לימודי תסריטאות

תוכן עניינים

מטרת לימודי תסריטאות היא למידת מבנה תסריטי קולנוע וטלוויזיה, ניתוח שיטות דרמטיות בקולנוע ובטלוויזיה, לימוד ויישום מבנה תסריט נכון ועיסוק באופן יצירתי בשלבים הראשונים של כתיבת תסריט מקורי. אם אתם יצירתיים, יש לכם דמיון מפותח, כישורי כתיבה מולדים ואתם מחפשים מקצוע מגניב, מגוון, כייפי שיפתח בפניכם מגוון רחב של אפשרויות בקריירה הבאה שלכם, יכול מאוד להיות שלימודי תסריטאות פשוט תפורים עליכם. לפני שאתם בוחרים לימודי תסריטאות וקורס מתאים, עליכם לעשות מחקר שוק ולהבין אילו קורסים מוצעים בישראל ומה הם כוללים.

הבנה מקיפה במבנה דרמטי

אילו מיומנויות נרכשות בלימודי תסריטאותלימודי תסריטאות מגיעים עם תנאי מוקדם של קורס באסתטיקה תקשורתית או תולדות הקולנוע; ניסיון משחק; או ניסיון בהפקדת וידיאו. סטודנטים שעשו הפקת טלוויזיה או וידיאו באמצעות עיתונות או גישה לטלוויזיה יכירו גם את המונחים הטכניים הדרושים לכתיבת תסריטים. הקורס מציב דגש על ניתוח מבנה דרמטי והצגה של אלמנטים דרמטיים.

הדגשה זו חשובה שכן כל מי שעובד בתפקיד יצירתי או ביצועי בתעשיית המדיה צריך לדעת היטב מהו חומר דרמטי טוב ואת אופן ההצגה הטוב ביותר שלו במונחי אודיו ובמונחים ויזואליים. כתיבת התסריט שלכם תציג בקפידה אלמנטים ויזואליים אקספרסיביים. המטלות במהלך לימודי תסריטאות לרוב כוללות כתיבת סצנות, טיפול בהן ותסריט בן חצי שעה, תוך הצבת דגש מיוחד על השלבים המובילים ליצירת תסריט סופי.

לימודי תסריטאות מלמדים כתיבת תסריט דרמטית

לימודי תסריטאות מאפשרים לתלמידים להבין את הנוסחה הדרמטית ליצירת סיפורת קולנוע וטלוויזיה מצליחה.כיצד לבחור נכון מכללה ללימודי תסריטאות הקורס אינו מלמד ביצוע סרטים שתלויים בערך הלם, שפיכות דמים או וולגריות. למרות שחלק מהכותבים והבמאים שמסתמכים על ערך הלם חושי מצליחים היום מאוד בתעשיית הקולנוע, התסריטים שלכם חייבים לכבד כראוי את מסגרת הלימודים.

לא תתקבל כתיבה שמסתמכת על אלימות מיותרת, סטריאוטיפים מיניים וגזעיים, סצנות מין מפורשות ממושכות או וולגריות מוגזמת. אתם יכולים ליצור קומדיה או הרפתקאות אקשן או להתמודד עם נושאים שנויים במחלוקת, אבל הבסיס לעבודה שלכם חייב להיות כתיבה עם מבנה דרמטי טוב. במסגרת לימודי תסריטאות תלמדו שיטת פיתוח מבנה דרמטי טוב.

מהלך לימודי תסריטאות

במהלך לימודי תסריטאות, המורה יעבור על נקודות מפתח מקריאת תסריטים מצליחים, באמצעות הקרנת קטעי וידיאו להמחשת הנקודות החשובות.

מכיוון שמטרת ההקרנות בכיתה היא פדגוגית, המורה ידבר על קלטות הווידיאו על מנת להצביע על אסטרטגיות דרמטיות וקולנועיות.

ציפיות ודרישות

לימודי תסריטאות כוללים מטלות בכתב ובעל פה, והן נכללות בציון הסופי. הנחיות מלאות יינתנו עבור כל מטלהמה הציפיות והדרישות הקיימות בלימודי תסריטאות בכיתה קרוב לתאריך היעד. הכתיבה מתבצעת בכיתה ומכוונת לכתיבת סצנה, כתיבה בדיונית דרמטית של חצי שעה וכתיבת תסריט באותו תחום. הייעוץ של המורה כולל הנחיות לכתיבת התסריט, עם עיון ברעיון לתסריט ודיון במונחים של פיתוח רעיון זה לתסריט.

תלמידים שיש להם תסריט שהם עובדים עליו, יכולים להתייעץ עם המורה בכל הנוגע ללימוד עצמי במהלך לימודי תסריטאות. בדרך כלל, לכתיבת סיפורת דרמטית, הסטודנט יקדיש רבע מהלימוד העצמאי לכתיבת התסריט ורבע ממנו לביצוע התסריט. יחד עם זאת, חלק מהסטודנטים יוצרים תסריט שלכם במהלך קורס אחד של לימוד עצמאי.

כתיבת התסריטים מתבצעת בכיתת הלימוד על מחשבים

רוב החומר שנלמד במסגרת לימודי תסריטאות צריך להתבצע בעיצוב סקריפט נכון, שאפשרי בקלות רבה יותר על מחשב.

מכיוון שהעבודה בתחום תובענית ותחרותית, אין מקום לטעויות, וחשוב ללמוד גם את נושא עריכת התסריטים בפורמט נכון שמאפשר כתיבה מדויקת.

עלות לימודי תסריטאות

העלות של לימודי תסריטאות משתנה ותלויה במגוון של קריטריונים כמו רמת המורכבות של הקורס והתעודה שמקבלים בסוף הלימודים. עלות הרשמה למחזור לימודי תסריטאות מלאים, שכוללים מסלול הפקה בממוצע עומד על 4,000 ₪. מסלול לימודים שכולל גם בימוי עולה 16,500 ₪, ושעת לימוד אישית עולה 200 ₪. הלימודים מתמקדים בכתיבת תסריטים לטלוויזיה ולקולנוע, וכוללים התמחות מקצועית בכתיבה עלילתית ודרמטית, בהנחיית מיטב אנשי המקצוע בתעשייה.

לימודי תסריטאות כוללים עריכה וגיבוש רעיונות לתסריט שלם, עם אפשרויות התקדמות אישית במהלך הלימודים במסגרת למידה עצמאית, בעלות של 1,380 ₪ למתחילים.

איך בוחרים מסלול לימודי תסריטאות?

כיצד לבחור בצורה נכונה מסלול לימודי תסריטאות לפני שבוחרים מסלול לימודים, במיוחד כזה המצריך מאיתנו סוג של התחייבות, שווה לבדוק היכן הקורס מועבר ובאיזו מתכונת? האם מדובר בקורס יומי, דו שבועי או תלת שבועי? כמה שעות בכל פעם תצטרכו להיות בלימודים? האם חלק מהזמן הלימודים מועברים באופן דיגיטלי או שהלימודים כולם בכתה? מה הקורס דורש מכם מבחינה של עבודות ומבחנים, עם איזו תעודה תצאו ואיך תוכלו להשתלב אחר כך בתעשייה. על כל השאלות הללו אתם חייבים לקבל מענה לפני שאתם בוחרים מסלול מתאים.

רוצים לקבל מידע נוסף על לימודי תסריטאות? דרך האתר Limudim index תוכלו לקבל מענה על כל השאלות שלכם הקשורות ללימודים ולמעשה כך תוכלו לבחור את הקורס או המסלול המתאים לכם ולצרכים שלכם. השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם במהרה.

גיל פנקו
גיל פנקו

אנו מתמקדים בפיתוח תכניות לימוד מקיפות ומעודכנות, המועברות על ידי מורים מנוסים ומומחים בתחומם. הלימודים במרכז שלנו מתאפיינים בשילוב של תיאוריה ופרקטיקה, כדי להבטיח שהסטודנטים יקבלו את הכלים הנדרשים להצלחה בשוק העבודה.

אהבתם? שתפו את המאמר!
073-3753289
רוצים ייעוץ והכוונה ללימודים ללא עלות? השאירו פרטים