מכללת אשקלון

תוכן עניינים

מכללת אשקלוןמכללת אשקלון

ההחלטה להתחיל ללמוד מבורכת בכל שלב בחיים. מכללת אשקלון מציעה מבחר מסלולי לימוד שמבטיחים שילוב מהיר בשוק העבודה. בוגרי המכללה מתקבלים לעבודה במשרות מבוקשות בתחום ההייטק, הרפואה, הביטוח ועוד. אם אתם מחפשים מכללה שידועה גם ברמה אקדמית גבוהה וגם ביחס אישי – מכללת אשקלון היא ללא כל ספק הבחירה הנכונה. סטודנטים מגיעים אל המכללה מהעיר, מהערים הסמוכות וגם מאזור המרכז. התחבורה הציבורית אל המכללה נוחה וזמינה. מחירי השכירות בעיר אשקלון ידידותיים לסטודנטים וניתן למצוא מבחר דירות שותפים או דירות סטודיו בקרבת המכללה. 

מה צריך לקחת בחשבון כשבוחרים מכללה?

אם את בית הספר התיכון בחרנו בעיקר בהשפעת החברים, בבחירת מכללה התפישה משתנה. כבוגרים יש לנו הזדמנות לבחור באופן חופשי בתחום הלימודים שמעניין אותנו ותואם את השאיפות התעסוקתיות שלנו. אתם בוחרים האם לבחור במסלול לימודים שיוביל אתכם לעבודה בהייטק, בבתי חולים או בתחום החינוך. כאשר בוחרים מכללה כדאי לזכור שמדובר במחויבות לטווח הארוך. עליכם לוודא בחירה במכללה שתיהנו ללמוד בה, תרגישו בה בנוח, יהיה לכם קל להגיע אליה ולא יהיה כל גורם שיגביל אתכם מהשתתפות פעילה בכל השיעורים. 

מה מכללת אשקלון מציעה?

  1. מסלולי לימוד מגוונים ועדכניים
  2. סגל מקצועי מהטובים בארץ
  3. קמפוס תוסס עם חיי חברה עשירים
  4. מיקום מרכזי (נגישות תחבורתית)
  5. אפשרות לקבלת מלגות
  6. שכר לימוד אקדמאי

לפני שאתם בוחרים בכל מכללה אחרת כדאי להגיע לסיור בקמפוס, לשוחח עם יועצי הלימודים ובמידת האפשר גם עם סטודנטים פעילים במכללה. בחירת מכללה היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שתבצעו בחייכם. מסלול הלימודים הנבחר עתיד להשפיע על עתידכם המקצועי, החברתי והכלכלי. הבחירה הנכונה סוללת לכם את הדרך המהירה אל מקצוע שאתם אוהבים, נהנים לעסוק בו ומצליחים לממש באמצעותו את שאר היעדים שקבעתם לעצמכם. 

שיקולים כלכליים לבחירת מכללה באשקלוןשיקולים כלכליים לבחירת מכללה

מכללת אשקלון קובעת שכר לימוד אוניברסיטאי עם אופציה לקבלת מלגות בהתאם למצב הכלכלי. פרט לשכר הלימוד צפויות גם הוצאות כספיות נוספות כמו מחיה, נסיעות וחשבונות. אם אתם מתכננים להתגורר בבית ההורים במהלך הלימודים (שיקולי עלויות ונוחות), עליכם למקד מראש את הבחירה במוסדות אקדמאים שנמצאים בטווח נסיעה סביר. במידה והחלטתם לשכור דירה או להגיש בקשה לקבלת חדר במעונות סטודנטים – חשוב לברר מראש את עלויות המחייה ויוקר המחייה בסביבת המוסד האקדמי. כך למשל, עלויות מחייה בעיר תל אביב יהיו גבוהות יותר באופן משמעותי בהשוואה לערים אשקלון, באר שבע או חיפה. 

איך מתקבלים למכללה?

תנאי הקבלה אינם אחידים בין כל מוסדות הלימוד. כל מכללה או אוניברסיטה קובעת בעצמה את תנאי הקבלה כאשר הדרישות עולות ככל שהתחום יותר מבוקש או דורש יכולות גבוהות. על מנת להיערך נכון ולהגדיל את סיכויי הקבלה למסלול המבוקש כדאי לבחון מראש את תנאי הקבלה ולשפר בהתאם את ציוני הבגרות והפסיכומטרי. במידה ואתם עומדים בתנאי הקבלה כבר עכשיו תוכלו להגיש את טופס ההרשמה כבר במועד הקרוב. אם אנכם עומדים בדרישות הקבלה כדאי לייצור קשר עם יועצי הלימודים ולבחון אופציה של מכינה לשיפור ציוני הבגרות. 

האופי של מכללת אשקלון

האווירה במכללה מהווה שיקול מכריע בבחירת מוסד לימודים. עליכם לזכור שאתם עתידים לבלות במכללה שעות רבות בכל שבוע כך שתרצו לבחור במקום שתרגישו בו בנוח. כדאי להגיע לסיור אחד לפחות במכללה ולבחון את האוכלוסייה, את הסביבה ואת האופי של המקום. מכללת אשקלון ידועה כמוסד אקדמי מגוון ופעיל מבחינה חברתית. הסטודנטים מסייעים זה לזה מבחינה לימודית ואישית. 

מתי יש יום פתוח במכללת אשקלון?

כמו בכל מכללה מובילה אחרת, גם מכללת אשקלון מקיימת מספר ימים פתוחים ומפגשי מידע למתעניינים. הימים הפתוחים נועדו לאפשר למתעניינים לקבל מידע אודות מסלולי הלימוד, הקמפוס והאווירה. במהלך הימים הפתוחים תהיה לכם הזדמנות לשוחח עם הסגל, עם סטודנטים במכללה וגם עם בוגרים. נצלו את ההזדמנות בשביל לבדוק האם מכללת אשקלון אכן מתאימה גם לכם. מידע אודות מועדי הימים הפתוחים מתפרסם באתר של המכללה. 

האם אפשר לקבל מלגה?

הסטודנטים שנרשמים אל מכללת אשקלון נהנים מכמה סוגים של מלגות כאשר חלק מהמסלולים מותנה בהתחייבות למסלול של התנדבות בקהילה. חיילים משוחררים מוזמנים להשתמש בפיקדון השחרור או לבחון זכאות למלגה במסגרת מפעל הפיס. צוות המכללה ישמח לספק פרטים נוספים אודות כל אפשרויות הסיוע הכספי לסטודנטים של המכללה. 

המיקום של המכללה והמאפיינים של האזור

בכדי שלא תהיו מופתעים הקפידו לערוך מספר סיורים באזור הקמפוס בשעות שונות. שימו לב לתאורה בתחנות אוטובוס, במגרשי החנייה ובקמפוס בשעות הערב. כדאי לבדוק האם פועלות באזור מסעדות ומהו טווח המחירים. אם אתם מתכננים לשכור דירה בקרבת הקמפוס תבדקו את המחירים, את ההיצע ואת הביקוש. אלו שמעוניינים להשתלב במשרות סטודנטים בעיר מתבקשים לבחון גם את אפשרויות התעסוקה. תבחרו במכללה שעונה לצרכים ולציפיות שלכם מבחינה אקדמית, מקצועית, כלכלית, חברתית ואישית. התאמה מקסימלית ביניכם לבין המקום תבטיח חווית לימודים טובה ומוצלחת. אין סיבה שלא תיהנו מהלימודים האקדמיים. 

גיל פנקו
גיל פנקו

אנו מתמקדים בפיתוח תכניות לימוד מקיפות ומעודכנות, המועברות על ידי מורים מנוסים ומומחים בתחומם. הלימודים במרכז שלנו מתאפיינים בשילוב של תיאוריה ופרקטיקה, כדי להבטיח שהסטודנטים יקבלו את הכלים הנדרשים להצלחה בשוק העבודה.

אהבתם? שתפו את המאמר!
073-3753289
רוצים ייעוץ והכוונה ללימודים ללא עלות? השאירו פרטים