לימודי תעודה ללא תואר

ישנם כיום לא מעט מקצועות שניתן להתקבל אליהן גם בלי תואר ראשון, אלא רק עם תעודה. ריכזנו עבורכם את כל הפרטים הכי חשובים שצריך לדעת.

לימודי תעודה ללא תואר למי זה מתאים?

למי שיודע בדיוק מה בא לא לעשות ויש לו כיוון מקצועי ואין לו צורך בלימודים מעמיקים כמו שיש בתואר ראשון. לכללימודי תעודה ללא תואר מתאימים לחבר‘ה אחרי צבא וגם לחבר‘ה לפני צבא שיש להם לא מעט זמן עד הגיוס ורוצים ללמוד משהו מעניין מי שמחפש מסלול לימודים יחסית קצר וממוקד ורוצה להשתלב בשוק העבודה כמה שיותר מהר. למי שרוצה להגשים את עצמו בלי ללמוד תואר ראשון. לימודי תעודה ללא תואר מתאימים לחבר‘ה אחרי צבא וגם לחבר‘ה לפני צבא שיש להם לא מעט זמן עד הגיוס ורוצים ללמוד משהו מעניין, הם גם מתאימים עבור מי שמרגיש שהוא לא במקצוע הנכון ורוצה לעשות שינוי קריירה, עבור אנשים מבוגרים שלא רוצים להתחייב ללימודים מאוד אינטנסיביים. לימודי תעודה מתאימים כמעט לכל ויש כל כך הרבה אפשרויות.

במה ניתן לעבוד עם לימודי תעודה ללא תואר?

יש מספר מקצועות בהם ניתן לעסוק מבלי לעבור לימודי תואר, ומסתפקים גם רק בלימודי תעודה. אם בחרתם להתחיל לימודי תעודה ואתם לא יודעים אילו מקצועות תוכלו ללמוד, אלו חלק מהאופציות העומדות בפניכם-

 • מקצועות הסייבר, תוכנות ופיתוח תוכנה ומקצועות הדאטה
 • צילום
 • טכנאי חשמל, עיבוד שבבי ורתחים
 • מקצועות הבניין, נדל"ן, תיווך
 • מוזיקה
 • רפואה משלימה
 • אימון
 • עיצוב פנים
 • בישול וקונדיטוריה
 • קוסמטיקה
 • חשבות שכר

וכמובן, יש עוד לא מעט מקצועות שכדי לעבוד בהם לא חייב ללמוד לימודי תואר, וניתן להתקבל רק באמצעות תעודה.

מה היתרונות בלימודי תעודה ללא תואר?

יש מספר יתרונות בולטים לטובת לימודי תעודה ללא תואר, אלו היתרונות:

 1. לימודי תעודה הם לימודים הרבה יותר ממוקדים, בשונה מלימודים לתואר בהם צריך ללמוד עוד מספרהיתרון הכי בולט של לימודי תעודה ללא תואר הוא שבתואר תצטרכו לעבור לפחות שלוש שנות לימוד מקצועות שאינם קשורים כלל לתחום בו רציתם לעסוק ואותו רציתם ללמוד (כמו למשל- סטטיסטיקה בלימודי תואר ראשון במשפטים ותקשורת).
 2. היתרון הכי בולט של לימודי תעודה ללא תואר הוא שבתואר תצטרכו לעבור לפחות שלוש שנות לימוד, ובתואר אפשר לסיים את הלימודים החל מכמה חודשים ועד כשנתיים. כמובן שיש יואי דופן, אך לימודי תעודה מקצרים משמעותית את זמן הלימודים והדרך אל התעודה.
 3. יתרון נוסף הוא תנאי הקבלה ללימודים, באוניברסיטה תצטרכו להציג תעודת בגרות עם נתונים ספציפיים, ציון של בחינת פסיכומטרי ולפעמים גם מבחן אמירם (באנגלית) ועוד. בלימודי תעודה יבקשו ממכם הרבה פחות מה שהופך את הקבלה ללימודים האלו לקל הרבה יותר.

איך מתקבלים ללימודי תעודה ללא תואר?

יש מספר קריטריונים, הנחשבים קלים יותר מאלו של האוניברסיטאות, והם יהיו תלויים במוסד הלימודים ובתחום הלימודים שתבחרו. ישנם תנאי קבלה מאוד בסיסיים כשנרשמים ללימודי תעודה ללא תואר, יהיה לכם יותר קל לעמוד בתנאים האלו אך חשוב שתשימו לב כי אכן אתם מצליחים לעמוד בהם. לעיתים יידרשו רק 12 שנות לימוד, בחלק אחר של המוסדות יבקשו ניסיון קודם בתחום או ראיון אישי בטרם קבלתכם ללימודים או אפילו ציון מסוים של בגרות.

דוגמאות ללימודי תעודה ללא תואר

 • תעודה בתחום טיפולי– הרבה ממסלולי הלימוד האלו יהיו לאנשים שכבר למדו, סיימו וקיבלו תואר ראשוןיש כמה דברים חשובים בתהליך של בחירת לימודי תעודה ללא תואר בתחום טיפולי מסוים. כיום יש יותר ויותר דרישה לתחום הטיפולי כמו לימודי טיפול עם רכיבה על סוסים, אמנות פלסטית ועוד.
 • תעודה בתחום העיצוב– בלימודי עיצוב ללמוד מקצועות כמו למשל עיצוב גרפי, אמנות פלסטית, מדריכי אמנות, טיפול באומנות, עיצוב פנים ועוד. לימודים כאלה ניתן ללמוד על פני כמה חודשים או על גבי מספר קטן יחסית (לאלו שיוצעו באוניברסיטאות) של שנים.
 • לימודי כתיבה– ניתן ללמוד קורסי כתיבה (כתיבה עיתונאית, כתיבה יוצרת ועוד) ובקבלת התעודה תוכלו להתקבל למשרדי תקשורת שונים.
 • תעודה בתחום המחשבים– הקורסים שנפתחו מנפצים את הסטיגמה בה חושבים כי על מנת לעסוק בתחום המחשבים לא צריך לימודי תואר ארוכים ומתישים, וכיום ניתן להסתפק בתעודה שתקבלו. פיזיקה ומתמטיקה כבר אינם רלוונטים במקצוע הזה ולכן מומלץ מאוד להתחיל לימודי תעודה לפני שמנסים להתקבל לאוניברסיטאות. כיום ניתן לבחור תחום אחד להתמחות בו וללמוד אותו והדבר יהיה מספיק על מנת לעבוד בתחום המחשבים. יש מגוון רחב של בתי ספר המלמדים את מקצועות המחשב וניתן לברר עליהם ברחבי הרשת ולהתרשם.

איך בוחרים מסלול ללימודי תעודה ללא תואר?

יש כמה דברים חשובים בתהליך של בחירת לימודי תעודה ללא תואר. קודם כל אתם צריכים לחשוב מה מעניין אתכם, מה מרתק אתכם ואז לברר לגבי התחומים הרלוונטיים. בנוסף, כדאי לבדוק מידע טכני כמו סוג התוכן שמועבר במסלולים השונים, כמה זמן זה לוקח, מה העלויות וכדומה.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על לימודי תעודה ללא תואר? דרך האתר Limudin index תוכלו להתרשם ולקבל את המידע הנדרש לכם לפני שאתם בוחרים את מסלול הלימודים המתאים לכם. נשמח לייעץ וללוות אתכם שלב אחר שלב בתהליך, כך שכל שנותר לכם לעשות בעצם הוא להשאיר את הפרטים שלכם אצלנו באתר. נציג מטעם האתר יחזור אליכם במהרה.

תוכן עניינים