מכללת מור

תוכן עניינים

מכללת מור היא מכללה אשר מתמקדת בשיטת אינטגרציה פונקציונלית-תפקודית. זוהי שיטת טיפול המתמקדת ביכולת המיקוד והריכוז של האדם.
אין לטיפול מסגרת זמן ספציפית, ובדרך כלל הטיפול הוליסטית ומשתנה בין מטופל למטופל.

שיטת אינטגרציה תפקודית תעזור לאדם עם בעיות מבוססות קשב, להחזיר את היכולת או לקיים את היכולת לשמור על קשב וריכוז, כולל חרדה, מצבי רוח, תסכול, דיכאון והתנהגויות בעייתיות שונות, קשיים חברתיים ועוד. ישנם סוגים שונים של שיטות אינטגרציה פונקציונליות המשמשות לטיפול בבעיות קשב וריכוז.
חלק מהשיטות הללו כוללות טיפול קוגניטיבי, התנהגותי, נוירופידבק ועוד שיטות טיפול שונות.

שיטת אינטגרציה פונקציונלית תפקודית

מתוך הגישה הטיפולית האינטגרטיבית, מגיעה השיטה התפקודית שמשלבת גוף ונפש, יחד עם קוגניציה וחישה. במובן מסוים, בעולם המודרני רווי הגירויים של היום, בעיות קשב וריכוז קורות אצל כולם. הן עשויות להיות מינוריות או לא, אבל הן בדרך כלל חוזרות על עצמן. בדיוק כפי שאולי תצטרך לשנות את התזונה שלך כדי לרדת במשקל, ייתכן שתצטרך גישה אחרת לטיפול בבעיות הקשב והריכוז שלך במקומות טיפוליים כמו מכללת מור ואחרות.

ישנן גישות רבות ושונות לטיפול, כולל שימוש בשיטות אינטגרציה פונקציונליות כגון נוירופידבק, מדיטציית מיינדפולנס או טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT).לפי מכללת מור ומטפלים בתחום, יסייעו למטופל לשפר את טווח הקשב שלו, לאזן את רגשותיו, להגביר את השליטה העצמית שלו, להפחית את רמות החרדה ובסופו של דבר לשפר גם את הזיכרון שלו נוירופידבק הוא סוג אחד של שיטת אינטגרציה פונקציונלית המתמקדת במדידת גלי מוח. ישנם סוגים רבים ושונים של מכשירי נוירופידבק בשוק כיום. מכשירים אלה עוזרים לאנשים למקד את תשומת הלב שלהם על ידי אימון המוח שלהם לאורך זמן ,במטרה להפחית את הסחות הדעת ולשפר את הריכוז.

מה עוד צריך לדעת על שיטת אינטגרציה תפקודית?

לפי מכללות כמו מכללת מור ודומות לה, שיטת האינטגרציה הפונקציונלית היא דרך יעילה לטיפול בבעיות קשב וריכוז כמו ADD, ADHD ודיסלקציה. טיפול מסוג זה נמצא כשיטה מומלצת ומוצלחת לטיפול בהפרעות אלו. שיטת האינטגרציה הפונקציונלית היא סוג של טיפול המסייע למטופלים עם בעיות קשב וריכוז, לרבות בעיות מוטוריות ובעיות קריאה, קשיים רגשיים, בעיות באינטראקציות חברתיות ועוד. הטיפול משלב טכניקות למידה כמו גם טכניקות ביופידבק עם טיפול מובנה במשחקים שונים, שיטות למידה, מבחנים קלילים ועוד.

טכניקות אלו, לפי מכללת מור ומטפלים בתחום, יסייעו למטופל לשפר את טווח הקשב שלו, לאזן את רגשותיו, להגביר את השליטה העצמית שלו, להפחית את רמות החרדה ובסופו של דבר לשפר גם את הזיכרון שלו. המטופלים מקבלים שיעורי בית כיצד להמשיך בתהליך טיפולי זה. זאת, על מנת לחזק מיומנויות אלו לפחות שלוש פעמים בשבוע לאחר שעות הלימודים או שעות העבודה או בזמן הפנוי או לפני השינה. שיטת האינטגרציה הפונקציונלית היא טכניקה שנמצאת בשימוש כבר שנים רבות על מנת לסייע לאנשים עם בעיות קשב וריכוז. הטיפול משתמש בתנועות פיזיות, חישתיות, רגשיות ועוד כחלק מתהליך הטיפול.

שיפור הקשב והריכוז בעזרת אינטגרציה תפקודית

לאחר שסקרנו את אתר האינטרנט של מכללת מור לעומקו, גילינו כי שיטת האינטגרציה הפונקציונלית היא כלי טיפול מבוסס לשיפור הקשב והריכוז. הטיפול פותחלאחר שסקרנו את אתר האינטרנט של מכללת מור לעומקו, גילינו כי שיטת האינטגרציה הפונקציונלית היא כלי טיפול מבוסס לשיפור הקשב והריכוז. לפני שנים רבות על ידי נוירולוגים ואנשי טיפול שניסו למצוא פתרון לדיכאון של מטופליהם. אנשי המקצוע והטיפול האמינו שתנועה גופנית יכולה לעזור לשפר את הבריאות הנפשית, מכיוון שהיא תגרום לאנשים להרגיש חיים יותר ובעלי תפקוד גבוה יותר.

טכניקת טיפול זו כוללת שימוש בתנועות ספציפיות כדי לעורר חלקים שונים במוח, מה שמוביל בסופו של דבר לשיפורים במצב הרוח, הזיכרון והקוגניציה בחולים עם דיכאון כרוני או הפרעות חרדה כמו PTSD או הפרעת חרדה חברתית, ADD, ADHD ועוד.

מדוע חשוב לטפל בבעיות קשב וריכוז?

בין אם תשאלו את צוות מכללת מור או אנשי טיפול, הם יגידו לכם שקשב וריכוז הם שני גורמים שחשובים לאדם כדי לתפקד במיטבו. עם זאת, שני הגורמים הללו יכולים גם לפעול אחד נגד השני. כאן נכנסות לתמונה שיטות אינטגרציה פונקציונליות.

שיטות אינטגרציה פונקציונליות נחשבות לדרך לשפר את טווח הקשב והיכולת להתרכז במשימות של האדם, העומדות לרשותו. עושים זאת על ידי ארגון מחדש של מסלולי עיבוד המידע של המוח בצורה כזו שהם יהיו יעילים יותר. שיטות אינטגרציה פונקציונליות משתמשות בסוגים שונים של טיפולים כגון טיפול התנהגותי קוגניטיבי, שיטות מיינדפולנס ונוירופידבק על מנת לשפר את טווח הקשב והריכוז של המטופלים.

צריכים ייעוץ נוסף מהצוות של מכללת מור ואנשי טיפול בתחום? צרו קשר לקבלת ייעוץ לימודים!

גיל פנקו
גיל פנקו

אנו מתמקדים בפיתוח תכניות לימוד מקיפות ומעודכנות, המועברות על ידי מורים מנוסים ומומחים בתחומם. הלימודים במרכז שלנו מתאפיינים בשילוב של תיאוריה ופרקטיקה, כדי להבטיח שהסטודנטים יקבלו את הכלים הנדרשים להצלחה בשוק העבודה.

אהבתם? שתפו את המאמר!
073-3753289
רוצים ייעוץ והכוונה ללימודים ללא עלות? השאירו פרטים