מקצועות מבוקשים ללא תואר

בהרבה מהמכללות ברחבי הארץ מוצעים קורסים ולימודי תעודה רבים ושונים. לימודים אלו מקנים ללומדים תעודות הכשרה, ותעודות דיפלומה מקצועיות. קורס יכול להמשך כחודשיים וישנם אף קורסים ארוכים יותר אשר מעניקים ללומד ידע העשרתי או מקצועי. למעשה, מקצועות מבוקשים ללא תואר מתאימים למגוון רחב של אנשים כמו למשל חבר‘ה צעירים אחרי צבא שעדיין לא רוצים להתחייב למסלול לימודים ארוך ואינטנסיבי. לימודים מהסוג הזה מתאימים גם לאנשים שרוצים להעשיר את הידע המקצועי שלהם ולפתח את הקריירה שלהם בכיוונים אחרים או נוספים. גם עבור מי שרוצה לשנות את הדרך המקצועית שהוא סלל עד רגע זה, לעשות הסבה או למי שמחפש למצוא עבודה אחרי מסלול לימודים יחסית קצר, מקצועות מבוקשים ללא תואר יכולים להתאים.

להלן מספר דוגמאות לקורסים למקצועות מבוקשים ללא תואר:

  1. קורסי שוק ההון– קורסים אלו מכשירים את הלוקחים אותם לפעילות מסחר בשוק ההון. לימודים אלו מקנים ידע, תעודה ואפשרותאיך בוחרים איזה מקצוע ללמוד שלא דורש תואר ליצירת הון עצמי על ידי שימוש בידע הנצבר במהלך הקורס. הקורס מתאים לאנשים המעוניינים ללמוד את שפת שוק ההון ואף לעסוק בתחום.. כמו כן , הקורס מתאים גם למשקיעים אשר מעוניינים להבין יותר את השקעותיהם, לקחת בהן חלק יותר פעיל, ולהבין את ההחלטות שנלקחות. קורסים רלוונטים לתחום זה הם קורס השקעות, קורס ייעוץ פנסיוני, קורס אנליטים וקורס מסחר יומי.
  2. קורסי מזכירות ומנהל– כל ארגון, גדול כקטן, זקוק לעובדים שיהוו את המענה הראשוני בעת פניה אל הארגן וכן ירכזו תחת פעילותם את כל הנושאים האדמיניסטרטיביים והלוגיסטיים. קורסים רלוונטים לתחומים אילו הם קורס מזכירות בכירה, קורסי תכנות (אקסל לדוגמא), קורס מזכירה רפואית ועוד. ברוב מקומות הלימוד ישנה דרישה לאישור לימודים של 11 שנים לפחות.
  3. קורסי עיצוב – האומנות מרתקת, מסעירה ומרגשת מיליוני בני אדם מאז שחר ההיסטוריה. ביכולתה אף להשפיע על עמדות שונות ולשנות את סדרי העולם המקובלים. אנשים המרגישים זיקה ומשיכה לאהבה ליצירה ותחום האסתטי יכולים מצוא מגוון של קורסים ללמידה כמו ציור, רישום, קורסי עיצוב , קורסי אוצרות ועוד.
  4. קורסי אימון וגישור– אימון, ייעוץ או גישור כל אחד בתחומו עשוי לסייע לאנשים להגיע להחלטות נכונות, לעזור לפתור סכסוכים, בעיות בכל תחומי החיים ואף להניע אותם לפעולה. במידה ואתם חשים כי תחומים אלו מדברים אליכם הרי שישנם מגוון של קורסים אשר אותם אתם יכולים לקחת על מנת להיות חלק מעולם זה. בין שלל הקורסים ניתן למצוא קורס אימון אישי או עסקי, קורסי ייעוץ משפחתי או ארגוני, קורסי גישור בתחום העיסקי או הבינאישי ועוד.
  5. קורסי חינוך וסייעות -מכללות רבות מציעות לימודי תעודה בתחום החינוך, המבוקש מאוד בישראל בקרב סטודנטים ללימודי תואראילו מקצועות מבוקשים אינם דורשים השכלה גבוהה ראשון ושני. תעודות אלו יוכלו לאפשר לכם להשתלב במערכת החינוך ולהיות בעלי מקצוע מאתגר ומשמעותי, אשר יכול להשפיע על החברה בה אנו חיים ולהשפיע על דור העתיד. בין הקורסים הרלוונטים ניתן למצוא קורס סייעות לגנים, קורס מדריכי אמנות, קורס סייעות לחינוך מיוחד, מדריכי תנועה ועוד.
  6. קורסי היריון ולידה – תחום זה זוכה לפופולאריות רבה בשנים האחרונות מאחר וכבר ידוע כי היעזרות אנשי מקצוע בתחום זה יכולה לסייע רבות בזמן ההיריון ובמעבר בין היריון לבין הורות. קורסים בתחום זה הם דולה, יועצות הנקה, מדריכות הכנה ללידה ועוד. מדובר באחד התחומים היותר מפותחים בשנים האחרונות וכל הזמן יש עוד ועוד הכשרות שנפתחות.
  7. קורסי תזונה ובריאות – אחד המרכיבים העיקריים לשמירה על איכות חיים ובריאות הוא התזונה. הרגלי האכילה שלנו יחד עם מהמזון אותו אנו צורכים הם בעלי השפעה רבה על תפקודי הגוף שלנו. ככל שהשנים עוברות ישנה עלייה משמעותית במודעות לחשיבות תזונה מבוססת על כל אבות המזון ותזונה מאוזנת אשר יכולה לשפר באופן משמעותי את מצבו הנפשי והפיזי של האדם. ניצן למצוא קורסים מתקדמים בתחום התזונה אשר יעניקו לסטודנטים כלים ומיומנויות להשתלב בתחום העבודה.
  8. קורסי ספורט והדרכה – מקצוע זה יכול לאפשר לכם להנות מאורח חיים בריא וגם לקבל על זה כסף. ניתן ללמוד הדרכות ספורט,אילו מקצועות נלמדים בקורסים ללא תואר במוסד להשכלה גבוהה הדרכת ריקוד או ספורט אתגרי במגוון של מכללות. יש מגוון עצום של קורסים בתחום הספורט וההדרכה כמו קורס מדריכי שחיה, קורס מדריכי יוגה או פילטיס מזרן, קורס מדריכי פילטיס מכשירים, קורס מדריכי חדר כושר, קורס מדריכי ריצה ועוד. כל שנותר לכם הוא לבחור את הקורס שהכי מתאים לכם ואז להחליט.

רוצים לקבל מידע נוסף על לימודים ומקצועות ללא תואר עם רמת ביקוש גבוהה? דרך האתר Limudim-index תוכלו לקבל מענה על כל השאלות כולל ההכשרות שמתאימות לכם ולמה שאתם מחפשים, מיקום גיאוגרפי של הקורסים, עלויות, משך זמן הקורס ועוד מידע שיסייע לכם לקבל את ההחלטות הכי נכונות עבורכם. כל שנותר לכם לעשות הוא ליצור איתנו קשר, להשאיר את הפרטים האישיים שלכם ונשמח לחזור אליכם במהרה עם מענה על כל השאלות.

תוכן עניינים