תעודה.

בתוכניות הלימודים, הסטודנטים מכירים את הכלים הסטנדרטיים של המקצוע, לרבות מכשירים אלקטרוניים, מחשבים ותוכנות מיוחדות המשמשות להתאמה, פתרון תקלות ותיקון ציוד רפואי. עם התמקדות בציוד ומכשור רפואי מתקדם, תוכניות לימודי הנדסאי מכשור רפואי מספקות לתלמידים ידע נרחב בפעולות ציוד רפואי.

התלמידים מקבלים הבנה של נהלי התכנון, התיקון והתחזוקה, על מנת לוודא שמכשירים וציוד רפואי מתקדם מתפקדים כראוי.

תעודת טכנולוגיה לציוד ביו רפואי

טכנאי ציוד רפואי נקראים גם מתקני ציוד רפואי בתעשיית הבריאות. לימודי הנדסאי מכשור רפואי מיועדים ללמד עובדים פוטנציאליים אלה את האופן בו יש להתקין, לפתור תקלות, לטפל, לתקן ולתחזק ציוד ומכשירים רפואיים מתוחכמים.

שיעורי הקורס מספקים סקירה כללית של מושגים ועקרונות מאחורי השימוש והתפעול של ציוד שמשמש לאבחוןלימודי הנדסאי מכשור רפואי מיועדים ללמד עובדים פוטנציאליים אלה את האופן בו יש להתקין, לפתור תקלות, לטפל, לתקן ולתחזק ציוד ומכשירים רפואיים מתוחכמים וטיפול במצבים בריאותיים שונים. ניתן דגש על טכניקות נכונות של בדיקת ציוד רפואי ותקני בטיחות. המועמדים נדרשים להציג תעודת בגרות או תעודה אקדמית מקבילה.

תוכנית הלימודים

תוכנית לימודי הנדסאי מכשור רפואי ברמת התעודה מספקת קורסים ביסודות האלקטרוניקה, רשתות, פתרון בעיות, טכניקות תיקון ואנטומיה. הנושאים הנלמדים כוללים:

 • מכשור ביו רפואי
 • מינוח רפואי
 • מעגלים אלקטרוניים
 • מדידות ביו רפואיות
 • תקני בטיחות בבתי חולים.

מדע יישומי בטכנולוגיית ציוד ביו רפואי

תוכנית לימודי הנדסאי מכשור רפואי מספקת לתלמידים את הכישורים הטכניים והידע הרפואי הדרושים לתחזוקהתוכנית לימודי הנדסאי מכשור רפואי מספקת לתלמידים את הכישורים הטכניים והידע הרפואי הדרושים לתחזוקה ותיקון של ציוד רפואי מורכב ותיקון של ציוד רפואי מורכב, כגון מכשירי אולטרסאונד, דפיברילטורים, מדי דופק ומכונות רנטגן.

תכנית הלימודים כוללת גם קורסים שמסייעים בבניית מיומנויות תקשורת חזקות והכנת תלמידים לעבודה יעילה עם אנשי מקצוע בתחום הבריאות. הלימודים מוצעים בבתי ספר טכניים, מכללות או מוסדות מקצועיים. תוכנית לימודים זו דורשת תעודת בגרות כתנאי קבלה.

הכשרה מתקדמת

הכשרת לימודי הנדסאי מכשור רפואי ברמת תואר כוללת לימודים שנמשכים שנתיים, כולל קורסי השכלה כללית והדרכה ספציפית לתחום. הקורסים הנדרשים הקשורים לתיקון ציוד רפואי כוללים את הנושאים הבאים:

 • מערכות אלקטרוניות
 • אתיקה ביו רפואית
 • מעגלים דיגיטליים
 • מערכות תקשורת רפואיות מתקדמות
 • התקני מצב מוצק.

לימודי טכנולוגיית הנדסה ביו רפואית

תלמידים שנרשמים לתוכנית של לימודי הנדסאי מכשור רפואי לתואר ראשון בטכנולוגיית הנדסה ביו רפואית, לומדיםתוכנית לימודי הנדסאי מכשור רפואי לתואר ראשון מחייבת את התלמידים להשלים מספר נקודות זכות להשכלה כללית מושגים הנדסיים קלאסיים ותהליכים ביולוגיים.

הקורסים מתמקדים בהכשרת סטודנטים לספק תמיכה בציוד רפואי בתוך סביבה קלינית, תוך עבודה צמודה עם אנשי מקצוע רפואיים וטכנאים אחרים. תנאי הקבלה לתוכנית לימודים זו כוללים מינימום של תעודת בגרות והגשת ציוני מבחן מקובלים.

תנאי קבלה ללימודי הנדסאי מכשור רפואי

תוכנית לימודי הנדסאי מכשור רפואי לתואר ראשון מחייבת את התלמידים להשלים מספר נקודות זכות להשכלה כללית, קורסי בחירה וקבוצות ליבה של שיעורים ספציפיים לתחום. הקורסים משלבים את ההיבטים החשמליים, הטכניים והמחשבים של פעולות ציוד רפואי. הנושאים הנלמדים כוללים:

 • ניתוח מעגלים וביו הנדסה.
 • ציוד הדמיה רפואי ובקרה חשמלית.
 • מערכות רשת.
 • בטיחות החולה.
 • ביולוגיה אנושית.

אפשרויות קריירה פופולריות

לצד הזדמנויות קריירה ברמת הכניסה בתחום, בוגרי לימודי הנדסאי מכשור רפואי לתואר ראשון בטכנולוגיה שלבוגרי לימודי הנדסאי מכשור רפואי לתואר ראשון בטכנולוגיה של הנדסה ביו רפואית יכולים להשתמש בידע ההנדסי והביולוגי שלהם הנדסה ביו רפואית יכולים להשתמש בידע ההנדסי והביולוגי שלהם על מנת לקבל תפקידים ניהוליים או פיקוחיים בתעשייה. הזדמנויות עבודה עבור טכנאי ציוד רפואי עם רמת הכשרה זו עשויות לכלול את ההתמחויות הבאות:

איך בוחרים מסלול הנדסאי מכשור רפואי?

ובכן, ברחבי הארץ יש סוגים שונים של מסלולים וקורסים בתחום ההנדסאות מכשור רפואי. בכדי שתוכלו לבחור את המסלול הנכון לכם מצד אחד, מצד שני, לקדם את עצמכם מבחינת הקריירה שלכם מאוד כדאי ואף מומלץ לעשות מחקר שוק ולהשוות בין הקורסים הקיימים בישראל. דברו עם אנשים שכבר עשו את הקורס והשתלבו בתעשייה, בדקו אילו תכנים מועברים בכל קורס ואיך זה יתרום לכם מבחינה מקצועית. נסו להבין אילו מטלות תצטרכו לבצע לפני, תוך כדי ואחרי הקורס ואיזו תעודה תקבלו בסיום. בדקו מחירים, מתי הקורס מתקיים מבחינת הימים והשעות של השבוע. במידה ואתם משלבים את הלימודים עם עבודה נוספת, חשוב מאוד לבדוק שהזמנים אכן מסתנכרנים לכם. עוד דבר ששווה לבדוק הוא כמה אנשים יש בכתה ומה קורה אם אתם מפספסים שיעור אחד או שניים. טיפ חשוב ששווה לאמץ: בדקו את התכנים שמועברים בתוך הקורס ונסו לקרוא ולקבל מידע על כל שלב בקורס עוד לפני שאתם נרשמים.

רוצים לקבל מידע נוסף על מסלול הנדסאי מכשור רפואי? דרך האתר לימודים אינדקס תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם ללא יוצא מן הכלל וכך למעשה לבחור את המסלול שהכי מתאים לכם מבחינה מקצועית. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להשאיר את הפרטים שלכם אצלנו באתר ואנחנו נחזור אליכם במהרה עם מענה על כל השאלות.

תוכן עניינים