לימודי ספרות ועיצוב שיער

לימודי ספרות ועיצוב שיער הפכו למבין המקצועות המבוקשים ביותר בשנים האחרונות. היום כבר אין צורך ללמוד תואר כדי להרוויח סכומים יפים בחוץ. לימודי תעודה הם גם לימודים קצרים יותר וגם לעיתים רבות הם הרבה יותר רווחיים. אם אתם שוקלים לאן לפנות, עליכם לפנות תחילה לבסיס. אם תמיד חלמתם להיות מעצבי או מעצבות שיער, הגיע הזמן שתהפכו את החלום שלכם לממשי על ידי לימודי ספרות ועיצוב שיער.

אחת ולתמיד, האם יש הבדל בין עיצוב שיער לספרות?

הגיע הזמן לשים לסוף לכל השאלות בין ספרות לעיצוב שיער, כולנו רואים שיש היום הרבה מעצבי שיער, חלקם עדיין מכונים ספרים בלבד. על פניו, ההבדל אינו ממשי כל עוד אתם לא צריכים מעצב שיער. מעצב שיער הוא גם ספר, אבל ספר הוא לא תמיד מעצב שיער.לימודי ספרות ועיצוב שיער מעצב שיער הוא בעל מקצוע בעל תחומי ידע רחבים יותר אשר יכול להעניק לכם שירותים של עיצובי שיער שונים כמו עיצוב שיער לכלה, עיצוב שיער ייחודיים לתקשורת וצילומים וכן הלאה. אז למעשה, מעצב שיער הוא בעל תחומי התמחות רחבים יותר לרוב ולכן הוא מכונה מעצב שיער ולא ספר. עם זאת, כאשר מדובר על תספורות גברים, זה לא באמת משנה לרוב אם תלכו לספר או מעצב שיער, לרוב מעצב שיער יוכל לדרוש תשלום גבוה יותר בשל הטייטל שלו. כדי להיות מעצבי שיער אתם צריכים ללמוד קורס רחב יותר בכל הנוגע לתספורות, נדון בהמשך במשך זמן הקורס והאם בכלל כדאי לעשות את זה.

מה לומדים?

בעבר, קורס ספרות היה קורס מאוד בסיס, אבל היום לימודי ספרות ועיצוב שיער לא רק הפכו למבוקשים, אלא גם למבין הקורסים המגוונים שאתם יכולים לקבל. כמו כן, גם הדרישות שיש מהתלמידים עלו ומספר מוסדות הלימודים אשר מציעים לכם את הקורסים האלה גם כן התרחבו. תחום עיצוב השיער מדי שנה הופך ליוקרתי מאוד, בעבר תספורת לגבר עלתה 20 ש"ח, היום ניתן למצוא מעצבי שיער אשר גובים מעל 100 ש"ח לתספורות לגבר, ועדיין יש להם קהל לקוחות מאוד מאוד רחב. בקורסים הבסיסיים אנחנו נלמד מא' ועד ת' על מבנה השיער, נלמד פרטי פרטים איך לטפל בכל סוג שיער, על הציוד שיש למעצבי שיער וספרים, נלמד בכל הנוגע לקידום, מסחר וגם תוכלו לגשם לבחינות חיצוניות שנערכות מטעם משרד התעשייה. לימודי ספרות ועיצוב שיער מתאימים למי שאוהב לעשות יצירות קשר, להיות בקשר עם אנשים, להיות מעין פסיכולוג עבורם. כלל שתהיו חברותיים יותר ויותר תאהבו את המקצוע שלכם, ככה אתם תרוויחו עוד ועוד לקוחות.

מה הם המסלולים אותם ניתן לבחור?

לימודי ספרות ועיצוב שיער משתנים בהתאם למוסד הלימודים אותו אתם בוחרים ובהתאם למסלולים הספציפיים אותם אתם בוחרים.לימודי ספרות ועיצוב שיער מתאימים למי שאוהב לעשות יצירות קשר, להיות בקשר עם אנשים, להיות מעין פסיכולוג עבורם. הקורסים יכולים להיות מפגשים בודדים או מספר רב של שיעורים, הכל תלוי במה אתם רוצים ללמוד. אם אתם רוצים קורס מקיף אשר בסופו אתם תקבלו תעודת הסמכה מטעם משרד הכלכלה, יהיה עליכם לקחת קורס אשר אורכו הוא כ-540 שעות לימוד. הסיבה לכך שהקורס הוא כל כך ארוך הוא בכדי להעניק לכל התלמידים את כל הידע הנדרש, בעיקר למי שאין שום ידע או ניסיון בתחום הזה. כחלק מהקורס אתם תעבדו על הטכניקה שלכם, אבל גם תלמדו באופן תיאורטי.

לצד הקורסים המקיף, יש לימודי ספרות ועיצוב שיער באופן יותר ממוקד. בדרך כלל, קורסים אלו נועדו למי שכבר יש לו ניסיון בתחום והוא רוצה להתמקצע, ללמוד תכנים חדשים וטכניקות שונות. כמעט בכל מוסד לימודים אתם תקבלו גם הכשרה מעשית בו אתם תצטרכו ליישם את כל מה שלמדתם על בן אדם. לימודי ספרות ועיצוב שיער הוא רק חלק מתחום הטיפוח אשר ניתן להפוך למעצמה. היום תוכלו לראות מכוני יופי שיש גם מכונות שיזוף וגם מעצבי שיער. כל הדברים האלה במקום אחד קשורים לטיפוח, וככל שאתם מציעים דברים ייחודיים יותר, ככה קהל הלקוחות שלכם יתרחב.

כמה זה עולה לי?

בדרך כלל, 540 שעות לימוד יפרסו למשך כחצי שנה עד שמונה חודשים. המחיר אותו תשלמו עבור לימודי ספרות ועיצוב שיער בקורסלימודי ספרות ועיצוב שיער הוא רק חלק מתחום הטיפוח אשר ניתן להפוך למעצמה. המקיף ביותר יכול להגיע לכ-11,500 ש"ח, תלוי במוסד הלימודים בו בחרתם. יש קורסים מצומצמים יותר אשר עלותם תנוע בין 1,500 ש"ח עד 4,500 ש"ח. המחיר משתנה בהתאם להיקף המסלול ומה אתם אמורים ללמוד במסלול. היתרון הגדול הוא שלרוב תוכלו לקבל סבסוד דרך משרד התמ"ת. כמו כן, מגוון המחירים תמיד נתון לשינוי, יש היום מוסדות לימודים אשר מציעים לכם לימודי ספרות ועיצוב שיער בכל רחבי הארץ. בדרך כלל, המחיר אותו תשלמו עבור לימודים במרכז יהיו גבוהים יותר אך גם לעיתים מקיפים יותר. היום רבים בוחרים לפנות למוסדות לימודים בדרום ובצפון הארץ, שם מקבלים הכשרה מעמיקה, אישית ומקצועית.

 

תוכן עניינים