לימודי רפואה משלימה

לימודי רפואה משלימהרפואה משלימה היא שם כולל למגוון שיטות ריפוי וטיפול שונות מהשיטות המקובלות ברפואה המערבית. ברפואה משלימה דרך הטיפול לא תהיה על ידי מרשמי תרופות או ניתוחים מסובכים, אלא תתבסס על צמחי מרפא, שמנים מיוחדים או טיפולים הוליסטיים שונים. מהם לימודי רפואה משלימה ולמי הם מתאימים? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מהי רפואה משלימה?

לפני שנבין מהם לימודי רפואה משלימה כדאי להבין מה זה אומר בכלל רפואה משלימה. 

מטרתה של הרפואה המשלימה היא להביא הרמוניה לגוף, לנפש ולרוח ועל ידי כך לקדם את הבריאות. הרפואה המשלימה מתבססת על איזון בין האנרגיות הטבעיות הקיימות בגוף האדם. 

מקור הרפואה המשלימה הוא בשלוש תרבויות עתיקות- סינית, הודית ואינדיאנית, כאשר כיום גם היפנית נכנסה לתודעה. 

הרפואה המשלימה כוללת עקרונות בסיסיים שונים ביניהם- 

  • אמונה בכוח ההרמוניה בין הגוף, הנפש והרוח על מנת לקדם בריאות ולמנוע מחלות. 
  • אמונה כי טיפול יעיל מהותו טיפול בשורשי המחלה ולא בתסמיניה. 
  • אמונה כי כדאי למנוע מחלות על ידי אורח חיים בריא ולא לטפל במחלה לאחר שהתפתחה. 

 

מהם לימודי רפואה משלימהמהם לימודי רפואה משלימה?

הלימודים במגוון רחב מאוד של תחומים המתרכזים במניעת מחלות ובטיפול בהם. מטפלים ברפואה משלימים מסייעים למטופלים ומלווים אותם בשינויים באורח החיים שלהם על מנת לעזור להם להפחית סיכון למחלות. על פי התפיסה של הרפואה המשלימה ברגע שהמטופל יזהה את הבעיות הסביבתיות, הרגשיות והפיזיות הקיימות סביבו ובתוכו וברגע שהוא יבין כיצד הדברים קשורים אחד בשני בהרמוניה, הוא יוכל לנהל אורח חיים שיוביל אותו לבריאות מיטבית הן בגוף והן בנפש. 

הלימודים מציעים תחומים רבים ושונים ללמידה כאשר ניתן לכלול אותם בשלוש קבוצות  מרכזיות- מסלול הכשרה לטיפול במגע שם תמצאו קורסים של רפלקסולוגיה או עיסוי הוליסטי, מסלול הכשרה בהדרכה, הנחייה וטיפול שם תמצאו קורסים של מורים ליוגה, מאמני ריצות ארוכות או ליצנות קפואה ומסלול טיפול, העצמה והתפתחות אישית שם תמצאו קורסים כמו ארומתרפיה. 

תנאי קבלה

במידה ואתם רוצים ללמוד רפואה משלימה כדאי לקחת בחשבון כי קיימים תנאי קבלה. תנאי הקבלה ללימודים כוללים בין היתר ריאיון אישי עם מנחה הקורס. הריאיון חשוב מאוד ובו המנחה בודק האם אתם מועמדים מתאימים לקורס והאם הקורס מתאים לציפיות שלכם. 

 

מדוע כדאי לבחור בלימודי רפואה משלימהמדוע כדאי לבחור בלימודי רפואה משלימה?

עולם הרפואה המשלימה הוא עולם רחב שיכול להתאים למגוון אנשים רבים. ריכזנו לכם מספר סיבות בגינן כדאי לבחור בלימודי רפואה משלימה- 

לימודים מיוחדים

לימודי רפואה משלימה הם מיוחדים, מרתקים ומעניינים מאוד. הם כוללים לימודים עם אנשי מקצוע מסקרנים וייחודיים. במידה ותבחרו בלימודי רפואה משלימה יעמדו לפניכם מגוון תחומים שונים ונושאים רבים שתוכלו ללמוד ולחקור. חלק מהתחומים הנלמדים במסגרת לימודי רפואה משלימה יתמקדו בטיפול במגע (רפלקסולוגיה ועיסוי), חלק יהיו מבוססים על הדרכה, הנחייה וטיפול (פוטותרפיה ותרפיה באומנות) וחלק יהיו מבוססים על לימודי צמחי מרפא וארומתרפיה. 

מגוון כישורים שונים

לימודי רפואה משלימה יעניקו לכם מגוון כישורים שונים שיאפשרו לכם לעבוד בעבודות שונות ולא רק בתחום אותו למדתם. כך אם תגלו בסיום הלימודים שקריירת הטיפול פחות מתאימה לכם תוכלו ליישם את הכישורים שרכשתם גם בתחומים אחרים. לדוגמא- קורס NLP (ניתוב לשוני פיזיולוגי) הוא קורס בו תלמדו על שיטה פסאודו-מדעית. שיטה זו מציעה מגוון טכניקות ומיומנויות טיפול שונות. מטרתה של שיטה זו היא ליצור השפעה ושינוי במחשבות, רגשות והתנהגויות של אדם דרך שינוי של הרגלים, דפוסים וברירות מחדל של האדם. קורס זה למעשה מכשיר אתכם כמטפלים בשיטת טיפול המבוססת שפה. כך תוכלו להביא לשינוי התנהגותי ותחושי על מנת לשפר מודעות עצמית, יכולות תקשורת וביטוי חברתי של המטופל. עם קורס זה לא תהיו חייבים לעסוק בטיפול NLP פר אקסלנס אלא תוכלו לשלב את הכישורים שרכשתם כיועצים חינוכיים במוסדות חינוך לדוגמא. 

המשך לימודים

עולם הרפואה המשלימה הוא עולם רחב מאוד ולכן לימודי רפואה משלימה מאפשרים לכם המשך לימודים בתחום. לדוגמא, אם סיימתם קורס מטפלים בכירים בעיסוי הוליסטי תוכלו לבחור בקורס נוסף מתחום הרפואה המשלימה ולהמשיך את הלימודים. כך תוכלו לבחור להמשיך ללמוד-

  • לימודי רפלקסולוגיה
  • קורס ליצנות רפואית
  • קורס טיפול באמצעות ביו אנרגיה
  • קורס נטורופתיה

ועוד.. 

שכר התחלתי מרשים

סיבה נוספת לכך שכדאי לבחור בלימודי רפואה  היא שהשכר ההתחלתי בתחום הוא שכר מרשים. בוגרים של לימודי רפואה יכולים לצפות למשכורות טובות מאוד. 

ביקוש

בעבר, הביקוש למטפלים ברפואה המשלימה היה לא גבוה. הסיבה לכך הייתה בעיקר בגלל המודעות לכך. לרוב האנשים לא הייתה מודעות לגבי רפואה משלימה ורובם לא האמינו בכוח שלה. כיום, המודעות לתחומים אלה התרחבה מאוד ויותר ויותר אנשים מאמינים הכוח הרפואה המשלימה לריפוי ולטיפול במחלות בגוף ובנפש. כתוצאה מכך הביקוש למטפלים ברפואה משלימה הולך וגודל עם השנים. בוגרים של לימודי רפואה יכולים להשתלב במגוון עבודות ביניהן עבודה בתחום המחקר, עבודה בתחום הבריאות ההוליסטית, עבודות בספא, בקופות חולים וכמובן פתיחת עסק עצמאי שיציע שירותי רפואה משלימה. 

תוכן עניינים