מכללת סלע

מכללת סלעמכללת סלע

מכללת סלע היא אחת המכללות הוותיקות בארץ למקצועות המחשב. מכללת סלע היא בית תוכנה. במכללה ניתן ללמוד מתוך מגוון תחומים שונים העוסקים בעולם המחשבים והתוכנה. מהי מכללת סלע? על כך במאמר הבא. 

 

מכללת סלע- אודות

מכללת סלע הוקמה בשנת 1990 ובין השנים 2010 ל-2018 זכתה שש פעמים בפרס השותף המצטיין של מיקרוסופט. סלע הוקמה עם חזון ברור להביא את הידע המתקדם ביותר במגוון הטכנולוגיות השונות לתעשיית הייטק. למכללת סלע אסטרטגיה ברורה- לחבר חיבור עוצמתי בין המרכז הטכנולוגי לבין המכללה. מכללת סלע מצליחה להגשים את החזון שלהם כל יום על ידי המכללה למחשבים הטובה בארץ ועל ידי המרכז הטכנולוגי המתקדם שלה. 

המכללה מציעה מגוון קורסים שונים בעולם ההייטק. קיימים קורסים למתחילים בלי רקע כלל וקורסים מתקדמים יותר במגוון תחומים, ביניהם קורס תכנות בו תלמדו על פיתוח תוכנה, קורס QA בו תלמדו על בדיקות תוכנה, תחום הסייבר ואבטחת המידע ותחום הגרפיקה והמולטימדיה. המכללה מציעה לאנשי הייטק מנוסים מגוון קורסים מתקדמים, כנסי, ייעוצים, בתים פתוחים ומיקור חוץ. 

בסלע מרכז טכנולוגי מוביל המתמחה בטכנולוגיות ענן. המרכז הטכנולוגי של סלע הוא היחיד באזור EEMEA עם הסמכת Azure MSP Expert.  בארץ קיימים שני סניפים מרכזיים של מכללת סלע- האחד בצפון הארץ והוא ממוקם בחיפה ואילו השני במרכז הארץ והוא ממוקם בבני ברק, מול קניון איילון.  סלע פעילה בישראל ובעוד מגוון ארצות שונות ביניהן קנדה, ארה"ב, סינגפור, הודו ומדינות שונות באירופה. סלע מעניקה כיום שירות לכ-800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. 

מהו המרכז הטכנולוגי סלעמהו המרכז הטכנולוגי סלע?

כפי שציינו קודם, בסלע קיים מרכז טכנולוגי מתקדם המתמחה בטכנולוגיות ענן. המרכז הטכנולוגי מונה כ-450 עובדים.  במרכז הטכנולוגי יש נבחרת ייחודית המורכבת מעשרות יועצים ומומחים בינלאומיים בעלי ידע מקצועי, מעמיק ונרחב במגוון תחומי ורקע המתבסס של שנות ניסיון רבות ועבודה מעשית בפרויקטים שונים שעומדים בחזית עולם הטכנולוגיה. המומחים מעניקה ייעוץ במגוון נושאים עבור לקוחות שונים ופרויקטים שונים. המומחים של סלע מוזמנים באופן תדיר לביצוע ייעוצים שונים, הרצאות מגוונות ולביצוע פרויקטים שונים ברחבי העולם. 

 

מהי מכללת סלע?

המכללה היא מכללה פרטית. המכללה פועלת בישראל יותר מ-25 שנים והיא  מציעה מגוון קורסים שונים. בדרך כלל הקורסים במכללה נפתחים במספר מועדים בשנה. 

למכללת סלע קיימים סניפים במגוון ארצות כפי שציינו מעל. מכללת סלע מוגדרת כמרכז הדרכה מוסמך של מספר חברות בינלאומיות ביניהן תמצאו שמות כמו Microsoft,  ADOBE ,AutoDesk ועוד.

כפי שציינו קודם, בין השנים 2010 ל-2018 זכתה שש פעמים בפרס "שותף זהב" שהוא פרס השותף המצטיין של מיקרוסופט לנושאי הדרכה. 

חשוב לקחת בחשבון כי הלימודים במכללת סלע אינם מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה כלימודים אקדמאיים, אלא כלימודי תעודה. 

במכללת סלע נלמדים מגוון נושאים הקשורים לתחום המחשב, ביניהם מקצועות התוכנה, רשתות, מערכות ואבטחת מידע וגרפיקה ומולטימדיה. 

מכללת סלע היא המכללה היחידה בארץ המפעילה את תוכנית יהלו"מ. תוכנית זו מאפשרת לבוגרים להיקלט לפרויקטים מתקדמים בהייטק. במסגרת תוכנית זו נקלטו אלפי בוגרים של מכללת סלע לבית התוכנה של סלע. 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה למכללת סלע משתנים בהתאם לקורס אותו תבחרו ללמוד. יש קורסים אליהם תנאי הקבלה יהיו גבוהים וקשים יותר מאחרים. ריכזנו לכם דוגמאות של תנאי קבלה למקצועות שונים הנלמדים במכללה-

  • תנאי קבלה למקצועות התוכנה יכללו מבדק התאמה, ריאיון אישי ושליטה טובה בשפה האנגלית (התוכנות כתובות באנגלית). 
  • תנאי קבלה למערכות מידע, אבטחת מידע וסייבר יכללו ריאיון אישי, מבדקים בתחומים שונים ורקע בתחום המחשוב הרשתות והאפליקציות. 
  • תנאי קבלה למקצועות הגרפיקה והמולטימדיה יכללו רקע בסיס בשפה האנגלית, הכרת המחשב או תוכנות גרפיות שונות וריאיון אישי. 

 

איך בוחרים מה ללמודאיך בוחרים מה ללמוד?

מכללת סלע יש תחומי לימוד רבים ומגוונים מאוד, אז איך בוחרים מה ללמוד? 

  • תחום שמעניין אתכם- הטיפ הראשון שלנו לבחירת קורס לימוד הוא לבחור קורס שנוגע לתחום שמעניין אתכם. ברגע שאתם עוסקים במשהו שמעניין אתכם ושאתם אוהבים יהיה לכם קל יותר להתקדם בתחום וללמוד אותו. לכן, לפני שאתם מסתבכים ובודקים את כל הקורסים הקיימים, תחשבו מה מעניין אתכם? ברגע שיש תחום שמעניין אתכם יהיה לכם קל יותר להפוך אותו למקצוע. 
  • תחום מבוקש בשוק העבודה– אחד השיקולים המרכזיים שעליכם לקחת בחשבון הוא האם מדובר בתחום מבוקש שתוכלו למצוא בו עבודה. זה נכון שחשוב לבחור בתחום שיש לכם בו עניין, אך בסופו של דבר אתם רוצים להתקבל לעבודה ולהצליח להתפרנס מהתחום אותו למדתם. לכן, לפני שאתם בוחרים קורס לימוד בררו האם מדובר בתחום מבוקש בשוק העבודה. כמו כן, קחו בחשבון שלמקום המגורים יש השפעה על הביקוש של התחום, שכן קיימים תחומים מסוימים המבוקשים במקומות מסוימים יותר מאשר באחרים. 
  • מה המשכורת- שיקול נוסף שכדאי לכם לקחת בחשבון בבחירת קורס לימוד הוא מה המשכורת. כמה תצליחו להרוויח מהמקצוע? בסופו של דבר הלימודים צריכים להוביל אותנו להשיג עבודה בתחום אותו למדנו ולהרוויח בכבוד מהמקצוע. 

תוכן עניינים