קורס מפעילי בריכה: הסמכה בתחום במתכונת כיתה או במתכונת מקוונת

תוכן עניינים

קורס מפעילי בריכהכל בריכת שחייה ציבורית צריכה לפעול תחת הדרכה של מפעיל בריכת שחייה מוסמך. הסמכה זו ניתנת עם סיום קורס מפעילי בריכה, שמספק את ההכשרה המלאה לתפעול בריכות שחייה. הקורס מספק הדרכה על ניהול בריכה בסיסית, כימיה של מים, חיטוי, זרימת מים וסינון

קורס זה מכין אתכם לא רק למבחן מפעיל בריכה מוסמך, אלא מספק גם את הידע המעשי הדרוש לניהול יעיל של הבריכה. בנוסף, הקורס מכסה את הקודים המתאימים ואת ההנחיות הכלליות לכל סוג של בריכה.

למי מיועד קורס מפעילי בריכה?

הקורס מיועד לאנשים שמעוניינים לעסוק באחריות ותפעול שוטף של בריכות ציבוריות, כולל עובדי רשויות מקומיות, בתי ספר ובעלי בריכות פרטיות. הקורס כולל הדרכה על קודי הבטיחות והבריאות, סקירת המידע המלא, והכנה לבחינת הסיום

התלמידים נדרשים להשיג הצלחה של 75% במבחן על מנת לעבור אותו. לאחר השגת הציון הנדרש בבחינה, התלמידים מקבלים הסמכה לעסוק בתחום. הקורס מתנהל בפורמט של כיתה או במתכונת מקוונת, עם מדריכים מקצועיים. מתכונת הקורס כוללת הוראה בנושאים כמו:

 • רכיבים כימיים של מים, כולל בקרת רמות כלור וכימיקלים.
 • היגיינת בריכת שחייה.
 • ניהול אספקת מים וטיפול במים.
 • בדיקת זיהומים וטפילים.
 • תחזוקת צנרת, סירקולציה וסינון.
 • חישובי מידות בריכה.
 • סיכונים ואחריות.
 • ניהול בריכות, משאבות ומסננים.
 • קודים בטיחותיים ובריאותיים.
 • חיטוי מים.
 • איזון pH.
 • אבחון ובדיקת המים.
 • הקפדה על חיסכון בחימום, אוורור ואנרגיה.

מידע זה מכוסה במסגרת קורס מפעילי בריכה, ובסיומו התלמידים עוברים בחינה.

אפשרות הדרכה ובחינה בכיתהאפשרות הדרכה ובחינה בכיתה

קורס מפעילי בריכה משתנה בהתאם לגוף שמספק את הקורסים, לכן חשוב לוודא שהבחירה היא גוף מוכר.  

הקורס מעודד את התלמידים לנצל את הידע הנלמד באופן מעמיק, ובמאמץ לקדם ידע זה, התלמידים מקבלים הכשרה בסיסית ומקצועית, כך שעם קבלת תעודת ההסמכה, הם יכולים להתחיל לעסוק בתחום.

קורס במתכונת כיתה כולל הדרכה מעשית שמועברת באמצעות פעילויות בכיתה ולמידה מעשית בבריכה. הערכה מורכבת ממבחן שמקיף את כל נושאי הלימוד ומטלה מבוססת עבודה.

אפשרות הדרכה ובחינה במתכונת מקוונת

קורס מפעילי בריכה זמין גם במתכונת מקוונת. ההרשמה לקורס, הלימודים והבחינה מתבצעים במתכונת מקוונת ומועברים על ידי מדריכים מוסמכים ומקצועיים בתחום, בנוחות הבית, ועם לוחות זמנים גמישים ללימודים

ניתן להשלים קורס מפעילי בריכה באמצעות פיצול הקורס לאלמנטים תיאורטיים ומעשיים, או שילוב של לימודים מעשיים ותיאוריה, אבל מטבע הדברים, תלמידים שמעוניינים לקבל הכשרה מעשית, לא יוכלו להשלים את הלימודים באופן מקוון.

קורס מפעילי בריכה מקוצר

לבוגרי קורס מפעילי בריכה שסיימו הכשרה תיאורטית כולל למידה מתוקשבת והערכות תיאוריה, קורס מקוצר מכסה את המפגשים המעשיים וההערכה

ניתן לבחור גם במסלול מקוצר של קורס מעשי וירטואלי, שמכסה את המפגשים המעשיים וההערכה בפלטפורמה וירטואלית, ומיועד לבוגרי הקורס שכבר סיימו את ההכשרה התיאורטית שלהם, כולל למידה מתוקשבת והערכות תיאוריה, ויכולים להתחיל להתמחות בעבודה מעשית בבריכה, תחת פיקוח מדריך מקצועי

קורס זה מועבר באמצעות סמינרים מקוונים בזום, והערכות מעשיות, כולל מבחן ולאחריו מטלה לאחר הקורס.

איך בוחרים קורס מפעילי בריכה?

בהיותנו בוחרים קורס מפעילים בריכה כדאי לקחת בחשבון קריטריונים ומאפיינים כמו למשל היכן מתקיים הקורס ביחס לאזור המגורים שלכם ומה זה יצריך מכם. כלומר איך תגיעו ותחזרו מהקורס, זה חשוב במיוחד אם אתם משלבים את הלימודים עם עבודה למשל. כדאי גם לבדוק מה לומדים בדיוק בקורס, מי מעביר את התכנים, עם איזו הכשרה תצאו, כמה כסף עולה הקורס, מה זה ידרוש מכם מבחינה עיונית ומעשית: עבודות, תרגילים וכדומה. רק לאחר שתבחנו את כל הקריטריונים הללו תוכלו לבחור את הקורס המתאים לכם

עלות קורס מפעילי בריכהעלות קורס מפעילי בריכה

בסיום הקורס, התלמידים עוברים בחינה, ובהתאם לתוצאות, הם מקבלים תעודת הסמכה לעסוק בתחום. עלות קורס מפעילי בריכה היא 850 ₪ לקורס מזורז, או 1,580 ₪ לקורס מלא

בהתאם לרמת ההכשרה הנדרת והיקף הקורס, שיכול להימשך בין יומיים לשבועיים, העלות יכולה להגיע גם ל-1320 ₪, או שניתן לעבור את הקורס במתכונת מקוונת, ואז התשלום יהיה זול יותר ויעמוד על סך של 1,000 ₪.

מה לומדים בקורס מפעילים בריכה?

למעשה, רוב הנושאים שמעבירים בקורס משתנים וזאת על פי תכנית הלימודים שכל מוסד בה מעביר את הקורס. הלימודים בדרך כלל משלבים הרצאות פרונטליות, סיורים בבריכות שחיה בארץ, תרגולים מעשיים וכדומה. התכנים כוללים בין השאר היכרות עם בריכת השחייה, איך מתפעלים ומתחזקים בריכה, איך מסנן ומחטאים את המים, אילו מערכות חימום מים קיימות ועוד

רוצים לקבל מידע נוסף על קורס מפעילים בריכה? דרך האתר Limudim Index תוכלו לקבל את כל המידע הרלוונטי לכם כמו למשל איפה מעבירים קורס מפעילי בריכה ברחבי הארץ, מהם התכנים המועברים בקורס, כמה עולה הקורס, כמה זמן הוא נמשך, עם איזו הכשרה יוצאים ועוד. למידע ופרטים נוספים השאירו את הפרטים שלכם באתר שלנו ואחד מנציגנו יחזור אליכם במהרה

מפעיל בריכה הוא מי שאחראי על ניהול ותפעול בריכת שחייה ציבורית או פרטית, עם דגש על הצלת חיי אדם בחלק מהקורסים. קורסמפעילי הבריכה צריכים להיות בקיאים במתחמי המים וגורמים אחרים המשפיעים על בטיחות הבריכה והאנשים הנמצאים בה מצילים הוא הסמכה המלמדת אנשים איך להיות מצילים, בדרך כלל בסביבה מימית, כמו בריכת שחייה. בואו נדבר על קורס מפעיל בריכה ומציל, על ההבדלים ביניהם ועוד.

מפעילי הבריכה צריכים להיות בקיאים במתחמי המים וגורמים אחרים המשפיעים על בטיחות הבריכה והאנשים הנמצאים בה. כמו כן, עליהם לדעת כיצד לתחזק את הציוד של הבריכה, למנוע גישה של אנשים לא מוסמכים, לטפל במצבי חירום ולהפעיל ציוד חירום כגון אמצעים להצלת חיים למיניהם. אם אתם שוקלים להירשם לקורסים כמו קורס מפעילי בריכה, המאמר הבא עבורכם. הנה כל המידע שיכולנו למצוא בנושא.

מה נדרשים מצילים חדשים ללמוד?

מצילים נדרשים ללמוד כיצד לבצע החייאה בילדים ובמבוגרים, להשתמש בחומרי עזרה ראשונה כמו תחבושות ורפידות גזה ועוד. כמו כן, קורס מפעילי בריכה והצלה ילמד אתכם לתת חמצן באמצעות החייאה מפה לפה או מסכת עזרה ראשונה, לשמור על התנהגות רגועה בזמן התמודדות עם מצבי חירום כדי לשמור על שחיינים בטוחים וכו'.

קורס מפעילי בריכה ומצילים הינו קורס שמכשיר אנשים לעבוד בענף הבריכה והטיפול במים. הם מלמדים אנשים כיצד להפעיל משאבות, שסתומים ולשמור על בריכות נקיות מפסולת, אך כל קורס מפעיל בריכה עשוי לכלול נושאי לימוד שונים. למשל, לא כל הקורסים מסמיכים את התלמידים להיות מצילים כחוק. יש להירשם לקורס מפעיל בריכה הכולל שירותי הצלה של מציל.

קורס מפעילי בריכה ומצילים הינו קורס שבין היתר מכשיר אנשים לעבוד בענף הבריכה והטיפול במים

מה עוד מציע קורס מפעילי בריכה?

הקורס גם מציע לסטודנטים הזדמנות ללמוד על עזרה ראשונה, שחייה, צלילה והחייאה. ההסמכה נמשכת עד שנה ומחייבת השלמת שיעורים על פני שניים או שלושה ערבים בשבוע, בסך כולל של 30 שעות בד"כ. שימו לב, פרטים אלו משתנים ממוסד לימודי אחד לאחר. ניתן להירשם גם לקורסים מזורזים של מפעלי בריכה, קורסי ערב למפעילי בריכה ועוד.

מפעילי בריכות ומצילים משמשים כקו הגנה ראשון לכל מי שנמצא בבריכה. הם אחראים לשמור על בטיחות משתמשי הבריכה, לוודאקורס למפעילי בריכה מציע לסטודנטים בין היתר הזדמנות ללמוד על עזרה ראשונה, שחייה, צלילה והחייאה שהבריכה תקינה ושאף אחד לא רץ במתחם או חלילה מסכן את עצמו ואת הסביבה שלו. אבל מהו בעצם קורס מפעילי בריכה ומצילים? קורסים אלו נועדו ללמד את התלמידים כיצד לתחזק מתקן, מבחינה חוקית ובטוחה.

כיצד להבטיח בטיחות בבריכות – הבדלים בין מציל למפעיל בריכה

קורס מפעילי בריכות הוא קורס המלמד כיצד להבטיח בטיחות סביב בריכות, כמו גם היבטים מרכזיים אחרים של הפעלת בריכה כמו העסקת צוות וניהול כספים. קורס מציל מלמד את התלמידים על כישורי עזרה ראשונה, הדרושים למקרי חירום הקשורים למים כמו טביעה או החייאה. ולמעשה, זה בעצם ההבדל העיקרי בין קורס מציל לבין קורס מפעילי בריכות.

מה עוד כולל קורס מציל וקורס מפעיל בריכה? את ההיבטים הבאים:

 • מבוא כיצד להיות בטוחים ולמנוע תאונות בעת שימוש בבריכה.
 • לומדים להעריך סיכונים ולנקוט פעולה מתאימה.
 • חשיבות בטיחות במים.
 • מיומנויות החייאה ומתן עזרה ראשונה שיכולה להציל חיים.
 • זיהוי תסמינים של מחלות הקשורות לחום כגון תשישות חום ומכת חום.

קורס מצילים ומפעילי בריכות

קורס מצילים נועד להכין את העובדים לתפקידי הצלה, הן במים והן מחוצה להם. זה כולל בדרך כלל הדרכה בעזרה ראשונה, החייאה,קורס מפעילי בריכה מלמד את התלמידים כיצד להפעיל בבטחה בריכה או אטרקציית מים, כולל כיצד לבצע משימות תחזוקה סטנדרטיות לבריכה מניעת טביעה, טיפול במים, ניהול בטיחות במים, טכניקות הצלה ועוד הרבה יותר.

קורס מפעילי בריכה מלמד את התלמידים כיצד להפעיל בבטחה בריכה או אטרקציית מים, כולל כיצד לבצע משימות תחזוקה סטנדרטיות לבריכה. המשימות יכולות להיות כגון איטום נזילות, בדיקת כימיקלים, הפעלת משאבות ומסננים.

מה עוד כולל קורס מציל ומפעיל בריכה?

קורס מצילים ומפעילי בריכה הוא קורס הכשרה ברמת התחלה בד"כ, שניתן למצילים שרוצים לעסוק בתחום, מפעילי בריכות ואנשי מקצוע בתחום המים. הוא נועד להתמקד במיומנויות הבסיסיות הנדרשות לעבודה כמציל או מפעיל בריכה.

הדבר החשוב ביותר שכדאי לדעת על קורס מסוג זה הוא, שהוא מספק את הידע הבסיסי שיעזור לך בתחילת הקריירה שלכם. תלמדו כיצד להעניק עזרה ראשונה, החייאה, טכניקות חילוץ ועוד. ההכשרה מכסה את היסודות של מה שנדרש כדי להיות איש מקצוע יעיל של הצלה או הפעלת בריכה.

גיל פנקו
גיל פנקו

אנו מתמקדים בפיתוח תכניות לימוד מקיפות ומעודכנות, המועברות על ידי מורים מנוסים ומומחים בתחומם. הלימודים במרכז שלנו מתאפיינים בשילוב של תיאוריה ופרקטיקה, כדי להבטיח שהסטודנטים יקבלו את הכלים הנדרשים להצלחה בשוק העבודה.

אהבתם? שתפו את המאמר!
073-3753289
רוצים ייעוץ והכוונה ללימודים ללא עלות? השאירו פרטים