לימודי קונדיטוריה טעימים ומשתלמים

תוכן עניינים

לימודי קונדיטוריהעולם הקונדיטוריה הוא עולם מסעיר ומרתק המפעיל את כל החושים. בדומה לעולם הבישול ויש שיטענו שאף יותר ממנו, תוצרת הקונדיטור משלבת גם את עולם הטעמים, הרגש, החוויה האסתטיות והיצירתיות לכדי פסגת חלום אחד. בניגוד לעולם הבישול, שבתקופות האחרונות נחשב לנגיש וכמעט אין אחד שלא מתנסה בו הן בבית והן באופן מסחרי, עולם הקונדיטוריה נחשב כנחשק אך בלתי מושג. כמקום בו נדרשים כישורים מיוחדים ורק עילויים יכולים להצליח בו, בעוד לכלל האנשים לא מומלץ בכלל להתנסות בו. 

האמת, שהדבר הפוך לחלוטין. אומנם עולם קונדיטוריה הוא אכן עולם מורכב הדורש דיוק ויצירתיות אך באותה המידה, בעזרת הדרכה ולימודים נכונים – נפתח בפניכם עולם מופלא מאין כמוהו וכאשר מסיימים לימודי קונדיטוריה בצורה נכונה, כל אחד, יכול לעשות פלאים.

לימודי קונדיטוריה למתחילים ולמתקדמים

בישראל קיימים מספר בתי ספר וסדנאות של לימודי קונדיטוריה והתחום רק הולך וגדל. הקורסים השונים באורכים ובהיקפים שונים והם יכולים להתאים אין לחובבים הרוצים רק לטעום מן המתוק המתוק הזה ועד למקצוענים ממש הרוצים ללמוד טכניקות חדשות נוספות ולהתמקצע עוד יותר על ידי קונדיטורים בעלי שם. 

עבור החובבים והמתחילים, מדובר קודם כל בחוויה. ההתנסות הראשונית או ההתחלתית עם העולם המרתק הזה נעשית במלוא המקצועיות והסטנדרט הגבוה ביותר. אומנם קורס המתחילים נוגע בעיקר בטכניקות הבסיסיות והביתיות אך הוא באותה מידה מקיף מאוד  ומאפשר התנסות מעשית, באמצעות חומרי הגלם האיכותיים ביותר, האביזרים המתקדמים ביותר, חשיפה לטכניקות חדשניות המועברות בצורה קלה ומזמינה ומורים ומדריכים המוליכים אתכם בשבילי העולם החדש והמפתיע שנפתח בפניכם. הקורס עוסק בלימוד הטכניקות 

עבור המתקדמים, אלו שרוצים להעמיק את הידע או שרוצים להתחיל להתפרנס בעקבות לימודי קונדיטוריה על ידי פתיחת עסק ביתי או אולי אפילו על ידי פתיחת מאפיה קטנה או פטיסרי. כאן כבר מגוון הלימודים גדול ועשיר יותר ובעיקר מתקדם. לצד טכניקות קלאסיות שהן חובה בכל עולמות האפיה והקינוחים, נחשפים ומתנסים בטרנדים חדשניים ובאופנים מורכבים. הוא מועבר לרוב על ידי מומחי קונדיטוריה מהארץ ומהעולם ומקבלים בו מבט גם על כלל תהליכי האפייה ובניית הקונספט וכן, אפילו סיוע והכוונה בניהול עסק ויזמות.

מה לומדים?

לימודי קונדיטוריה יכולים לכלול עולם עצום של תכנים, תלוי כמובן ברמת הקורס, היקף ואורך הקורס שתבחרו. בין הנושאים השונים, ניתן למצוא: לימוד מלא של כל תהליכי האפייה, בנית הקונספט והעיצוב, העמקה בחומרי הגלם ותכונותיהם, היכרות עם האביזרים והציוד המקצועי הנדרש במלאכה ויתרונות כל כלי ואביזר, עולם העוגות, בחושות, שמרים, גבינה, לחמים מסוגים שונים, הכנה ועבודה עם בצקים שונים, עוגות ראווה מרשימות ןאומנות הזילוף, קינוחים, עוגיות כמו מרנג, מקרונים, פבלובות, מוסים ועוד קינוחים מרשימים אחרים, עבודה עם קינוחים שוקולדיים, טמפרור, יצירת פרלינים, סוכריות פטיפורים ומוסים ועוד מגוון עצום של דברים שקצרה היריעה מלכתוב וכל אחד מהם הוא עולם ומלואו.

התנסות מעשית

לימודי קונדיטוריה אינם תיאורטיים. להיפך, לצד הלימוד על הטכניקות השונות והעומד מאחוריהם, עיקר הקורסים הינם מעשיים. הלימודים לרוב מתקיימות בסטודיו ובכיתות אפיה מאובזרות ברמה הגבוהה ביותר ובקבוצות קטנות, כדי להעניק ללומדים יחס אישי ובעיקר היכולת והאפשרות להתנסות במגוון הטכניקות והעולמות בחופשיות אך בהכוונה מדויקת. בחלק מהקורסים של לימודי קונדיטוריה, תזכו גם לקבלת תעודה רשמית בסוף הקורס.

עלות לימודי קונדיטוריה ומה מתאים לכם?

כשם שיש סוגים שונים של לימודי קונדיטוריה יש גם מחירים שונים. המחיר נקבע לרוב על פי רמת הקורס, זהות המעבירים אותו וכן זהות בית הספר, לימוד תחום ספציפי, שגם מושפע מסוג חומר הגלם, היקף הקורס וכמובן אורכו (וכמות השעות בכל מפגש). המחירים יכולים לנוע בין 5000 ₪ לעלות קורס של 30,000 ואף יותר, כאשר מדובר בקורס מתקדם מאוד. ישנם קורסים לכל תקציב.

כאמור יש קורסים רבים. חלקם טובים, חלקם טובים מאוד. בקלות ניתן ללכת לאיבוד ולא להצליח לבחור מבין השפע העצום. יש דרך טובה להצליח לנווט בסבך הזה ונסות לקבל החלטה טובה: להתייעץ ולקבל המלצות מאנשים וחברים שכבר התנסו בקורסים שונים או עברו לימודי קונדיטוריה בבתי ספר שונים. תוכלו לקבל מהם רשמים וחוויות, להבין מהם עד כמה הקורס ענה לחלומותיהם ולראות את ההישגים שהם צברו.

שיטה לא פחות טובה עליה אנו ממליצים היא לפנות אלינו דרך האתר, כדי שנוכל לסייע לכם. תגדירו עבורנו את מקום מגוריכם ועד כמה אתם מעוניינים להרחיק, אורך הקורס ורמתו, זהות מובילי הקורס, התקציב שלכם, האם אתם מעוניינים בתעודה ובעיקר אלו תכנים מעניינים אתכם (עוגות, שמרים, קינוחים, פטיפורים ועוד ועוד). לכל קורס וקורס נושא שונה, התמחות שונה וייחודיות אחרת.

הנציגים שלנו יציגו בפניכם את המידע העדכני והאיכותי ביותר, הנותן מענה מושלם לבקשות והצרכים שלכם, מבין מגוון עצום של בתי ספר וסדנאות עימם אנחנו בקשר. נשמח לענות על שאלות רבות בתחום ולהדריך אתכם בכל המסלולים השונים. עד לסוף המתוק, תרתי משמע.

אהבתם? שתפו את המאמר!
רוצים ייעוץ והכוונה ללימודים ללא עלות? השאירו פרטים