מכללת כרכור

תוכן עניינים

מכללת כרכורמכללת כרכור

מכללת כרכור היא אחת מן המכללות הוותיקות ביותר בתחום לימודי רפואה משלימה ורפואה אלטרנטיבית. מכללת כרכור מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד ותוכניות לימוד מתקדמות בתחומים שונים. במאמר זה נציג בפניכם חלק מן הקורסים אותם ניתן לעבור במכללת כרכור.

 

קינסיולוגיה התפתחותית חינוכית

קינסיולוגיה התפתחותית חינוכית היא שיטה המכונה גם "ההיי – טק של הרפואה המשלימה". שיטת הקינסיולוגיה היא שיטה מדויקת ומותאמת באופן אישי לכל אדם אשר נתקל בקושי מסוים בכל אחד ממישורי החיים – רגשי, אישי, קוגניטיבי, התנהגותי או חברתי – ובעל רצון לחולל שינוי בחיים שלו. בסיום התהליך, האדם אשר עבר את התהליך מרגיש כי חל שינוי בתוכו, נהנה מן השינוי ומשתחרר מחסימות שונות אשר עיכבו את הצלחתו. 

קצת על תוכנית הלימודים

המטרה העיקרית של לימודי קינסיולוגיה היא להכשיר מדריכים ומנחים מקצועיים ואיכותיים בשיטת עבודה מקיפה ומיוחדת תוך כדי התנסות בתהליך של צמיחה אישית והעצמה אישית. במהלך הקורס התלמידים רוכשים לעצמם ארגז כלים מגוון בגישה ההוליסטית, ארגז כלים המאפשר להם לזהות בצורה מדויקת חסימות ולנטרל אותן בטכניקות מיוחדות בעלות עוצמה רבה. 

השנה הראשונה ללימודים כוללת בתוכה תרגילי מוח שונים, זאת כדי לייצר שילוב ושיתוף פעולה מקסימלי בין המוח לגוף. נוסף על כך, תלמידי הקורס לומדים תהליכי איזון שונים לכל אחד משלושת הממדים, המטרות העיקריות של תהליכי האיזון  היא לפתח ולשפר מיומנויות למידה למצבים שונים במהלך החיים, לשפר הבנה וראייה, לדעת לווסת את הרגשות בצורה נכונה, לדעת כיצד לצאת מדפוסי התנהגות שונים, לשפר את התקשורת הפנימית והבין אישית, לשפר את הזיכרון ועוד. 

במהלך שנות הלימוד המתקדמות של לימודי קינסיולוגיה התפתחותית חינוכית, מגוון הטכניקות מתרחב ונוספים אל הטכניקות נושאים חדשים כמו זיהוי ונטרול אלרגיות למיניהן, התאמת תזונה נכונה, שחרור מהתנהגות כפייתית, איזון המערכת ההורמונלית ועוד. 

נוסף על כך, בשנת הלימודים השנייה תלמידי הקורס יעברו תרגילי מוח מתקדמים, יכירו דרכים יצירתיות לעבודה עם ילדים, תלמידי הקורס ילמדו על ארגון תבניות המוח – פרופיל הלמידה האישי של כל אדם בסיטואציות שונות, מעבר לכך, הסטודנטים יכירו טכניקות איזון עמוקות אשר מיועדות לשחרור של מתחים וחסימות בכל תחומי החיים – דימוי עצמי, הצבת מטרות שונות, מערכות יחסים, חששות ועוד. 

 

מה מקבלים בסיום הקורס במכללת כרכורמה מקבלים בסיום הקורס במכללת כרכור?

תלמידים אשר סיימו בהצלחה את הקורס בשנה א' יזכו לקבל תעודת "מטפל מוסמך בקינסיולוגיה התפתחותית וחינוכית" מטעם מכללת כרכור.

תלמידים אשר סיימו בהצלחה את הקורס בשנה ב' יזכו לקבל תעודת "מטפל בכיר בקינסיולוגיה התפתחותית וחינוכית" מטעם מכללת כרכור. 

כמו כן, מוענקות לתלמידים תעודת נוספות מטעם איגודים ישראלים ואיגודים בינלאומיים:

  • המרכז הבינלאומי לקינסיולוגיה חינוכית
  • המרכז הבינלאומי לקינסיולוגיה וחינוך בהולנד
  • שילובים המרכז הישראלי לקינסיולוגיה התפתחותית וחינוכית

 

קורס מיינדפולנס

קורס מיינדפולנס מפתח בתלמידיו את היכולת להקשיב לעצמם ללא שיפוטיות ואת היכולת לבחור בצורה מיטבית, עקב כך נוצרת תחושה נפלאה של חופש. מיינדפולנס הוא קורס רוחני אשר יקנה לכם כלים, פשוטים מאוד להבנה ויישום, מדויקים ואיכותיים, אשר יתנו לכם את האפשרות להחזיר את השליטה המלאה שלכם לחייכם. 

קצת על תוכנית הלימודים

במהלך לימודי מיינדפולנס, התלמידים יחקרו לעומק את המהות של חוסר נחת וילמדו כיצד לשחרר מן התחושה הזאת, כמו כן התלמידים ירכשו במהלך הלימודים כלים פרקטיים להתמודדות יומיומית, להפחתת הסטרס, המצוקה והקושי והענקת שלווה ומשמעות לחייהם. 

לימודי מיינדפולנס שמים דגש עיקרי על פרקטיקה ויישומיות, כלומר – תלמידי הקורס ירכשו כלים ליישום בשגרה היומיומית שלהם ( במערכות יחסים שונות, במשפחה, בהתנהלות מול הילדים ועוד) ובשגרה המקצועית שלהם ( בעבודה עם מטופלים, במקום העבודה, בלימודים ועוד). תלמידי הקורס יתרגלו על עצמם את העקרונות השונים הנלמדים בקורס. באמצעות תרגול נכון של מיינדפולנס תלמידי הקורס יגעו במקומות העמוקים ביותר הקיימים בתוכם. 

מהלך הקורס ואופן הלימוד שלו נשענים על כתבים בודהיסטיים שונים, הקורס כולל בתוכו תרגילי מדיטציה שונים להתבוננות פנימית ולחקירה פנימית, הרצאות תיאורטיות מגוונות, קריאת טקסטים שונים, שילוב של תרגילים פרקטיים בקבוצות קטנות ובאופן אישי. 

בוגרי הקורס יזכו לקבל "תעודת השתתפות בקורס מיינדפולנס, מדיטציה ועקרונות הבודהיזם" מטעם מכללת כרכור. 

 

קורס תזונה טבעית ונכונה

קורס תזונה טבעית ונכונה מקנה לתלמידיו הכשרה מקצועית ומקיפה ביכולות הריפוי של תזונה נכונה, הכשרה אשר תורמת לפתרון של פתולוגיות מורכבות, כמו כן הלימודים שמים דגש על חיים בריאים ועל הקשר בין גוף בריא לנפש בריאה. קורס תזונה טבעית ונכונה מתאים בעיקר לאנשים אשר מבינים כי תזונה נכונה ואורח חיים בריא ונכון הם הדרך לחיים בריאים ומאוזנים.  

 

קצת על תוכנית הלימודים

במהלך לימודי תזונה טבעי ונכונה תלמידי הקורס יערכו היכרות מקיפה עם יסודות המזון, עם סוגי המזונות השונים, תלמידי הקורס ילמדו כיצד לבנות תפריט בריא ונכון, כיצד להתאים תוכניות תזונתיות לגילאים שונים ולתקופות חיים שונות. תוכנית הלימודים משלבת בתוכה ידע מערבי, מחקרים עדכניים ומעניינים יחד עם מידע מסורתי ולימוד של הגישה ההוליסטית והטבעית. בית הספר נוסד בשנת 2004 והוא אחד מבתי הספר הראשונים מסוג זה בעולם. מכללת כרכור לרפואה משלימה היא מכללה פרטית המציעה קורסים ברפואה נטורופתית, דיקור סיני, צמחי מרפא ורפואה אורתומולקולרית. המוסד נודע במסירותו לטיפול בריאות הוליסטי ולשירות קהילתי.

בית הספר מציע גם קורסים הקשורים לאינטליגנציה רגשית, כישורי התמודדות, ניהול מתחים, מדיטציה ותרגילי גוף-נפש. מכללת כרכור לרפואה משלימה היא מכללה לאנשי רפואה וגם שאינם שרוצים ללמוד על בריאות ואיכות חיים. במכללה יש מתקנים לסטודנטים ללמוד על אומנויות הריפוי כגון איורוודה, עיסוי, נטורופתיה והרבליסטיות. מכללת כרכור לרפואה משלימה היא מכללה הממוקמת בפרדס חנה – כרכור. זהו מכון להשכלה גבוהה המעניק לסטודנטים אפשרות ללמוד לתואר שני ברפואה משלימה. כרכור מציעה גם תכניות הכשרה לאנשי מקצוע, רופאים ורוקחים המבקשים להרחיב את מערכי הכישורים שלהם או לפתח מיומנויות חדשות לחלוטין על ידי הצטרפות לפקולטה כמדריכים.

מכון פרטי לרפואה משלימה

מכללת כרכור לרפואה משלימה היא מכון פרטי המציע מגוון טיפולים רפואיים, תזונתיים ורוחניים. באתר הם מספקים תובנות לגבי הטיפולים הרבים שהם מציעים וכן מידע על שיעורי הגמר, חוות דעת של סטודנטים ושאלות נפוצות.

לימודי רפואה משלימה במכללת כרכור מכללת כרכור לרפואה משלימה מציעה הזדמנויות חינוכיות למתעניינים בבריאות הוליסטית מאז נוסדה בשנת 2009. עם קמפוס הממוקם בעיר פרדס חנה כרכור, המוסד שואף להציע במחיר סביר אך עדיין חינוך איכותי. מכללת כרכור לרפואה משלימה היא בית ספר לחינוך סטודנטים לאמנויות הריפוי. הוא הוקם על ידי מורה והילר בינלאומי שלימד בלמעלה מ-30 מדינות ברחבי העולם.

המכללה החלה את דרכה בשנת 2009, ומאז היא הפכה לאחד מבתי הספר הידועים ביותר לריפוי רוחני. בית ספר זה מציע תוכניות רבות ושונות כמו רפואה הוליסטית, טיפול בעיסוי, הכשרת מורים ליוגה ועוד. מכללת כרכור לרפואה משלימה, כחלק מהמרכז האמריקאי לרפואה אינטגרטיבית (CIM), היא מובילה בחינוך ומחקר ברפואה אינטגרטיבית. כרכור חוגגת השנה 10 שנים להיווסדה לאחר שפתחה את שעריה בשנת 2008 בדגש על בריאות טבעית וחינוך לתרגול מבוסס מיומנויות.

בית הספר מחויב לחנך ולהכשיר את הדור הבא של העוסקים, החוקרים והמחנכים לעבודה במסגרת רגישה ומשולבת מבחינה תרבותית המשלבת חוכמה עתיקה עם שיטות מדעיות מודרניות.

תואר שני במכללת כרכור

מכללת כרכור לרפואה משלימה היא מוסד פרטי המציע תארים לתואר שני ודוקטורט בתחומים שונים כגון צמחי מרפא, הומאופתיה ונטורופתיה.

מבוא ללימודי רפואה משלימה במכללת כרכור מכללת כרכור לרפואה משלימה נותנת הזדמנות לסטודנטים ללמוד ממומחים בתחום. סטודנטים יכולים גם לקבל ניסיון מעשי עם חברי הסגל על ידי עבודה על פרויקטים מחקריים ופרקטיקות קליניות.

מכללת כרכור לרפואה משלימה היא בית הספר היחיד בארץ המציע תואר ראשון ארבע שנים ברפואה משלימה.

המכללה ייחודית מכיוון שהיא מתמקדת בריפוי הוליסטי. זה לא רק מציע לסטודנטים תארים בדיקור סיני, עיסוי, רפואה סינית מסורתית, צמחי מרפא ותזונה, אלא גם מלמד את התלמידים כיצד לשלב אותם בחייהם. התלמידים נלמדים גם על מדיטציה ומיינדפולנס – שתיהן מיומנויות שיכולות לעזור להם לנהל חיים מאוזנים יותר.

מכללת כרכור הודיעה לאחרונה על תוכניותיה להתחיל להציע מלגות לסטודנטים בינלאומיים שרוצים ללמוד בבית הספר. כיום היא מקבלת כ-30% מהמועמדים דרך תכנית המלגות שלה בכל שנה.

המכללה היא האוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל שמציעה תארים ברפואה משלימה. מכללת כרכור לרפואה משלימה מאפשרת לסטודנטים ללמוד אצל חברי סגל ואנשי אקדמיה בינלאומיים מובילים המומחים בתחומם. מכללת כרכור לרפואה היא מוסד ברמה עולמית ללימוד ועיסוק ברפואה משלימה. הוא ממוקם בלב ישראל, במרכז. מכללת כרכור לרפואה משלימה מעניקה עזרה לחולים, רופאים ואוהבי בעלי חיים מאז נוסדה. למכללה מרפאה הוליסטית והיא היחידה בצפון – מרכז ישראל המציעה את חבילת ההסמכה השכבתית לבוגריה: מרפא טבעי מוביל: זוהי הסמכה למי שהראה בקיאות בהבנת מרכיבי הרפואה האלטרנטיבית שהם שיטות ריפוי טבעיות, הוליסטיות, הוליסטיות מנקודת מבטו של מטפל בעל ניסיון מעשי. תעודה בטכניקות ריפוי טבעיות: זוהי הסמכה למתרגלים המעוניינים לקבל מיומנויות בטבע. מכללת כרכור לרפואה משלימה היא מוסד פרטי לתואר ראשון המציע מגוון תכניות במדעי הבריאות ורפואה משלימה.

הצוות המקצועי במכללת כרכור

צוות מרצים מקצועי במכללת כרכור לרפואה משלימהבמכללה יש צוות של רופאים, כירופרקטורים, תזונאים, דיקור רופאים ומטפלים ברפואה סינית מסורתית. יש בו גם גן צמחי מרפא עם עשבי מרפא נדירים ומוצריהם. סטודנטים יכולים להירשם ליותר מ-25 מגמות שונות כמו טיפול כירופרקטי, צמחי מרפא, טיפול בדיקור סיני וארומתרפיה. מגמות אלו נועדו לסייע לסטודנטים להגדיל את הידע שלהם על התחום וכן להכין אותם לתרגול מקצועי.

מכללת כרכור לרפואה משלימה: כרכור מספקת מגוון שלם של שירותי בריאות ואיכות חיים ומספקת אותם במסירות לחמלה וכבוד האדם.

המכללה כוללת ארבע מחלקות: המחלקה לפיזיותרפיה, המחלקה לאוסטאופתיה, המחלקה לדיקור ומוקסה והמחלקה לעיסוי תרפיה. מכללת כרכור לרפואה משלימה היא מוסד שהחל להעניק השכלה משתלמת לסטודנטים בכל הנוגע לתחום הרפואה המשלימה. המכללה מציעה קורסים באיורוודה, אונאני, הומאופתיה, נטורופתיה ויוגה. הוא מספק גם תכניות תעודה לשנה או שנתיים בתחומים אלה. מכללת כרכור לרפואה משלימה היא מוסד פורץ דרך שמטרתו להעניק חינוך בר השגה לסטודנטים בכל הנוגע לתחום הרפואה המשלימה.

גיל פנקו
גיל פנקו

אנו מתמקדים בפיתוח תכניות לימוד מקיפות ומעודכנות, המועברות על ידי מורים מנוסים ומומחים בתחומם. הלימודים במרכז שלנו מתאפיינים בשילוב של תיאוריה ופרקטיקה, כדי להבטיח שהסטודנטים יקבלו את הכלים הנדרשים להצלחה בשוק העבודה.

אהבתם? שתפו את המאמר!
073-3753289
רוצים ייעוץ והכוונה ללימודים ללא עלות? השאירו פרטים