סדנת כתיבה

תוכן עניינים

סדנת כתיבהכולם כותבים. בין אם מדובר בכתיבה יוצרת ובין אם מדובר בברכות לימי הולדת או בפוסטים בפייסבוק. בכולנו חבוי כישרון כתיבה. עולם הכתיבה הוא אינסופי. הכתיבה היא אומנות ולמי שלא יודע, אפשר ללמוד אותה ולשדרג אותה. קיימות מגוון סדנאות כתיבה בהן מקבלים כלים, טכניקות ספרותיות שונות וכך ניתן למצוא את סגנון הכתיבה שלכם. 

 

מדוע כדאי לקחת סדנת כתיבה?

אתם אוהבים לכתוב אבל אתם מרגישים הרבה פעמים שאתם לא מצליחים לממש את הפוטנציאל שלכם. אנשים רבים כותבים אבל מרגישים תקיעות מסוימת בכתיבה שלהם. בדיוק לשם כך קיימות סדנאות כתיבה. בסדנת כתיבה אתם מקבלים כלים לכתיבה ולומדים על הטכניקות הספרותיות השונות. לדוגמא, הטכניקה לכתיבה מחזה תהיה שונה לחלוטין מהטכניקה לכתיבת ספר. הסיבה לכך היא שבמחזה כותבים את הדרמה. כותבים על מה שקורה ברגע זה. לעומת זאת, בספרים מספרים על מה שקורה מנקודת מבט אחת בדרך כלל. במחזה פועלים ובספר מספרים. חשוב מאוד לדעת את ההבדלים הללו וכיצד להביא לידי ביטוי את הרעיונות שלכם ואת העולם הפנימי שלכם. 

חשוב שתבינו שכישרון זה לא הכול בכתיבה. זה מעולה בשביל מקפצה ראשונית אבל היכולת לכתוב בכלל לא מתבססת על כישרון אלא על ידע ובעיקר על תרגול. ככל שתתרגלו יותר כך תתמקצעו יותר. אם תבססו את הכתיבה שלכם רק על הכישרון אתם לא תצליחו להתקדם. בסדנת כתיבה אתם תלמדו על תרגול נכון ועל אימון אישי. 

כמו כן, בסדנת כתיבה אתם תהיו בכיתה עם כותבים אחרים. מלבד העובדה שאתם תרכשו חברים כותבים שיוכלו לעזור לכם בהמשך אתם תקבלו משוב על הכתיבה שלכם ותעניקו לאחרים משוב על הכתיבה שלכם. המשוב יעזור לכם ללמוד דברים רבים על הכתיבה שלכם ושל אחרים. 

בסדנת כתיבה אתם תעברו העצמה אישית ומסע אישי שיעזור לכם ליצור את העולם שלכם ואת סגנון הכתיבה שלכם. 

מדוע כדאי לקחת סדנת כתיבהאיך זה עובד?

בדרך כלל בסדנאות כתיבה משלבים את עולמות התוכן השונים של משתתפי הסדנה ואת עולמות התוכן של המנחה. המנחה ינסה לעורר את המשתתפים על ידי אמצעים שונים. לעתים ההשראה תבוא על ידי טקסט שירה, סיפור קצר, לעתים ההשראה יכולה לבוא מפוסט בפייסבוק או תמונה מעניינת. 

בדרך כלל בסדנת כתיבה אתם תחוו מגוון סגנונות כתיבה. לעתים אתם תכתבו מכתב ולעתים חזון. הרבה פעמים בסדנאות הכתיבה שמים דגש על הרגשות של המשתתפים ועל חשיבה חיובית. חשוב למצוא את הדרך לכתוב על ידי יצירת אהדה ואמפתיה ולא דרך אנטגוניזם. 

 

למי זה מיועד?

סדנת כתיבה מיועדת לכולם- גברים נשים, צעירים ומבוגרים. תוכלו לבחור בסדנאות כתיבה שמתאימות לאופי שלכם לפי המנחה ולפי המשתתפים בסדנה. תוכלו לבחור בסדנה רק לנשים או רק לגברים לפי הדרישה שלכם. קיימות סדנאות שונות שמספקות למשתתפים צרכים שונים. 

ריכזנו לכם שתי דוגמאות מרכזיות לסדנאות כתיבה ייחודיות-

  • סדנת כתיבה לפנויים ופנויות- כמובן מדובר גם על רווקים וגם על גרושים. בסדנת כזו המשתתפים מקבלים דגשים שמתאימים להם. בסדנאות כאלה המשתתפים לומדים, בין היתר, כיצד לנסח פניות המקדמות קשרים רומנטיים (גם ברשתות החברתיות וגם באתרי היכרויות ובאפליקציות השונות). בסדנת כזו המשתתפים לומדים לכתוב פרופיל אישי מסקרן שיביא לידי ביטוי את מי שהם ולא יהיה רק אינפורמטיבי ומשעמם. 
  • סדנת כתיבה לזוגות- קיימים זוגות רבים שאוהבים לכתוב ביחד- מכתבים, סיפורים אחד לשני, שירים ועוד. יש סדנאות כתיבה רבות המיועדות לזוגות ומאפשרות להם לחוות את חווית הכתיבה במשותף. 

איך בוחרים סדנת כתיבהאיך בוחרים סדנת כתיבה?

על מנת לבחור בסדנת כתיבה שמתאימה לכם ולאופי שלכם עליכם לקחת בחשבון מספר גורמים- 

  • המנחה

הדבר הראשון שעליכם לקחת בחשבון בבחירת סדנת כתיבה הוא מי המנחה. האם אתם מרגישים שאתם רוצים ללמוד איתו ושהוא יספק לכם חוויה משמעותית. על מנת להצליח להשיג תוצאות טובות בסדנה חייבת להיות כימיה ביניכם לבין המנחה. קיימים סוגי מנחים רבים ולכן נסו למצוא את זה שמתאים לכם. על ידי שיחה עם המנחה תוכלו ללמוד עליו ולהבין האם אתם מרגישים איתו בנוח והאם הוא בן אדם שתרצו ללמוד ממנו. 

  • משוב

אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד בסדנאות כתיבה היא על ידי קבלת משוב מהמשתתפים האחרים ועל ידי הענקת משוב. עם זאת, לא לכולם צורת למידה זו מתאימה. יש אנשים שמפחדים מקבלת משוב ולא רוצים לתת משוב. לכן, בררו האם בסדנת הכתיבה יש משוב ולפי כך החליטו האם היא מתאימה לכם או לא. 

  • המשתתפים

כמו שציינו קודם קיימות סדנאות כתיבה המיועדות לסוג משתתפים מסוים וקיימות כאלה המתאימות למגוון משתתפים שונים. אם אתם מכוונים לסדנה המיועדת לסוג אנשים מסוים (לדוגמא גברים בלבד) אז בררו אילו סדנאות כאלה קיימות. כמו כן, שיחה עם המנחה תלמד אתכם הרבה על אופי הסדנה וכנראה גם על אופי המשתתפים בה. אם אתם לא מתחברים לאופי המנחה, כנראה שלא תתחברו כל כך גם לאופי המשתתפים בסדנה שלו. 

  • הסגנון

בסופו של דבר אתם באים להשתפר, ללמוד ולשדרג את יכולות הכתיבה שלכם. בחרו בסדנה שמתאימה לסגנון האישי ולטעם שלכם. 

גיל פנקו
גיל פנקו

אנו מתמקדים בפיתוח תכניות לימוד מקיפות ומעודכנות, המועברות על ידי מורים מנוסים ומומחים בתחומם. הלימודים במרכז שלנו מתאפיינים בשילוב של תיאוריה ופרקטיקה, כדי להבטיח שהסטודנטים יקבלו את הכלים הנדרשים להצלחה בשוק העבודה.

אהבתם? שתפו את המאמר!
073-3753289
רוצים ייעוץ והכוונה ללימודים ללא עלות? השאירו פרטים