קורס בנייה

תוכן עניינים

עולם הבנייה הוא עולם מאוד גדול, ובשביל באמת לקחת חלק ממנו אתם חייבים ללמוד קורס בנייה. קורס בנייה הוא מונח כולל לקורסים שונים אשר קשורים בתחום הבנייה. יש מספר מקצועות מפתח בתחום הבנייה: רצף, בטון, הרפד, טייח ועוד. כל המקצועות האלה דורשים ידע בתחום, ללא ידע לא תוכלו לעבוד בתחום הזה ולהתפתח בו. אמנם מדובר על עבודה מאוד אינטנסיבית, אבל ברגע בו אתם פותחים בעבודה עצמאית או נמצאים תחת חברה מוכרת, אתם יכולים להרוויח ולהתקדם בתפקיד שלכם.

מה לומדים?

יש מספר קורסים שונים בתחום הבנייה. לפני שבכלל מוציאים תחום כלשהו בענף הזה לפועל יש לגייס את כל העובדים בתחום. יש פרויקטים גדולים ופרויקטים קטנים בתחום הבנייה, סדר גודל של פרויקט קטן גם הוא יעלה כמהקורס בנייה נועד כדי להעניק לכם את הבסיס והיסוד של המקצוע, החל מהכרה בכל הציוד בו נעסוק וחומרי הגלם ועד לביצוע פעולות וסדרי פעולה אלפי שקלים למעט מקרים חריגים. קורס בנייה נועד כדי להעניק לכם את הבסיס והיסוד של המקצוע, החל מהכרה בכל הציוד בו נעסוק וחומרי הגלם ועד לביצוע פעולות וסדרי פעולה. כמו כן, אנחנו נלמד איך עובדת המערכת כולה לצורך הקמת פרויקט, בטיחות בעבודה, עבודה בגובה, עבודה עם מכשירים חדים, חומרים כבדים וכד'. הקורס מיועד לכל מי שרוצה לקחת חלק בענף הזה. יש קורסים אשר מיועדים לתחום יותר ספציפי כמו צבעי אשר נמצא תחת קורס שיפוצים וכן הלאה. בדרך כלל, מדובר על הפסיעה הראשונה שלכם בתחום הבנייה. אם אתם תרצו להתפתח תוכלו להמשיך ללימודי תואר של קבלנות והנדסה.

עם זאת, עם המושגים אותם נלמד תוכלו לעסוק באופן פרטי לאחר שתצברו ניסיון בכל הקשור לתחום השיפוצים בבית. מדובר על סכומים שיכולים להגיע לאלפי שקלים. היום יש מגוון רחב של ידע שניתן יהיה להעניק אותו ולהשתמש בו לצורך הקמת פרויקט. לדוגמא, בעבר אפשרויות הריצוף היו מאוד מצומצמות, היום יש טכניקות חדשות לריצוף באמצעות אמצעים טכנולוגיים. קורס בנייה נועד כדי להעניק לכם את ההכשרה הראשונה בתחום.

למעשה, יש לכם שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה היא להתחיל דרך הקורס של המתחילים, שם באמת לומדיםקורס בנייה נועד כדי להעניק לכם את ההכשרה הראשונה בתחום. את כל יסודות הבנייה מאפס. כאשר מדובר על האפשרות השנייה, אנחנו פונים לאנשים שיש להם ניסיון בתחום ויכולים ללמוד תחום ממוקד יותר. קורס זה גם ניתן במסגרת לימודי הנדסת בניין. כמו כן, אנחנו נעסוק בתחומים של הנדסאי אשר הוא למעשה אדם אשר הוכשר לעבודות בנייה במסגרת לימודים שאורכים שנתיים בדרך כלל, לימודי תעודה.

איך מתקבלים?

הקריטריונים לכניסה לקורס זה משתנים בהתאם למטרות הקורס. אם אתם נמצאים בקורס של מתחילים, תנאי הסף אינם גבוהים במיוחד. כל מה שתצטרכו להציג הוא תעודת בגרות או 11 שנות לימוד ולעמוד מול ראיון. כאשר מדובר על קורסים מקצועיים יותר כמו קורס קבלני בניין אתם חייבים להיות עם ניסיון בתחום ולעבור מבחנים. כמו כן, קורס מתחילים מעניק לכם קורס עבודה בגובה, זהו גם תנאי סף לקבלה לחלק מהקורסים המתקדמים. משך זמן הלימודים משתנה בהתאם לקורס שבחרתם. בדרך כלל מדובר על קורסים שאורכים בין 100 ועד 600 שעות אקדמיות. יש מסלולים שונים, בדרך כלל משך זמן הקורס מתפרש על גבי כמה חודשים. בסוף השנתיים האלה אתם תקבלו תעודת הנדסאי או תעודה בהתאם לתחום בו בחרתם.

בוגרי קורס בנייה יוכלו להשתלב במקצועות הבנייה בהתאם להכשרה אותה רכשו. כמו כן, לאחר צבירת ניסיון תוכלובוגרי קורס בנייה יוכלו להשתלב במקצועות הבנייה בהתאם להכשרה אותה רכשו לעבוד בתור עצמאיים או כשכירים. אם קיבלתם הכשרה של שיפוצניק, תוכלו בהחלט לעבוד באופן עצמאי לאחר שצברתם ניסיון תחת חברה מסוימת. מדובר על עבודה שסדר הגודל שלה תלוי ברשם הקבלנים. זאת אומרת, תוכלו לקבל פרויקטים שלא עולים על 40,000 ש"ח בדרך כלל לפרויקט. יש מקרים חריגים בהם ניתן יהיה לעלות על גובה הסכום, זאת בהתאם לסיווג שלכם.

למה דווקא קורס בנייה?

קורס בנייה הינו קורס אשר מוכר על ידי משרד התמ"ת ומעודד על ידי הממשלה. מדובר על מקצוע מאוד יציב וגם מאוד משתלם לטווח הארוך. כן, מדובר על מקצוע פיזי, אבל ככל שאתם מתברגים גבוה יותר ככה אתם יכולים להתפתח יותר ולקבל הכשרה ניהולית. כמובן, הכל תלוי בכם בסופו של דבר ובכוח הרצון שיש לכם להתקדם הלאה. כמו כן, יש לכם בחירה בין המסלולים השונים, תוכלו לעבוד באופן עצמאי או תחת הממשלה או עירייה לצורך הקמת פרויקטים אשר קשורים בתשתיות העיר. מדובר על עבודה בטוחה בשונה מרוב העבודות שיש היום בשוק. כמו כן, המקצוע הזה בדרך כלל מתחיל בשעות הבוקר ונגמר עוד לפני אחר הצהריים, עבודה בהחלט מושלמת למי שיש לו ילדים ומשפחה.

קורס בנייה אינו דורש הרבה מכם, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להגיע ללימודים התיאורטיים ולעבור את המבחנים. כמו כן, יש גם לימודים מעשיים שם נלמד איך לעבוד עם הציוד המתקדם. תוכן הקורס משתנה בהתאם למצב הנתון בשוק, בכל פעם יש חידושים בתחום הבנייה ואנחנו רוצים שאתם תצאו עם המידע העדכני ביותר.

גיל פנקו
גיל פנקו

אנו מתמקדים בפיתוח תכניות לימוד מקיפות ומעודכנות, המועברות על ידי מורים מנוסים ומומחים בתחומם. הלימודים במרכז שלנו מתאפיינים בשילוב של תיאוריה ופרקטיקה, כדי להבטיח שהסטודנטים יקבלו את הכלים הנדרשים להצלחה בשוק העבודה.

אהבתם? שתפו את המאמר!
073-3753289
רוצים ייעוץ והכוונה ללימודים ללא עלות? השאירו פרטים