קורס מערכות מידע

קורס מערכות מידעעם התפתחות הטכנולוגיה עולה הביקוש למקצועות השייכים לעולם הדיגיטל, ביניהם ניהול וניתוח מערכות מידע. מערכות מידע הן מערכות המאפשרות ניהול של מידע באופן ממוחשב וניתוח שלו על פי פרמטרים שונים. מהו קורס מערכות  מידע? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו קורס מערכות מידע?

קורס מערכות מידע הוא קורס תעודה שמתמקד בעיקר במערכות מידע מורכבות. בקורס זה התלמידים יוכשרו להשתמש באלגוריתמים שונים עבור חיפוש וניתוח של מידע המאוחסן בחברה. מטרת הקורס היא להוביל את התלמידים לרכוש את הידע הנדרש בתחום שבזכותו יוכלו לסייע לתפקודים יעילים יותר של החברות בהן יעבדו. 

במהלך הלימודים בקורס מערכות מידע התלמידים יבצעו תרגול שוטף של החומרים העיוניים הנלמדים וכך הם ירכשו גם ניסיון מעשי בתחום ולא רק ידע תאורטי. בוגרי הקורס יהפכו בסופו של דבר לאנשי מקצוע מנוסים בתחום מערכות המידע וכך יוכלו להתקבל למשרות נחשקות בעולם ההייטק הנחשב. 

קורס מערכות מידע הוא קורס שנפרש על פני 12 עד 24 חודשים. ברוב מוסדות הלימוד תוכלו להתאים את הקורס לעבודה, כך שתוכלו לבחון בין לימודים במתכונת קלאסית, כלומר לימודי בוקר, לבין לימודי ערב או לימודים בימי שישי. 

קורס מערכות מידע- תנאי קבלה

קורס מערכות מידע הוא קורס שלא מצריך תנאי קבלה גבוהים. תנאי הקבלה כוללים מבחן קבלה ובמקרים רבים גם ריאיון אישי בו יכירו את המועמד ללימודים. יש לקחת בחשבון כי קיים תנאי הכרחי אחד לקורס והוא ידיעה של השפה האנגלית ברמה טובה. תנאי זה הכרחי להבנת החומר הנלמד ולהבנת התוכנות בהן יהיה שימוש במהלך הקורס, שכן הן כתובות בשפה האנגלית. 

 

מה לומדים בקורסמה לומדים בקורס?

בקורס מערכות מידע תלמדו מגוון נושאים, ביניהם- 

  • כלים לתכנות בסביבת NET- כלים אלה נדרשים להקמת מערכות. 
  • עבודה על מסדי נתונים SQL- מדובר בסביבה הנפוצה ביותר של עולם מערכות המידע ושל אחסון נתונים. כאן תלמדו על הכנסת נתונים ועריכתם במסד נתונים זה, יצירת שאילתות לשליפה של נתונים מתוך מאגרי DATA ודרכי עבודה על כלים מורכבים בסביבה זו. 
  • בניית אתרי אינטרנט באמצעות HTML.
  • אפיון ממשקים ויישומים. 

ועוד נושאים רבים ורחבים שבסופם תצאו עם הידע הנדרש לעיסוק בתחום מערכות המידע. 

 

שכר

קשה לענות על שאלת השכר באופן חד משמעי כיוון שהשכר משתנה בין התפקידים השונים והוא יושפע מהניסיון ומהוותק שלכם בתחום. יש לקחת בחשבון כי השכר בתחום זה הוא שכר מרשים ומתגמל. בדרך כלל בתחילת הדרך בוגר קורס מערכות מידע ירוויח כ-10,000 שקלים בממוצע בחודש ואילו לאחר 5 שנות ניסיון השכר צפוי לעלות ל15,000 שקלים ויותר. 

אפשרויות תעסוקה וקידום

הקורס מכשיר את הסטודנטים להשתלב במשרות נחשקות בעולם ההייטק. הלימודים בקורס משלבים מגוון תחומים שונים ביניהם גם יזמות, מחשבים, אלגוריתמיקה, מנהל עסקים וכמובן מערכות מידע. בזכות השילוב של הקורסים השונים, הבוגרים יוכלו לבחור תפקידים שונים בתחום. ריכזנו לכם מספר דוגמאות לאפשרויות תעסוקה שונות. 

 

סייבר ואבטחת מידע ותשתיות

אחד התחומים הנחשבים והחשובים ביותר בתחום מערכות המידע הוא תחום אבטחת מידע וסייבר. הסיבה לכך, היא שהמידע אותו צוברים ארגונים ועסקים הוא נכס חשוב ורגיש מאוד וכל פריצה למערכות המידע של הארגון מסכנת פרטיות של אנשים רבים. 

במסגרת תפקיד זה ניתן להשתלב במגוון ארגונים וחברות שונים ולסייע להם להתמודד עם האיומים הקיימים. מדובר בתחום מבוקש מאוד ולכן גם השכר בדרך כלל יהיה גבוה מאוד ומתגמל במיוחד. 

 

מדען נתונים- Data Scientist 

מדען נתונים משתמש בתוצרים של מערכות מידע. מה זה אומר? מדען הנתונים יידע לצבוע את הנתונים המתקבלים במערכות המידע של הארגון, לנתח אותם ולהסיק מסקנות בהתאם. מדען נתונים מאפשר לארגונים להיות יעילים ורווחיים ולהשתפר כל הזמן. מדובר בתפקיד חשוב ומבוקש מאוד בשוק העבודה כיום. תפקיד זה מצריך בין היתר יצירתיות וידע מעשי. 

 

ניהול פרויקטים בתחום מערכות המידע ניהול פרויקטים בתחום מערכות המידע 

בעולם של היום הטכנולוגיה נמצאת בהתפתחות בלתי פוסקת הכוללת פיתוח של מוצרים חדשים ושדרוג של מוצרים קיימים על מנת לשפר את איכות החיים שלנו. לשם כך, דרושים אנשי טכנולוגיה עם ידע נדרש ומיומנות מספיקה לניהול פרויקטים מורכבים. בפרויקטים יהיה על המנהלים ליישם מתודולוגיות ניהול חדשניות. ניהול הפרויקט נוגע לכל שלב בפיתוח המוצר, החל מייזום ועד להטמעה. 

 

יזמות טכנולוגית בחברות סטארט-אפ

חברות סטארט אפ הן חברות שמטרתן לפתח מוצר או רעיון ייחודיים, כאשר בדרך כלל המוצר או הרעיון יהיו נוגעים לתחום ההייטק. מהי יזמות טכנולוגית? יזמות טכנולוגית היא בעצם הדרך המתרחשת החל משלב הרעיון ועד לפיתוח טכנולוגי עם פוטנציאל מסחרי. יזמות טכנולוגית מצריכה ידע במודלים עסקיים שונים והבנה של  נושאים משפטיים שונים הנוגעים להיבטים עסקיים וטכנולוגים כאחד. 

תפקידים בעולם הצרכנות, השיווק והפרסום

בעבר, עולם הפרסום היה מצומצם וכלל פלטפורמות פרסום בודדות ביניהן מודעה בעיתון, פרסומת בטלוויזיה ושלט חוצות. כיום, עולם הפרסום הפך לדיגיטלי ורחב יותר. אסטרטגיות השיווק כוללות שימוש רב במידע על משתמשים וצרכנים. על ידי כך המפרסמים יכולים לנתח את ההתנהגויות של הצרכנים ברשתות החברתיות ובחנויות הווירטואליות וליצור לכל משתמש תכנים פרסונליים שיתאימו לדפוס הפעולה שלו. 

 

תוכן עניינים